ALEXROS.TV
← Visual overview

Example audit · prepared before any engagement · 19 October 2026

AI answers to the ten patient questions

On 17 October 2026 the ten wider patient questions (P01–P10) were put to Google and seven AI engines, in Turkish, from a Türkiye context. This document quotes every answer as it came back: 61 AI answers, and Google’s organic top 10 for each question. The answers are not edited. Images are left out, and the links point to the original sources.

An answer counts for the clinic when it names Ataköy Görüntüleme or cites atakoygoruntuleme.com.tr; the district name “Ataköy” alone does not count. Other centres are counted by the same rule, wherever the answer names them. The answers were not checked for medical accuracy, and some confuse nearby centres.

Download this document as PDF (62 pages)Every question-and-engine result (CSV)

Engines, routes and results

EngineRoute and modelCollectedNamed in
Google organic top 20DataForSEO SERP API, Google organic, depth 2017 Oct 20263 of 10
Google AI OverviewSame DataForSEO Google result, AI Overview loading requested17 Oct 20260 of 1
Google AI Mode (via DataForSEO)DataForSEO SERP API, Google AI Mode17 Oct 20265 of 10
ChatGPT (via DataForSEO)DataForSEO ChatGPT scraper, web search requested; model reported: gpt-617 Oct 20265 of 10
Gemini (via DataForSEO)DataForSEO Gemini scraper; model reported: 3.5 Flash-Lite17 Oct 20260 of 10
Perplexity (API, web search)Perplexity API via DataForSEO, model sonar-pro17 Oct 20261 of 10
Claude (Anthropic API, web search)Anthropic API, model claude-opus-5-5, standard web search tool (up to 10 searches)17 Oct 20263 of 10
Grok (xAI API, search)xAI API, model grok-4.7, web search17 Oct 20263 of 10

Which centres each engine named

The number of answers that name each centre, per engine. A centre counts once per answer, wherever the answer names it. The table lists the 20 centres that came up most; the answers below also name others.

CentreAI OverviewAI ModeChatGPTGeminiPerplexityClaudeGrokTotal
Ataköy Görüntüleme055013317
HSM Radyoloji047677839
Acıbadem062733627
Radyoemar006505117
Memorial051512216
Emar Park013331213
Medipol120511111
Spektromar023202110
Liv Hospital110421110
Sonomed00232029
İyitem00303219
Florence Nightingale00022228
Denttom01210228
Echomar00011125
Radiologica00111115
Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH01110115
Ultra Emar02100104
Hekimoğlu00100214
Medicana00020024
Fulya Görüntüleme00110204
Dentadent00001113
Answers110101010101061

Which sites the engines cited

Sites cited most often, counted once per answer. The clinic’s own site, atakoygoruntuleme.com.tr, was cited in 8 of the 61 answers.

SiteAnswers citing itEngines
hsmradyoloji.com25AI Mode, ChatGPT, Gemini, Perplexity, Claude, Grok
doktortakvimi.com24AI Mode, ChatGPT, Gemini, Perplexity, Claude, Grok
doktorsitesi.com22AI Overview, AI Mode, ChatGPT, Gemini, Perplexity, Claude, Grok
google.com15AI Mode, ChatGPT, Grok
radyoemar.net15ChatGPT, Gemini, Claude, Grok
emarpark.com10Gemini, Perplexity, Claude, Grok
facebook.com10AI Mode, Claude, Grok
instagram.com10AI Mode, Claude, Grok
acibadem.com.tr9ChatGPT, Gemini, Perplexity, Grok
haberler.com9Gemini, Perplexity, Claude, Grok
hekimara.com9Grok
placera.com.tr9Grok
atakoygoruntuleme.com.tr8AI Mode, ChatGPT, Claude, Grok

Most cited sites per engine

EngineSites (answers citing them)
AI Overviewavicennaint.com (1), birunihastanesi.com.tr (1), doktorsitesi.com (1), hisarhospital.com (1), kadikoylife.com (1), lifemed.com.tr (1)
AI Modegoogle.com (7), doktorsitesi.com (2), instagram.com (2), atakoygoruntuleme.com.tr (1), betemar.com.tr (1), bezmialem.com.tr (1)
ChatGPTgoogle.com (6), hsmradyoloji.com (3), radyoemar.net (3), spektromar.com.tr (3), acibadem.com.tr (2), 3teslamr.com.tr (1)
Geminidoktortakvimi.com (4), emarpark.com (3), radyoemar.net (3), betatom.com.tr (2), bulurum.com (2), doktorsitesi.com (2)
Perplexitydoktortakvimi.com (7), hsmradyoloji.com (7), doktorsitesi.com (5), bhtclinic.com.tr (3), emarpark.com (3), iyitem.com (3)
Clauderadyoemar.net (5), hsmradyoloji.com (4), atakoygoruntuleme.com.tr (3), denttom.com (2), doktorsitesi.com (2), fulyagoruntuleme.com (2)
Grokdoktortakvimi.com (10), doktorsitesi.com (9), hekimara.com (9), placera.com.tr (9), facebook.com (8), hsmradyoloji.com (8)

The answers, question by question

P01 · “Bakırköy’de sanal anjiyo yapan özel görüntüleme merkezleri hangileri?”

Which private imaging centres in Bakırköy do virtual (CT) angiography?

Google organic top 20Named · position 217 Oct 2026

Top 10 organic results

  1. Koroner BT Anjiyografi | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  2. Ataköy Görüntüleme Merkezi: Ana Sayfa atakoygoruntuleme.com.tr · clinic’s site
  3. Bakırköy, İstanbul Koroner BT Anjiografi (Sanal Anjiyo) ... doktorsitesi.com
  4. Sanal Anjiyo Nedir? Nasıl Yapılır? medipol.com.tr
  5. KORONER HASTALIKLARA KARŞI SANAL ANJİYO İLE ... kizilaysaglik.com.tr
  6. Sanal Anjiyo! 🩺 Klasik anjiyo deyince çoğu insanın aklına ... instagram.com
  7. Kalbinizi Görüntülemenin En Yeni Yolu: Koroner BT Anjiyografi! ... instagram.com
  8. HSM Radyoloji - Prof. Dr. Mustafa Özateş hsmradyoloji.com
  9. Sanal Anjiyo (BT Anjiyo) Nedir? Klasik Anjiyodan Farkı ve ... sukruakyuz.com
  10. Sanal Anjiyo: Ağrısız ve Ameliyatsız Kalp Kontrolü kolanhastanesi.com.tr
Google AI OverviewNo AI Overview shown17 Oct 2026
Google AI Mode (via DataForSEO)Named17 Oct 2026 · 236 words

Also named: HSM Radyoloji (Ataköy Towers), Acıbadem Bakırköy, Acıbadem Ataköy, Memorial

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy bölgesinde sanal anjiyo (koroner BT anjiyografi) çekimi, ileri düzey bilgisayarlı tomografi (BT) altyapısına sahip özel görüntüleme merkezleri ve bazı kapsamlı özel hastanelerde yapılabilmektedir.[1] [2]

Bölgede bu alanda öne çıkan merkez ve kurumlar:


HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi (Ataköy Towers)4.4 (546)
Tıbbi Tanı Amaçlı Görüntüleme Merkezi
Açık Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5, Yan Yol A BlokNo: D:20K/41
Ara Yol tarifi Web sitesi Ataköy 7-8-9-10. Kısım'da yer alan bu merkez, ileri teknoloji BT sistemleriyle (kuantum teknolojili ileri düzey tomografi altyapılarıyla) koroner BT anjiyografi (sanal anjiyo) hizmeti sunan ihtisaslaşmış tanı merkezlerinden biridir. Detaylı bilgi ve inceleme detayları için HSM Radyoloji Koroner BT Anjiyografi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Ataköy Görüntüleme Merkezi (Selenium Retro)4.8 (406)
Tıbbi Tanı Amaçlı Görüntüleme Merkezi
Açık Selenium Retro, Ataköy 7-8-9-10 Kısım Mahallesi Çoban Çeşme E-5 Yan Yol Caddesi No:16-1/A İç Kapı No:20, D:9
Ara Yol tarifi Web sitesi Ataköy bölgesinde gelişmiş radyoloji ve tomografi donanımı barındıran, kardiyovasküler ve BT tabanlı incelemelerin planlanabildiği özel merkezler arasında yer alır.


Bakırköy Bölgesindeki Tam Donanımlı Özel Hastaneler Bağımsız görüntüleme merkezlerinin yanı sıra, Acıbadem Bakırköy Hastanesi, Acıbadem Ataköy Hastanesi veya Memorial Etiler/Bahçelievler gibi çevre ilçelerdeki tam teşekküllü hastanelerin radyoloji ve kardiyoloji departmanlarında da çok kesitli (multi-slice) BT cihazlarıyla sanal anjiyo uygulamaları yapılmaktadır.[1] [2]

Sanal anjiyo çekimi için doktorunuzun sevk kâğıdı veya ön tanısı olup olmadığını belirtirseniz, merkezlerin kullantıkları cihaz kesit sayısı (teknolojik altyapı) veya randevu koşulları hakkında daha detaylı bilgi bulmanıza yardımcı olabilirim.

Cited sources (3 pages, 2 sites)
  1. Koroner BT Anjiyografi Fiyatları 2026 | HSM Radyoloji hsmradyoloji.com
  2. HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi google.com
  3. Emarpark Görüntüleme Merkezi google.com
ChatGPT (via DataForSEO)Not namedgpt-6 · 17 Oct 2026 · 320 words

Named instead: HSM Radyoloji, Radyoemar, Spektromar

Answer, as returned (Turkish)

Web aramasında Bakırköy’de sanal anjiyo (koroner BT anjiyografi) yaptığını açıkça belirten özel görüntüleme merkezleri arasında özellikle iki merkez öne çıkıyor. Sanal anjiyo, kateterle yapılan klasik anjiyodan farklı olarak bilgisayarlı tomografi (BT) ile kalp damarlarının görüntülenmesidir.

Bakırköy’de sanal anjiyo yapan merkezler

1. HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi

(Sanal anjiyo doğrulandı)

  • Adres: Ataköy Towers, Ataköy 7-8-9-10. Kısım, Çobançeşme E-5 Yan Yol, A Blok No: 20K/41, Bakırköy
  • Telefon: 0212 476 74 76
  • Hizmet: Koroner BT anjiyografi (sanal kalp anjiyosu)
  • Web sitesi: HSM Radyoloji

Merkezin sanal kalp anjiyosu hizmeti güncel tanıtımında da yer alıyor. www.google.com www.beautynailhairsalons.com


2. Radyoemar Görüntüleme Merkezi

(Hizmet sayfası mevcut)

  • Adres: Ataköy 7-8-9-10. Kısım, Çobançeşme E-5 Yan Yol, A Blok No: 20K/41, Bakırköy
  • Telefon: 0212 476 74 76
  • Hizmet: Koroner BT anjiyografi ve diğer BT anjiyografi tetkikleri
  • Web sitesi: Koroner BT Anjiyografi

Not: HSM Radyoloji ile aynı adres ve telefon bilgileri kullanılıyor; bunları iki ayrı merkez olarak değil, aynı konumla ilişkili isimler olarak değerlendirmek daha doğru. www.radyoemar.net www.radyoemar.net


3. Spektromar İleri Görüntüleme Merkezi

  • Adres: Fişekhane Caddesi, No: 60/A olarak listeleniyor; Zeytinlik, Bakırköy
  • Telefon: 0212 570 72 85
  • Hizmet: Koroner BT anjiyografi ve ileri görüntüleme
  • Web sitesi: Spektromar

Koroner BT anjiyografi hizmeti kaynaklarda listeleniyor; ancak randevu öncesinde tetkikin halen bu şubede yapıldığını teyit etmenizi öneririm. hipokratist.com www.google.com

Harita ve iletişim

Aramadan önce sorulması gerekenler

  • Koroner BT anjiyografi (sanal kalp anjiyosu) şu anda yapılıyor mu?
  • Güncel çekim ücreti ve rapor ücreti nedir?
  • Doktor istemi gerekiyor mu?
  • Kreatinin/eGFR gibi böbrek fonksiyon testleri isteniyor mu?

Benim önerim: Önce HSM Radyoloji ve Spektromar’ı arayıp fiyat ve en yakın randevuyu karşılaştırın. Spektromar’ın güncel resmî hizmet sayfası: Koroner BT Anjiyografi. spektromar.com.tr spektromar.com.tr

Not: Bu tetkik kontrast madde ve radyasyon içerir; sizin için uygun olup olmadığına doktorunuz karar vermelidir.

Cited sources (12 pages, 5 sites)
  1. HSM Radyoloji radyoemar.net
  2. HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi google.com
  3. Prof.Dr.Mustafa Özateş, HSM RADYOLOJİ İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi, Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Caddesi A Blok No: 20K/41, Bakırköy, Istanbul (2026) beautynailhairsalons.com
  4. Koroner BT Anjiyografi radyoemar.net
  5. Radyo Emar | Görüntüleme Merkezi radyoemar.net
  6. Koroner BT Anjiyografi | Radyoemar radyoemar.net
  7. Spektromar spektromar.com.tr
  8. Spektromar İleri Görüntüleme Merkezi - Hipokratist hipokratist.com
  9. Spektromar google.com
  10. Koroner BT Anjiyografi spektromar.com.tr
  11. Koroner BT Anjiyografi spektromar.com.tr
  12. İletişim spektromar.com.tr
Also retrieved, not cited (19 pages)
  1. Bakırköy, İstanbul Koroner BT Anjiografi (Sanal Anjiyo) Tedavisi Doktorları - Uzmanları | Doktorsitesi doktorsitesi.com
  2. İstanbul Koroner BT Anjiografi (Sanal Anjiyo) Tedavisi Doktorları - Uzmanları | Doktorsitesi doktorsitesi.com
  3. Memorial Koroner BT memorial.com.tr
  4. Memorial Koroner BT memorial.com.tr
  5. Periferik BT Anjio | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  6. Dijital Röntgen | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  7. Hizmetlerimiz | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  8. Sıkça Sorulan Sorular | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  9. Spesifik MR Çekimleri | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  10. Kardiyoloji apikaltipmerkezi.com
  11. Spektromar İleri Görüntüleme Merkezi - Hipokratist - Sağlık Ansiklopedisi hipokratist.com
  12. Acıbadem Bakırköy Hastanesi acibadem.com.tr
  13. Bakırköy Görüntüleme ve Tanı Merkezleri, Fiyatları, Yorumları ve Değerlendirme mrtomografi.com
  14. Prof.Dr.Mustafa Özateş, HSM RADYOLOJİ İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi, Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Caddesi A Blok No: 20K/41, Bakırköy, Istanbul (2026) beautynailhairsalons.com
  15. İletişim – Spektromar spektromar.com.tr
  16. Spektromar – İleri Görüntüleme Merkezi spektromar.com.tr
  17. Ultrason – Spektromar spektromar.com.tr
  18. Hakkımızda – Spektromar spektromar.com.tr
  19. Tetkikler – Spektromar spektromar.com.tr
Gemini (via DataForSEO)Not named3.5 Flash-Lite · 17 Oct 2026 · 186 words

Named instead: Radyoemar, HSM Radyoloji, Acıbadem Bakırköy, Memorial Ataköy

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy ve Ataköy bölgesinde, sanal anjiyo (Koroner BT Anjiyografi) hizmeti veren öndeş gelen özel görüntüleme merkezleri ve hastaneler şunlardır:www.doktorsitesi.com

  • Radyo Emar (Radyoemar) Görüntüleme Merkeziwww.radyoemar.net
  • HSM Radyoloji Görüntüleme Merkezihsmradyoloji.com
    • Konum:www.radyoemar.net Ataköy Towers (Ataköy 7-8-9-10. Kısım)hsmradyoloji.com
    • Hizmet: Profesyonel kadrosuyla ileri düzey dijital görüntüleme ve BT anjiyografi hizmetleri sunan merkezler arasında yer alır.
  • Bakırköy Bölgesindeki Özel Hastanelerwww.doktorsitesi.com
    • Bağımsız görüntüleme merkezlerinin yanı sıra, Bakırköy sınırları içerisinde ve yakın çevresinde bulunan Acıbadem Bakırköy Hastanesi, Memorial Ataköy Hastanesi, Medicana Ataköy Hastanesi ve Jandarma / Özel Sağlık Kuruluşları gibi tam donanımlı özel hastanelerin radyoloji bölümlerinde de 64 veya daha üst kesitli ileri teknoloji tomografi cihazlarıyla sanal anjiyo çekimleri yapılmaktadır.www.radyoemar.net

Faydalı Bilgiler:

  • Süreç: İşlem genellikle kontrastlı (ilaçlı) bir tomografi çekimi olduğundan dakikalar sürer, hastaneye yatış gerektirmez.www.yucelenhastanesi.com
  • Randevu Öncesi: Çekim öncesinde kalp atış hızının (nabzın) uygun seviyeye getirilmesi gerekebilir (gerekirse doktor kontrolünde nabız düşürücü ilaç verilebilir) ve böbrek fonksiyon testlerinizin (kreatinin) istenmesi olağandır. Güncel fiyat ve hazırlık detayları için merkezi doğrudan aramanız önerilir.spektromar.com.tr
Cited sources (10 pages, 5 sites)
  1. Bakırköy, İstanbul Koroner BT Anjiografi (Sanal Anjiyo) Tedavisi doktorsitesi.com
  2. Radyo Emar | Görüntüleme Merkezi | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  3. Spektromar – İleri Görüntüleme Merkezi spektromar.com.tr
  4. Koroner BT Anjiyografi | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  5. Koroner BT Anjiyografi | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  6. HSM Radyoloji - Prof. Dr. Mustafa Özateş hsmradyoloji.com
  7. Koroner BT Anjiyografi | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  8. Koroner BT Anjiyografi | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  9. Anjiyo Nedir? 2026 Anjiyo Fiyatları, Stent ve Sanal Anjiyo Rehberi yucelenhastanesi.com
  10. Spektromar – İleri Görüntüleme Merkezi spektromar.com.tr
Also retrieved, not cited (6 pages)
  1. Hizmet - Ultra Emar İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi ultraemar.com.tr
  2. Koroner BT Anjiyografi | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  3. Spektromar – İleri Görüntüleme Merkezi spektromar.com.tr
  4. Medipol Sağlık Grubu medipol.com.tr
  5. BT Anjiyografi Fiyatları 2026 - HSM Radyoloji hsmradyoloji.com
  6. Anjiyo Nedir? 2026 Anjiyo Fiyatları, Stent ve Sanal Anjiyo Rehberi yucelenhastanesi.com
Perplexity (API, web search)Namedsonar-pro · 17 Oct 2026 · 167 words

Also named: HSM Radyoloji (Ataköy), Emar Park, Apikal Tıp Merkezi

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy’de sanal anjiyo (koroner BT anjiyografi) yaptığı açıkça belirtilen özel görüntüleme merkezi olarak şu seçenek öne çıkıyor:

  • HSM Radyoloji – Ataköy Şubesi: Ataköy 7-8-9-10. Kısım, Çobançeşme E-5 Yan Yol Caddesi, Ataköy Towers A Blok No:20K/41, Bakırköy. Merkez, koroner BT anjiyografi hizmeti verdiğini ve foton sayımlı BT teknolojisi kullandığını belirtiyor. İletişim: 444 1 800 veya 0212 476 7 476.[6]

Bakırköy’de BT hizmeti sunan ve sanal anjiyo için telefonla teyit edilmesi gereken diğer özel merkezler:

  • Ataköy Görüntüleme: Ataköy 7-8-9-10. Kısım, Çobançeşme E-5 Yan Yol Caddesi No:16-1/A, Selenium Retro 9. Telefon: 0212 660 04 04.[5][7]
  • Emar Park Görüntüleme Merkezi: Dikilitaş, Yücetarla Caddesi No:67, Bakırköy. Merkezin görüntüleme hizmetleri bulunuyor; koroner BT anjiyografi için önceden teyit alınmalı.[2]
  • Apikal Tıp Merkezi: Kartaltepe Mahallesi, İncirli Caddesi, İhsan Kalmaz Sokak No:2, Bakırköy. Radyolojik görüntüleme hizmeti sunuyor; sanal anjiyo çekimi telefonla doğrulanmalı. Telefon: 0212 583 77 57.[3]

Randevu alırken özellikle “koroner BT anjiyografi/sanal koroner anjiyo çekiyor musunuz?”, cihazın kalp BT’sine uygun olup olmadığı, kontrast madde ve gerekli kardiyoloji/radyoloji değerlendirmesini sormanız iyi olur.

Cited sources (10 pages, 8 sites)
  1. Koroner BT Anjiografi (Sanal Anjiyo), İstanbul doktorsitesi.com
  2. Emar Park emarpark.com
  3. Hizmetlerimiz apikaltipmerkezi.com
  4. Koroner BT Anjiografi (Sanal Anjiyo), Çorlu - Tekirdağ - Doktorsitesi doktorsitesi.com
  5. Ataköy Görüntüleme | Hospitals and Health Care linkedin.com
  6. Koroner BT Anjiyografi Fiyatları 2026 | HSM Radyoloji hsmradyoloji.com
  7. Ataköy Görüntüleme in Bakırköy Istanbul, Türkiye maps.apple.com
  8. En İyi Koroner BT Çeken Merkezler haber.com
  9. İstanbul'daki En İyi 10 Görüntüleme Merkezi - Haberler haberler.com
  10. Bakırköy, İstanbul Detaylı Ultrason Tedavisi Doktorları - Uzmanları doktorsitesi.com
Claude (Anthropic API, web search)Namedclaude-opus-5-5 · 17 Oct 2026 · 288 words

Also named: HSM Radyoloji (Ataköy), RadyoEmar Bakırköy

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy'de (Ataköy dahil) sanal anjiyo, yani koroner BT anjiyografi yaptığını bulduğum özel merkezler şunlar:

1. HSM Radyoloji – Ataköy Şubesi

  • Adres: Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad A Blok No: 20K/41 34158 Bakırköy / İSTANBUL
  • Telefon: 444 1 800 / +90 212 476 7 476 / +90 532 446 04 76
  • Merkez, Photon Counting PEAK BT ile Sanal Koroner BT Anjiyografi yaptığını söylüyor. Bir hasta şikâyetinde ise Ataköy şubesinde Siemens Somatom Force cihazı ile çekim yapıldığı yazıyor.
  • Ataköy, Kadıköy ve Levent olmak üzere 3 şubesi var.

2. Ataköy Görüntüleme

  • Adres: Cobancesme E-5 Yan Yol Cd. 20, 34158 Bakırköy Istanbul
  • Telefon: +90 (212) 660 04 04. Çalışma saatleri hafta içi 08:00–20:00.
  • Web sitesinde koroner BT anjiyografi hizmeti tanıtılıyor. Görüntüleri uzman radyologlar inceleyip değerlendiriyor. Son paylaşımlarında 1152 kesit BT teknolojisi tanıtılıyor.

3. RadyoEmar Bakırköy

  • Telefon: 0212 476 74 76
  • Hizmetleri arasında koroner BT anjiyografi ve periferik BT anjiyo var. Merkez, Tüm Vücut BT Anjiyografisi alanlarında hizmet verdiğini belirtiyor.
  • Not: Bu numara HSM Radyoloji'nin numarasıyla aynı. İki merkez aynı gruba bağlı olabilir, aramadan önce kontrol etmenizi öneririm.

Bilmeniz gerekenler:

  • Bu liste tam olmayabilir. Bakırköy'deki özel hastaneler (Acıbadem, Florence Nightingale, Medipol vb.) de bu tetkiki yapıyor olabilir.
  • Şikâyetvar'da HSM Radyoloji hakkında olumsuz yorumlar var. Örneğin bir kullanıcı, sanal anjiyo için herhangi bir fatura ya da fiş verilmeden nakit olarak 18.000 TL ödediğini yazmış. Hangi merkezi seçerseniz seçin, ödeme yaparken fatura istemenizi öneririm. Fiyatlar merkezden merkeze değişiyor.
  • Randevu alırken açlık süresi, kreatinin (böbrek) testi gerekip gerekmediğini ve kontrast madde alerjisi olup olmadığınızı sorun. Düzenli kullandığınız ilaçları da bildirin.
  • Tetkik için genelde doktor istemi gerekiyor. Merkezin SGK veya özel sigortanızla anlaşması olup olmadığını önceden telefonla sorabilirsiniz.
Cited sources (7 pages, 7 sites)
  1. Koroner BT Anjiyografi Fiyatları 2026 hsmradyoloji.com
  2. Hsm Radyoloji Şikayet ve Yorumları - Şikayetvar sikayetvar.com
  3. En İyi 10 BT Anjiyografi Merkezi kadikoylife.com
  4. Ataköy Görüntüleme in Bakırköy Istanbul, Türkiye - Apple Maps maps.apple.com
  5. Koroner BT Anjiyografi: Kalbinize Açılan Pencere atakoygoruntuleme.com.tr
  6. Ataköy Görüntüleme (@atakoygoruntulemecomtr) • Instagram photos and videos instagram.com
  7. Radyo Emar radyoemar.net
Also retrieved, not cited (11 pages)
  1. Sanal Anjiyo Nasıl Yapılır? - Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi ve Laboratuvar sonomed.com.tr
  2. Sanal Anjiyografi Nedir? - Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi ve Laboratuvar sonomed.com.tr
  3. Koroner BT Anjiyografi (Sanal Anjiyo) - Hizmet - Ultra Emar İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi ultraemar.com.tr
  4. İstanbul Koroner BT Anjiografi (Sanal Anjiyo) Tedavisi Doktorları - Uzmanları doktorsitesi.com
  5. Sarayk%C3%B6y Nuclear Research and Training Center en.wikipedia.org
  6. Carousel Shopping Center en.wikipedia.org
  7. Bak%C4%B1rk%C3%B6yspor en.wikipedia.org
  8. Koroner BT Anjiyografi: Kalp Sağlığında Devrim medipol.com.tr
  9. Koroner BT Anjiyografi doruktip.com
  10. Türkiye’deki En İyi Koroner BT Anjiyografi Çeken Merkezler taraklimedya.com
  11. Koroner BT Anjiyografi - Liv Hospital livhospital.com
Grok (xAI API, search)Not namedgrok-4.7 · 17 Oct 2026 · 199 words

Named instead: HSM Radyoloji (Ataköy), Spektromar, Acıbadem Bakırköy, Medicana Ataköy

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy’de sanal anjiyo (koroner BT anjiyografi) yapan özel görüntüleme merkezleri arasında öne çıkanlar şunlar:

1. HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi (Ataköy)

  • Adres: Ataköy Towers, Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. A Blok No: 20K/41, 34158 Bakırköy / İstanbul
  • Telefon: 444 1 800 veya 0212 476 74 76
  • Koroner BT anjiyografi (sanal anjiyo) hizmeti veriyor. Photon Counting PEAK BT gibi ileri teknoloji cihazlarla çalıştığını belirtiyor.
  • Web: hsmradyoloji.com

2. Spektromar İleri Tıbbi Görüntüleme Merkezi

  • Adres: Zeytinlik Mahallesi, Fişekhane Caddesi / Sporcu Sokak No:1, 34140 Bakırköy / İstanbul
  • Telefon: 0212 570 72 85
  • Koroner BT anjiyografi hizmeti sunduğunu hem kendi tanıtımlarında hem hasta yorumlarında görülebiliyor (Philips çok kesitli BT cihazı ile).
  • Web: spektromar.com.tr

Notlar:

  • Bu bilgiler kamu kaynaklarından derlenmiştir. Hizmet kapsamı, cihaz durumu ve randevu koşulları değişebileceği için arayıp teyit etmeniz gerekir.
  • Sanal anjiyo genellikle hekim isteğiyle yapılır; kalp hızı, böbrek fonksiyonları ve kontrast madde alerjisi gibi faktörler uygunluğu etkiler.
  • Bakırköy’deki özel hastanelerin (örneğin Acıbadem Bakırköy, Medicana Ataköy) radyoloji birimleri de bu tetkiki yapabiliyor olabilir; soru özellikle görüntüleme merkezlerine yönelik olduğu için hastaneleri ayrı tuttum.

Randevu ve güncel fiyat için merkezleri doğrudan aramanız en doğrusu.

Cited sources (100 pages, 63 sites)

xAI returns every page its search used, so Grok’s source lists are long.

  1. profdrmustafaozates.com/koroner-bt-anjiyografi-sanal-anjiyo
  2. hsmradyoloji.com/hakkimizda
  3. centermedplus.com.tr/koroner-ve-kardiyak-bt-anjiyografi.php
  4. hastane.com.tr/hastane/radyomar-bakirkoy-tibbi-goruntuleme-merkezi.html
  5. florence.com.tr/guncel-saglik/sanal-anjiyo
  6. tr.linkedin.com/posts/mustafa-%C3%B6zate%C5%9F-303b859_hayat%C4%B1ni%C3%A7inderadyoloji…
  7. hsmradyoloji.com/iletisim/embed
  8. webrehberi.net/rehber/24345-radyomar-goruntuleme-merkezi-as
  9. kardiyolojiankara.com/tedaviler/koroner-bt-anjiyografi
  10. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/anjiyografi/bakirkoy
  11. sukruakyuz.com/sanal-anjiyo-bt-anjiyo
  12. hipokratist.com/spektromar-ileri-goruntuleme-merkezi
  13. emarpark.com
  14. alifesaglikgrubu.com.tr/uniteler/islemler/sanal-anjiyo
  15. doktorsitesi.com/blog/makale/sanal-anjiyografi-ile-kalp-hastaliklari-tespit-ediliyor
  16. alifesaglikgrubu.com.tr/teknolojiler/bt-anjiyo-nedir-bt-anjiyo-fiyati-nedir/4727
  17. hekimara.com//radyotom-radyomar-goruntuleme-merkezi-bakirkoy
  18. centralhospital.com.tr/saglikrehberidetay/sanal-anjiyo-koroner-bt-anjiyografi-nedir-nas…
  19. emseyhospital.com.tr/blog/saglikli-yasam/sanal-anjiyo-koroner-bt-anjiyografi-nedir
  20. konyaaktuel.com.tr/istanbul-bakirkoy-tip-merkezinde-kardiyoloji-hizmeti/512664
  21. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/periferik-anjiyografi/bakirkoy
  22. haberler.com/saglik/1152-kesitli-koroner-bt-anjiyografi-sanal-kalp-18562849-haberi
  23. hurriyet.com.tr/gundem/kalpte-once-sanal-anjiyo-yapilmali-42883555
  24. siemens-healthineers.com/tr/basin/basin-bultenleri/uzaktan-cekim
  25. alifesaglikgrubu.com.tr/makale/sanal-anjiyo-nedir-sanal-anjiyo-fiyatlari-nedir/4726
  26. erandevu.gen.tr/h/846-bakirkoy-spektromar-ileri-goruntuleme-merkezi
  27. spektromar.com.tr/koroner-bt-anjiyografi
  28. alo118.com/tr/spektromar-ileri-goruntuleme-merkezi/iletisim-bilgileri
  29. tumisyeri.com/radyoem-imaging-center-0212-570-62-12
  30. nihatakcay.com.tr/anjiyo/bt-koroner-anjiyografi-sanal-anjiyo-nedir
  31. milliyet.com.tr/pembenar/uzmanindan-sanal-anjiyo-uyarisi-her-hasta-icin-uygun-degil-765…
  32. firmarehberi.tv.tr/spektromar-tibbi-goruntuleme/adresi-telefon-numarasi.aspx
  33. doktorsitesi.com/hastaliklar/bt-anjiografi/istanbul/bakirkoy
  34. alo118.com/fr/radyotom-radyomar-radyotom-saglik-hizmetleri-a-s-istanbul-bakirkoy/inform…
  35. facebook.com/reel/211836150762575
  36. haritamap.com/yer/radyomar-goruntuleme-merkez-bakirkoy
  37. alo118.com/en/spektromar-ileri-goruntuleme-merkezi/contact-information
  38. kalpsagligi.com.tr/koroner-bt-anjiyografi
  39. youtube.com/watch
  40. radyoemar.net/koroner-bt-anjiyografi
  41. website.informer.com/radyoemar.net
  42. spektromar.com.tr
  43. kadikoylife.com/en-iyi-10-bt-anjiyografi-merkezi
  44. kardiyolojiankara.com/yazi-detay/sanal-anjiyo-bt-anjiyo-nedir
  45. doktorsitesi.com/hastaliklar/koroner-bt-anjiografi-sanal-anjiyo/istanbul/bakirkoy
  46. hsmradyoloji.com/iletisim
  47. spektromar.com.tr/hakkimizda
  48. clips.medyatakip.com/bc/clip/b8aQt4spjLwSqMwNNzB2lG
  49. yakinsube.com/sube/istanbul/bakirkoy/tipmerkezleri-ve-klinikler/radyotom-radyomar-1
  50. facebook.com/hsmradyoloji
  51. bhtclinic.com.tr/saglik-rehberi/sanal-anjiyo-nedir
  52. sukruakyuz.com/en/sanal-anjiyo-bt-anjiyo
  53. biyorad.com/Emar-Anjiyo
  54. webrehberi.net/rehber/22430-spektromar-ileri-goruntuleme-merkezi
  55. doktortakvimi.com/klinikler/radyolog/bakirkoy
  56. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/anjiyografi/bakirkoy/3
  57. tumisyeri.com/hsm-radyoloji-ileri-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCleme-ve-tan%C4%B1-0212-476-74-76
  58. radyoemar.net/sss
  59. medipol.com.tr/saglik-rehberi/sanal-anjiyo
  60. hipokratist.com/radyoemar-goruntuleme-merkezi
  61. placera.com.tr/mamografi-hizmeti/10541040331912335797
  62. dryavuzbesogul.com/sanal-anjiyo-nedir-sanal-anjiyo-nasil-yapilir
  63. tr.cybo.com/TR-biz/radyoem-imaging-center
  64. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/anjiyografi/bakirkoy/2
  65. sanalanjiyo.tusahastanesi.com
  66. sagliknet.gen.tr/h/846-bakirkoy-spektromar-ileri-goruntuleme-merkezi
  67. instagram.com/reel/C5utBQEoDeK
  68. acibadem.com.tr/hastane/bakirkoy-hastanesi
  69. acibadem.com.tr/ilgi-alani/sanal-anjiyo
  70. doktorsitesi.com/tedaviler-hizmetler/anjiyografi/istanbul/bakirkoy
  71. sondakika.com/saglik/haber-kalp-sagliginda-yeni-bir-donem-1152-kesitli-18565405
  72. tusahastanesi.com/saglik-rehberi/sanal-anjiyo-nedir-koroner-bt-anjiyo-nasil-yapilir
  73. koruhastanesi.com/sanal-koroner-anjiografi
  74. radyoemar.net
  75. radyotom.com.tr
  76. acibademlife.com/blog/beden-sagligi/sanal-anjiyo-bt-koroner-anjiyografi-nedir-sanal-anj…
  77. ultraemar.com.tr/hizmet-bilgisayarli-tomografi-bt.html
  78. canyucelkarabay.com/bt-koroner-anjiyografi-sanal-anjiyo
  79. hsmradyoloji.com/emar-anjiyo-nedir
  80. webrehberi.net/rehber/23065-emar-tomomer-goruntuleme-merkezi
  81. florence.com.tr/guncel-saglik/sanal-anjiyo-nedir
  82. aratsana.com/firma/spektromar-ileri-tibbi-goruntuleme-merkezi-3fgg
  83. tr.cybo.com/TR-biz/hsm-radyoloji-ileri-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCleme-ve-tan%C4%B1
  84. livhospital.com/koroner-bt-anjiyografi
  85. directmap.ist/istanbul/89085
  86. radyoemar.net/iletisim
  87. kahramancosansu.com/tr/koroner-bt-anjiyo-sanal-anjiyo-kimler-yaptirmalidir
  88. uzmanradyoloji.com/index.php/2025/11/17/koroner-kardiyak-bt-anjiyografi-nedir
  89. livhospital.com/kardiyak-bt-anjiyo
  90. bakirkoyrenkliultrason.com
  91. placera.com.tr/bakirkoy/en-iyi/tibbi-tani-amacli-goruntuleme-merkezi
  92. doktorsitesi.com/hastaliklar/anjiografi/istanbul/bakirkoy
  93. ultraemar.com.tr/hizmet-koroner-bt-anjiyografi-sanal-anjiyo.html
  94. instagram.com/p/DBf_9o8udu0
  95. drserhatsigirci.com/sanal-anjiyo-nedir
  96. tr.cybo.com/TR-biz/spektromar
  97. doktorsitesi.com/hastaneler/koroner-bt-anjiografi-sanal-anjiyo/istanbul
  98. hsmradyoloji.com/koroner-bt-anjiyografi
  99. saglik.news/kalp-damar-incelemesinde-cigir-koroner-bt-anjiyografi
  100. turkiyehastanesi.com/tr/haberler/ozel-turkiye-gazetesi-hastanesi/koroner-bt-anjiyografi…

↑ Back to the questions

P02 · “İstanbul’da koroner BT anjiyografi için hangi merkezleri önerirsin?”

Which centres in Istanbul would you recommend for a coronary CT angiogram?

Google organic top 20Not in the top 2017 Oct 2026

Top 10 organic results

  1. 🩺 Sağlık hizmetlerimizde teknolojik altyapımızı ... instagram.com
  2. Koroner BT Anjiografi (Sanal Anjiyo), Pendik - İstanbul doktorsitesi.com
  3. Koroner Bt (Sanal ) Anjiyo, Maltepe - İstanbul doktorsitesi.com
  4. BT Anjiyografi Fiyatları 2026 - Galen Görüntüleme Merkezi galengoruntuleme.com
  5. İstanbul'da Koroner Anjiyografi Tedavisi vimfay.com
  6. Sanal anjiyo (BT anjiyografi), kol damarından uygulanan ... instagram.com
  7. Koroner bt anjiyografi Tedavisi Doktorları - Uzmanları doktorsitesi.com
  8. En İyi Koroner BT Çeken Merkezler haber.com
  9. Koroner BT Anjiografi (Sanal Anjiyo), Şişli - İstanbul doktorsitesi.com
  10. Bt Koroner Anjiyografi Hangi Hastanelerde Var instagram.com
Google AI OverviewNot named17 Oct 2026 · 174 words

Named instead: Liv Hospital Ulus, Yeditepe Üniversitesi, Medipol, Biruni Üniversitesi

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul'da koroner BT anjiyografi (sanal anjiyo) çekimi yapılan, ileri teknoloji cihazlara ve deneyimli kardiyoloji/radyoloji ekiplerine sahip önde gelen merkezler ve hastaneler şunlardır:

  • Liv Hospital Ulus : Yüksek kesitli BT cihazları ve düşük radyasyon dozu sunan özel görüntüleme protokolleri ile koroner BT anjiyografi hizmeti vermektedir.[1]
  • Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri : 1 saniyede görüntü alabilen ve kalp ritim bozukluklarında/by-passlı hastalarda yüksek çözünürlük sağlayan sistemler kullanmaktadır.[1]
  • Medipol Sağlık Grubu (Medipol Mega Üniversite Hastanesi ve Medipol Pendik) : Çok kesitli ileri tomografi teknolojileri ile 3 boyutlu damar analizi yapmaktadır.[1] [2]
  • Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi : Küçükçekmece’de uluslararası sağlık akreditasyonlarına sahip biriminde sanal anjiyo çekimleri gerçekleştirmektedir.[1] [2]
  • Avicenna Ataşehir Hastanesi : Anadolu Yakası'nda hızlı görüntüleme ve düşük radyasyon avantajıyla koroner BT anjiyografi hizmeti sunmaktadır.[1]
  • Lifemed Tıp Merkezi : Kadıköy/Bağdat Caddesi çevresinde koroner arterlerin incelenmesi için gelişmiş BT altyapısına sahiptir.[1]
  • Hisar Hospital Intercontinental : Ümraniye bölgesinde 3 boyutlu ve kesitli koroner BT uygulamaları yapmaktadır.[1]

Tercih etmek istediğiniz bir semt veya yaka (Avrupa / Anadolu) varsa söyleyebilir, randevu öncesinde kreatinin / böbrek testlerinizi tamamlayıp tamamlamadığınızı belirtebilirsiniz.

Cited sources (9 pages, 9 sites)
  1. Bilgisayarlı Koroner Anjiyo - Hisar Hospital Intercontinental hisarhospital.com
  2. Avicenna Ataşehir Hastanesi'nde BT Anjiyografi avicennaint.com
  3. Kalp sağlığınızın güvencesi: Sanal anjiyo - Biruni Hastanesi birunihastanesi.com.tr
  4. Koroner BT Anjiyografi - Liv Hospital livhospital.com
  5. Koroner BT Anjiyografi yeditepehastaneleri.com
  6. BT Sanal Anjiyografi | Medipol Sağlık Grubu medipol.com.tr
  7. En İyi 10 BT Anjiyografi Merkezi - Kadıköy Life kadikoylife.com
  8. Koroner Bt (Sanal ) Anjiyo, İstanbul - Doktorsitesi doktorsitesi.com
  9. Koroner BT Anjiyografi - Lifemed lifemed.com.tr
Google AI Mode (via DataForSEO)Not named17 Oct 2026 · 438 words

Named instead: Medipol, Memorial, Acıbadem, Medical Park / Liv Hospital

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul’da koroner BT anjiyografi (halk arasındaki adıyla sanal anjiyo ) çekimi, kalbin ve koroner damarların yüksek çözünürlükte ve saniyeler içinde taranabilmesi için ileri teknoloji (multi-slice / çift tüplü üst düzey BT cihazları) gerektiren bir işlemdir. Cihazın hızı (kalp atışını yakalayabilme kapasitesi) ve radyoloji/kardiyoloji ekibinin tecrübesi sonuç kalitesini doğrudan etkiler.[1] [2] [3]

İstanbul’da bu tetkiki başarıyla uygulayan, donanımlı altyapıya sahip önde gelen bazı sağlık kurumları ve hastane grupları şunlardır:

1. Üniversite Hastaneleri


Koç Üniversitesi Hastanesi 3.5 (1.4K)
Üniversite Hastanesi
Açık Koç Üniversitesi Hastanesi, Davutpaşa Cd. No:4
Ara Yol tarifi Web sitesi Gelişmiş radyoloji altyapısı ve kardiyoloji/radyoloji entegrasyonuyla ileri düzey BT görüntülemelerinde sıklıkla tercih edilir.


Medipol Üniversitesi Hastaneleri (Mega Medipol / Pendik vb.): Yeni nesil hızlı BT cihaz parkurları ve uzman kadrolarıyla bu alanda aktif hizmet sunan büyük merkezlerdendir.


Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi ve Maslak Hastanesi 4.4 (3.1K)
Hastane
Açık Büyükdere Cd. No:40
Ara Yol tarifi Web sitesi Üst düzey teknolojik tomografi cihazları ve deneyimli kardiyoloji-radyoloji ekipleriyle bilinir.[1] [2]

2. Kapsamlı Özel Hastane Zincirleri

  • Memorial Hastaneler Grubu (Şişli / Bahçelievler vb.): Çok kısa sürede (birkaç saniyede) çekim yapabilen ileri teknoloji BT cihazları ve detaylı plak/damar duvarı analizi imkanı sunar.[1] [2]
  • Acıbadem Sağlık Grubu (Fulya, Altunizade, Maslak vb.): Kalp sağlığı merkezlerinde yüksek kesitli BT cihazları ile doğru çekim ve değerlendirme protokolleri uygulanır.
  • Medical Park / Liv Hospital Grubu (Vadi İstanbul, Ulus, Bahçelievler vb.): Güncel görüntüleme teknolojileri ve uzman kardiyolog eşliğinde sanal anjiyo çekimleri yaygın olarak yapılmaktadır.

3. Özel Görüntüleme Merkezleri ve Eğitim Araştırma / Vakıf Hastaneleri

  • Özel Tanı ve Görüntüleme Merkezleri: Şişli, Fındıkzade veya Kadıköy gibi merkezi yerlerde sadece ileri görüntüleme üzerine odaklanmış mercek altındaki merkezlerde de (kardiyoloji uzmanı eşliğinde) çekim yapılabilmektedir. Ancak hastane ortamı, olası bir kontrast (ilaç) reaksiyonu veya acil durum yönetimi açısından genellikle daha güvenli bir ilk tercihtir.[1]
  • Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi vb. köklü vakıf hastaneleri: Radyoloji birimlerinde güncel koroner BT anjiyografi imkanları sunulmaktadır.[1]

Merkez Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  1. Cihazın Kesit Sayısı / Hızı: Çekimin başarısı için cihazın en az 64-128 kesitli, ideal olarak ise kalp atışlarını dondurabilecek hızda (çift tüp / Flash BT vb.) teknolojiye sahip olması gerekir. Randevu alırken hastanenin tomografi cihazının modelini ve koroner BT için uygun olup olmadığını teyit etmekte fayda vardır.
  2. Kalp Hızı Kontrolü: İşlem öncesinde kalp hızınızın belirli bir seviyenin (genellikle dakikada 60 atımın) altında olması gerekir. Bu nedenle merkezde gerekirse kullanılacak ilaçların (ritim düzenleyici beta-bloker vb.) takibini yapabilecek bir kardiyoloji uzmanının bulunması önemlidir.[1]

Eğer isterseniz:

  • Avrupa Yakası mı yoksa Anadolu Yakası mı tercih ettiğinizi,
  • Süreci özel sigorta/tamamlayıcı sağlık sigortası ile mi yoksa bireysel olarak mı düşündüğünüzü

belirtebilirseniz size lokasyon bazlı daha nokta atışı bir yönlendirme yapabilirim.

Cited sources (5 pages, 4 sites)
  1. Koroner BT Anjiografi (Sanal Anjiyo), İstanbul - Doktorsitesi doktorsitesi.com
  2. Koroner Bt Anjiyografi | Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi surppirgic.com
  3. Koroner BT Anjiyografi Uygulama Alanları Nelerdir? - Memorial memorial.com.tr
  4. Koroner Bt Anjiyografi Kalp Taraması - Memorial memorial.com.tr
  5. 🫀Hayatınızı Kalpten Seviyoruz! 🩻Koroner BT Anjiyografi, kalp ve ... facebook.com
ChatGPT (via DataForSEO)Not namedgpt-6 · 17 Oct 2026 · 582 words

Named instead: Koşuyolu Yüksek İhtisas EAH, HSM Radyoloji, Memorial Şişli, Mehmet Akif Ersoy EAH

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul’da koroner BT anjiyografi (sanal anjiyo) için merkez seçerken öncelikle kalp damar görüntülemesinde deneyimli bir radyoloji ekibi, güncel BT teknolojisi ve görüntüleri kardiyoloji açısından değerlendirebilecek uzmanların bulunmasına dikkat etmenizi öneririm.

Web araştırmamda hem kamu hastanelerini hem de özel görüntüleme merkezlerini inceledim. İlk kısa listeme, koroner BT anjiyografiyi kendi kaynaklarında açıkça belirten kurumları aldım. Bu bir klinik kalite sıralaması değil; hizmet bilgilerine ve değerlendirmeye değer altyapılarına göre hazırlanmış bir listedir.

Önerdiğim merkezler

1. Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi

(Kamu hastanesi)

Anadolu Yakası için ilk tercihlerimden biri.

Hastanenin resmî sitesinde koroner BT anjiyografi hizmeti ve bu konuda çalışan radyoloji uzmanına ilişkin bilgi bulunuyor. Kalp hastalıkları alanında uzmanlaşmış bir eğitim ve araştırma hastanesi olması da değerlendirmeye değer. kosuyolueah.saglik.gov.tr kosuyolueah.saglik.gov.tr www.memorial.com.tr

Bölge: Koşuyolu, Kadıköy

Resmî hastane sayfası


2. HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi

Özel görüntüleme merkezi arayanlara.

Bakırköy–Ataköy bölgesindeki merkez, koroner BT anjiyografi ve ileri BT teknolojileriyle öne çıkıyor. Özellikle doğrudan görüntüleme hizmeti almak isteyenler için araştırmaya değer. www.google.com mehmetakifersoyeah.saglik.gov.tr www.google.com www.google.com

Bölge: Ataköy, Bakırköy

Telefon: 0212 476 74 76

Merkezin web sitesini bul


3. Memorial Şişli Hastanesi

Özel hastane ve bütüncül kardiyoloji değerlendirmesi için.

Memorial'ın resmî sitesinde koroner BT anjiyografi açıkça sunuluyor. Çekim öncesi kardiyoloji değerlendirmesini ve sonuç sonrası olası takip sürecini aynı hastane bünyesinde yürütmek isteyenler için uygun bir seçenek olabilir. www.memorial.com.tr kosuyolueah.saglik.gov.tr

Bölge: Şişli, Avrupa Yakası

Koroner BT anjiyografi ve randevu bilgisi


4. Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Kalp hastalıkları konusunda uzmanlaşmış kamu kurumu.

Özellikle kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi altyapısı açısından değerlendirmeye değer. Ancak araştırmamda koroner BT anjiyografinin güncel olarak bu hastanede yapıldığını doğrulayan yeterince açık bir resmî kayıt bulamadım; randevu almadan önce bu hizmeti teyit etmek gerekir. mehmetakifersoyeah.saglik.gov.tr www.google.com

Bölge: Küçükçekmece, Avrupa Yakası

Telefon: 0212 692 20 00

Resmî hastane sitesi


5. Medica Tıp Merkezi

Şişli–Harbiye bölgesinde özel merkez alternatifi.

İleri BT altyapısı ve koroner BT anjiyografi hizmetiyle ilgili kurum bilgileri mevcut. Randevu öncesinde kullanılan cihazın güncel modelini, tetkikin uzman tarafından raporlanmasını ve fiyatı teyit etmenizi öneririm. www.google.com

Bölge: Harbiye, Şişli

Telefon: 0212 236 45 45

Merkezin web sitesini bul

Randevu almadan önce sorulması gerekenler

Koroner BT anjiyografide yalnızca cihazın kesit sayısına veya merkezin puanına bakarak karar vermek doğru olmaz. Şu dört soruyu özellikle sorun:

  • Çekim, koroner BT anjiyografide deneyimli bir radyolog tarafından mı raporlanıyor?
  • Kalp hareketlerinden kaynaklanan görüntü bozulmalarını azaltmak için uygun kalp hızı kontrolü ve düşük doz protokolleri uygulanıyor mu?
  • Kontrast madde öncesinde böbrek fonksiyonları ve kontrast madde alerjisi değerlendiriliyor mu?
  • Raporla birlikte görüntüler de dijital olarak teslim ediliyor mu?

Koroner BT anjiyografi, klasik kateter anjiyosundan farklı, girişimsel olmayan bir tetkiktir. Her hastada uygun olmayabilir; özellikle böbrek fonksiyon bozukluğu, kontrast madde alerjisi veya stent öyküsü varsa ön değerlendirme önemlidir. www.memorial.com.tr kosuyolueah.saglik.gov.tr

Sana en uygun merkezi daraltalım

İstanbul çok geniş olduğu için önerimi biraz daha kişiselleştirebilirim.

1. İstanbul'da hangi bölge uygun?

Avrupa Yakası

Anadolu Yakası

Her iki yaka da olur


2. Hastane tercihin nedir?

Özel hastane veya görüntüleme merkezi

Devlet / üniversite hastanesi

Her ikisi de olur


3. En önemli kriterin hangisi?

Görüntüleme ve raporlama kalitesi

En hızlı randevu

Deneyimli kardiyoloji ekibi

Fiyat ve sigorta kapsamı

4. Bütçe tercihin (isteğe bağlı)

Ekonomik seçenek arıyorum

Orta fiyat aralığı

Önemli değil, kalite öncelikli

[Önerileri daralt]

Cited sources (12 pages, 4 sites)
  1. KORONER BT ANJİOGRAFİ kosuyolueah.saglik.gov.tr
  2. Uzm. Dr. Aylin AKIN (KORONER BT ANJİOGRAFİ) kosuyolueah.saglik.gov.tr
  3. Memorial Koroner BT memorial.com.tr
  4. Resmî hastane sayfası kosuyolueah.saglik.gov.tr
  5. HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi google.com
  6. Radyoloji mehmetakifersoyeah.saglik.gov.tr
  7. Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi google.com
  8. Medica Tip Merkezi google.com
  9. Merkezin web sitesini bul google.com
  10. Koroner BT anjiyografi ve randevu bilgisi memorial.com.tr
  11. Resmî hastane sitesi mehmetakifersoyeah.saglik.gov.tr
  12. Merkezin web sitesini bul google.com
Also retrieved, not cited (13 pages)
  1. Koroner Anjiyografi Hizmetleri umraniyeah.saglik.gov.tr
  2. Anjiografi (Vasküler Girişimsel İşlemler) umraniyeah.saglik.gov.tr
  3. Koroner Anjiografi istanbuleah.saglik.gov.tr
  4. Koroner Anjiografi hasekieah.saglik.gov.tr
  5. Uzm. Dr. Aylin AKIN (KORONER BT ANJİOGRAFİ) kosuyolueah.saglik.gov.tr
  6. Radyoloji mehmetakifersoyeah.saglik.gov.tr
  7. Hastanemizde Yeni Nesil Teknoloji ile Koroner BT Anjiyografi (Sanal Anjiyo) İşlemi Uygulanmaya Başlamıştır! giresundh.saglik.gov.tr
  8. Anjio Ünitesi batmaneah.saglik.gov.tr
  9. Memorial Koroner BT memorial.com.tr
  10. Tomografi ile Koroner Anjiyografi canakkaledh.saglik.gov.tr
  11. Görüntüleme Tetkik Hizmetleri kanunieah.saglik.gov.tr
  12. İstanbul Barosu-S istanbulbarosu.org.tr
  13. İstanbul Barosu-S istanbulbarosu.org.tr
Gemini (via DataForSEO)Not named3.5 Flash-Lite · 17 Oct 2026 · 412 words

Named instead: HSM Radyoloji, Lifemed, Tesla Emar, Acıbadem

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul'da koroner BT anjiyografi (sanal anjiyo) çekimi için gelişmiş teknolojik altyapıya (ileri kesit sayısına sahip tomografi cihazları, düşük radyasyon ve gelişmiş kontrast protokolleri) sahip pek çok saygın özel merkez, üniversite ve şehir hastanesi bulunmaktadır.medyabar.com

Merkez seçerken cihaz kalitesinin yanı sıra hastanenin kardiyoloji ve radyoloji bölümlerinin tecrübesi de büyük önem taşır. İstanbul’da bu işlem için öne çıkan bazı merkezler şunlardır:

1. Özel Görüntüleme Merkezleri

  • HSM Radyoloji (Kadıköy / Ataköy / Levent):medyabar.com Görüntüleme odaklı önde gelen merkezlerden biridir.medyabar.com Özellikle son teknoloji ürünü yüksek çözünürlüklü sistemler (örn. Photon Counting BT teknolojisi) ile koroner BT anjiyografi uygulamalarında öne çıkmaktadır.medyabar.com
  • Lifemed Tıp Merkezi (Kadıköy):www.lifemed.com.tr Bağdat Caddesi üzerinde ileri düzey görüntüleme ve tanı birimiyle hizmet veren, sık tercih edilen merkezler arasındadır.www.lifemed.com.tr
  • Tesla Emar İstanbul (Ataşehir):www.teslaemaristanbul.com Yapay zekâ destekli kalp damar değerlendirmeleri ve FFR-BT analizi gibi güncel teknolojilerle koroner BT anjiyografi hizmeti sunmaktadır.www.teslaemaristanbul.com

2. Kapsamlı Özel Hastanelerwww.kadikoylife.com

  • Acıbadem Hastaneleri (Örn. Maslak, Acıbadem Altunizade): Güçlü teknolojik altyapıları ve deneyimli kardiyoloji/radyoloji uzmanları ile bilinirler.
  • Memorial Hastaneleri (Örn. Şişli, Bahçelievler): İleri düzey çok kesitli BT cihazları ve gelişmiş kardiyovasküler görüntüleme protokolleri barındırır.www.kadikoylife.com
  • Florence Nightingale Hastaneleri (Şişli / Ataşehir):medyabar.com Kalp sağlığı alanındaki köklü geçmişi ve ileri teknoloji görüntüleme üniteleriyle güven veren kurumlardandır.
  • Liv Hospital (Ulus / Vadistanbul):medyabar.com Düşük radyasyonlu çekim yapabilen son teknoloji tomografi cihazları ve multidisipliner yaklaşımlarıyla öne çıkar.
  • Koç Üniversitesi Hastanesi:www.kadikoylife.com Üniversite hastanesi kimliğinin yanı sıra en güncel tanı teknolojilerini barındıran gelişmiş bir altyapıya sahiptir.

3. Kamu ve Eğitim Araştırma Hastaneleri

  • Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi:kosuyolueah.saglik.gov.tr Kalp ve damar hastalıkları alanında referans merkezlerden biri olup, radyoloji bölümünde koroner BT anjiyografi rutin olarak başarıyla uygulanmaktadır.medyabar.com
  • Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi:www.kadikoylife.com Son teknolojiye sahip geniş görüntüleme parkuruyla bu alanda hizmet veren büyük kamu komplekslerinden biridir.

Koroner BT Anjiyografi Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Kalp Hızı:medyabar.com Çekim kalitesini doğrudan etkilediği için işlem öncesi nabzın belirli bir seviyenin altında (genellikle 60-70 atım/dk civarı) olması gerekir. Gerekirse merkezler, işlem öncesi nabız düşürücü (beta bloker) ilaç verebilir.medyabar.com
  • Böbrek Fonksiyonları:medyabar.com Tetkik sırasında iyotlu kontrast madde (ilaç) kullanıldığı için randevu öncesinde genellikle kreatinin kan testi istenir.
  • Açlık Durumu: Merkezlerin protokolüne göre değişmekle birlikte genellikle birkaç saatlik açlıkla gelinmesi istenebilir.

Randevu oluştururken doktorunuzun belirttiği istem kağıdını ve varsa daha önceki EKG, ecg veya kardiyoloji raporlarınızı yanınızda bulundurmanız sürecin hızlanmasını sağlayacaktır.www.kadikoylife.com

Özel bir sağlık sigortanız (TSS/ÖSS) veya kurum anlaşmanız varsa randevu esnasında bunu belirtmek maliyet açısından faydalı olabilir.medyabar.com Belirli bir yakada (Avrupa veya Anadolu) olma durumunuza göre hangisini tercih etmek istersiniz?

Cited sources (15 pages, 5 sites)
  1. Türkiye'deki En İyi Koroner BT Anjiyografi Çeken Merkezler medyabar.com
  2. Türkiye'deki En İyi Koroner BT Anjiyografi Çeken Merkezler medyabar.com
  3. Türkiye'deki En İyi Koroner BT Anjiyografi Çeken Merkezler medyabar.com
  4. Koroner BT Anjiyografi - Lifemed lifemed.com.tr
  5. Koroner BT Anjiyografi & FFR-BT Analizi - Tesla Emar İstanbul teslaemaristanbul.com
  6. Koroner BT Anjiyografi & FFR-BT Analizi - Tesla Emar İstanbul teslaemaristanbul.com
  7. En İyi 10 BT Anjiyografi Merkezi - Kadıköy Life kadikoylife.com
  8. En İyi 10 BT Anjiyografi Merkezi - Kadıköy Life kadikoylife.com
  9. Türkiye'deki En İyi Koroner BT Anjiyografi Çeken Merkezler medyabar.com
  10. Türkiye'deki En İyi Koroner BT Anjiyografi Çeken Merkezler medyabar.com
  11. En İyi 10 BT Anjiyografi Merkezi - Kadıköy Life kadikoylife.com
  12. Uzm. Dr. Aylin AKIN (KORONER BT ANJİOGRAFİ) kosuyolueah.saglik.gov.tr
  13. En İyi 10 BT Anjiyografi Merkezi - Kadıköy Life kadikoylife.com
  14. Türkiye'deki En İyi Koroner BT Anjiyografi Çeken Merkezler medyabar.com
  15. Türkiye'deki En İyi Koroner BT Anjiyografi Çeken Merkezler medyabar.com
Also retrieved, not cited (6 pages)
  1. En İyi 10 BT Anjiyografi Merkezi - Kadıköy Life kadikoylife.com
  2. BT Anjiyografi İstanbul | Avicenna Hastanesi avicennaint.com
  3. Türkiye'deki En İyi Koroner BT Anjiyografi Çeken Merkezler medyabar.com
  4. BT- Koroner Anjiyografi (Sanal Anjiyo) - Medical Park medicalpark.com.tr
  5. Koroner BT Anjiyografi & FFR-BT Analizi - Tesla Emar İstanbul teslaemaristanbul.com
  6. İstanbul Koroner Anjiyogram Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktortakvimi.com
Perplexity (API, web search)Not namedsonar-pro · 17 Oct 2026 · 178 words

Named instead: HSM Radyoloji (Kadıköy, Ataköy), Florence Nightingale Ataşehir, Hisar Intercontinental, Liv Hospital Vadistanbul

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul’da koroner BT anjiyografi için HSM Radyoloji’nin Kadıköy ve Ataköy şubeleri, Florence Nightingale Ataşehir, Hisar Intercontinental, Liv Hospital Vadistanbul ve Centermed Nişantaşı değerlendirilebilir.[1][7][8][10]

Konuma göre pratik seçenekler:

  • Anadolu Yakası: HSM Radyoloji Kadıköy, Florence Nightingale Ataşehir, Hisar Intercontinental.[1][8]
  • Avrupa Yakası: HSM Radyoloji Ataköy, Liv Hospital Vadistanbul, Centermed Nişantaşı.[1][7][8]
  • Kamu seçeneği: Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi ve uygunluk durumuna göre İstanbul’daki eğitim ve araştırma hastaneleri.[2][4]

Randevu almadan önce özellikle şu noktaları teyit edin:

  • Tetkikin koroner/kardiyak BT anjiyografi olarak yapılıp yapılmadığı
  • BT cihazının özellikleri ve kardiyak görüntüleme deneyimi
  • Kalp hızınız yüksekse çekim öncesi beta bloker veya başka ilaç gerekip gerekmediği
  • İyotlu kontrast madde için böbrek fonksiyon testi, alerji ve açlık koşulları
  • Raporun kardiyak görüntüleme deneyimli radyolog tarafından hazırlanması
  • Ücret, SGK/özel sigorta kapsamı ve rapor teslim süresi

Koroner BT anjiyografi kontrast madde ve radyasyon içerir; böbrek hastalığı, daha önce kontrast alerjisi, gebelik ihtimali veya ritim sorunu varsa randevu öncesinde merkeze bildirin. HSM’nin Kadıköy ve Ataköy adresleri ile telefon bilgileri resmi sayfasında yer alıyor.[8] Centermed de koroner/kardiyak BT anjiyografi hizmetini Nişantaşı’nda sunuyor.[7]

Cited sources (10 pages, 9 sites)
  1. Türkiye'deki En İyi Koroner BT Anjiyografi Çeken Merkezler medyabar.com
  2. Koroner Anjiyografi Hizmetleri suleymanyalcinsh.saglik.gov.tr
  3. Koroner BT Anjiografi (Sanal Anjiyo), Üsküdar - İstanbul doktorsitesi.com
  4. Koroner BT Anjiografi (Sanal Anjiyo), İstanbul doktorsitesi.com
  5. BT anjiyografi | Saygı Hastanesi saygi.tr
  6. Türkiye'deki En İyi 10 Radyoloji Merkezi Açıklandı: HSM ... indigodergisi.com
  7. Centermed centermed.com.tr
  8. 1152 Kesitli BT (Bilgisayarlı Tomografi) hsmradyoloji.com
  9. Anjiyografi, İstanbul doktortakvimi.com
  10. Medikal Teknolojiler florence.com.tr
Claude (Anthropic API, web search)Not namedclaude-opus-5-5 · 17 Oct 2026 · 356 words

Named instead: Koşuyolu Yüksek İhtisas EAH, Siyami Ersek EAH, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Avicenna Ataşehir

Answer, as returned (Turkish)

Tek bir "en iyi" merkez adı veremem, çünkü bu tetkikte çekimin kalitesi büyük ölçüde cihaza, çekim yöntemine ve raporlayan radyoloğun deneyimine bağlı. Yine de İstanbul'da bu işi yapan bilinen seçenekleri ve bir merkezi seçerken nelere bakmanız gerektiğini paylaşabilirim.

Devlet hastaneleri ve kalp merkezleri (SGK ile, genelde daha uzun randevu bekleme süresi):

  • Koşuyolu Yüksek İhtisas EAH (Anadolu Yakası) ve Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi EAH (Haydarpaşa): Kalp damar hastalıklarına odaklanmış, hasta sayısı çok olan köklü merkezler. Bu bilgi kendi genel bilgime dayanıyor, güncel olarak teyit etmedim.
  • Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi: Bu tetkik için önerilen merkezler arasında, yüksek hasta kapasitesiyle öne çıkıyor.
  • Üniversite hastaneleri (örneğin İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü, Cerrahpaşa): Akademik radyoloji ve kardiyoloji ekipleri var.

Özel hastaneler ve görüntüleme merkezleri:

  • Avicenna Ataşehir Hastanesi: Hastane, yeni nesil 384 kesit Siemens BT cihazı kullandığını ve 227 kg'a kadar hasta çekebildiğini belirtiyor. Bu bilgiler hastanenin kendi tanıtımından.
  • Liv Hospital: Hastane Koroner BT Anjiyografi hizmeti sunuyor. Avrupa Yakası'ndaki Liv Vadistanbul'un avantajı, büyük bir hastane içinde farklı uzmanlık alanlarına kolayca ulaşılabilmesi.
  • Hisar Intercontinental Hospital: Anadolu Yakası'nda koroner BT için özel hastane seçeneklerinden biri.
  • HSM Radyoloji Kadıköy: Hastane yerine sadece görüntülemeye odaklanan bir merkez arayanlar için bir alternatif.
  • Bunların dışında Acıbadem, Amerikan Hastanesi, Florence Nightingale ve Memorial gibi büyük özel grupların da bu hizmeti verdiğini biliyorum. Ancak cihazlarını ve hangi şubede yapıldığını ayrıca kontrol etmelisiniz.

Merkez seçerken sorulacaklar:

  1. Cihaz: En az 128–256 kesit veya çift tüplü (dual-source) bir cihaz olmalı. Kalp hızı yüksek ya da düzensiz olanlarda bu daha da önemli.
  2. Radyasyon: Düşük dozlu çekim yöntemi kullanılıyor mu?
  3. Raporlayan kişi: Kalp görüntülemede deneyimli bir radyolog mu raporluyor? Raporda CAD-RADS sınıflaması ve kalsiyum skoru var mı?
  4. Böbrekler: Çekimde kontrast madde (ilaçlı boya) kullanıldığı için böbrek fonksiyonlarınız önemli. Kreatinin değerinize baktırın.
  5. Randevu: Güncel randevu koşullarını, hasta kabul sürecini ve hazırlık kurallarını hastaneden teyit edin.

Önemli bir not: Bu tetkik çok değerli olsa da her hastada rutin olarak gerekmiyor. Önce bir kardiyoloğa görünüp gerçekten gerekip gerekmediğini konuşmanızı öneririm. Varsa önceki EKG ve EKO raporlarınızı yanınıza alın. Yaşadığınız yaka (Anadolu/Avrupa) ve SGK mı özel mi tercih ettiğinizi yazarsanız seçenekleri daraltabilirim.

Cited sources (4 pages, 4 sites)
  1. Türkiye’deki En İyi Koroner BT Anjiyografi Çeken Merkezler taraklimedya.com
  2. BT Anjiyografi İstanbul avicennaint.com
  3. Koroner BT Anjiyografi - Liv Hospital livhospital.com
  4. Koroner BT-Anjiyografi (Sanal Anjiyo) sinancoskunturan.com
Also retrieved, not cited (5 pages)
  1. Koroner Anjiografi istanbuleah.saglik.gov.tr
  2. Koroner Anjiografi hasekieah.saglik.gov.tr
  3. Avicenna Ataşehir Hastanesi'nde BT Anjiyografi avicennaint.com
  4. İstanbul Koroner bt anjiyografi Tedavisi Doktorları - Uzmanları doktorsitesi.com
  5. İstanbul Koroner BT Anjiografi (Sanal Anjiyo) Tedavisi Doktorları - Uzmanları doktorsitesi.com
Grok (xAI API, search)Not namedgrok-4.7 · 17 Oct 2026 · 262 words

Named instead: Memorial, Acıbadem, Liv Hospital, Hisar Intercontinental

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul’da koroner BT anjiyografi (sanal anjiyo) birçok özel hastane ve ileri görüntüleme merkezinde yapılmaktadır. Bu bir tıbbi tavsiye değildir; işlemin sizin için uygun olup olmadığına kardiyoloğunuz karar vermelidir. Seçimde cihaz teknolojisi (yüksek kesit sayısı, dual-source veya photon-counting), kardiyak BT konusunda deneyimli radyoloji/kardiyoloji ekibi, konum ve sigorta anlaşması önemlidir.

Öne çıkan seçenekler

  • Memorial Hastaneleri (Şişli, Bahçelievler, Ataşehir, Göztepe vb.): Sanal anjiyo (koroner BT) hizmetini aktif olarak sunuyorlar ve bu konuda bilgilendirme sayfaları bulunuyor.
  • Acıbadem Hastaneleri (Maslak, Altunizade, Kartal ve diğer şubeler): Yeni nesil çok kesitli BT cihazları ve ileri görüntüleme altyapısıyla koroner BT anjiyografi uyguluyorlar.
  • Liv Hospital (özellikle Ulus): Koroner BT anjiyografi hizmeti veriyor; yüksek çözünürlüklü çok kesitli cihazlarla düşük doz vurgusu yapılıyor.
  • Hisar Intercontinental Hospital (Anadolu Yakası): 640 kesitli BT cihazıyla bilgisayarlı koroner anjiyo / sanal anjiyo hizmeti sunuyor.
  • HSM Radyoloji (Kadıköy, Ataköy, Levent): Görüntüleme odaklı merkez. Photon-counting (foton sayımlı) ve yüksek kesitli dual-source sistemlerle koroner BT anjiyografi yaptıklarını belirtiyorlar; kalsifik plak veya stent değerlendirmesinde teknik avantaj sağlayabilen teknolojiler arasında yer alıyor.
  • Florence Nightingale Hastaneleri ve Avicenna Ataşehir gibi diğer büyük özel hastaneler de bu hizmeti sunan merkezler arasında.

Dikkat edilmesi gerekenler

Koroner BT anjiyografi, özellikle düşük-orta riskli hastalarda koroner arter hastalığını dışlamak için kullanılan non-invaziv bir yöntemdir. Yüksek riskli veya akut durumda klasik (kateter) anjiyografi daha uygun olabilir. İşlem öncesi genellikle açlık, yakın tarihli kreatinin sonucu, kalp hızı kontrolü ve ilaç/alerji bilgisi istenir. Sonuçlar mutlaka klinik tabloyla birlikte değerlendirilmelidir.

Randevu almadan önce ilgili merkezden güncel cihaz bilgisi, hazırlık koşulları, ücret ve sigorta kapsamını teyit edin. Kardiyoloğunuzun yönlendirmesi ve tercihi en sağlıklı başlangıç noktasıdır.

Cited sources (75 pages, 43 sites)

xAI returns every page its search used, so Grok’s source lists are long.

  1. instagram.com/p/DRrOb4KjEOR
  2. kalpsagligi.com.tr/koroner-bt-anjiyografi
  3. bhtclinic.com.tr/tibbi-birimler/kardiyoloji
  4. facebook.com/grupflorence/posts/sanal-bt-anjiyografi-ile-saniyeler-i%C3%A7inde-kalp-tar…
  5. int.livhospital.com/coronary-ct-angiography
  6. us-uk.bookimed.com/clinics/country=turkey/city=istanbul/procedure=diagnostical-coronary…
  7. profdrmustafaozates.com/koroner-bt-anjiyografi-sanal-anjiyo
  8. int.livhospital.com/cardiology/coronary-angiography
  9. hisarhospital.com/bolumler/koroner-anjiyografi
  10. int.livhospital.com/cardiology/coronary-angiography/treatment-and-rehabilitation
  11. livhospital.com/girisimsel-kardiyoloji
  12. livhospital.com/en/interventional-cardiology
  13. us-uk.bookimed.com/clinics/country=turkey/city=istanbul/direction=cardiology
  14. batihastanesi.com/girisimsel-kardiyoloji-2
  15. health.bookimed.com/doctors/country=turkey/city=istanbul/procedure=virtual-coronary
  16. istanbuleah.saglik.gov.tr/EN-1293820/koroner-anjiografi.html
  17. avicennaint.com/avicenna-atasehir-hastanesinde-bt-anjiyografi
  18. doktorsitesi.com/hastaneler/koroner-bt-anjiografi-sanal-anjiyo/istanbul
  19. alibuturak.com/koroner-bt-anjiyografi-sanal-koroner-anjiyografi
  20. hsmradyoloji.com/photon-counting-bt
  21. memorial.com.tr/ayricaliklar/sanal-koroner-bt-anjiyo
  22. memorial.com.tr/teknolojiler/koroner-bt-anjiyografi-uygulama-alanlari-nelerdir
  23. livhospital.com/en/virtual-angiographya
  24. doktorsitesi.com/hastaliklar/koroner-bt-anjiyografi/istanbul
  25. canyucelkarabay.com/bt-koroner-anjiyografi-sanal-anjiyo
  26. health.bookimed.com/clinics/country=turkey/city=istanbul/illness=coronary-artery-disease
  27. fr.bookimed.com/clinics/country=turkey/city=istanbul/procedure=coronary-angiography/best
  28. avicennaint.com/koroner-bt-anjiyografi-kimlere-yapilir
  29. acibademhealthpoint.com/blog/ct-coronary-angiography-what-it-shows-and-how-to-prepare
  30. turkradyolojiseminerleri.org/tr/makaleler/akut-koroner-sendrom/trs.2024.24170
  31. drserhatsigirci.com/sanal-anjiyo-nedir
  32. koruhastanesi.com/3-boyutlu-bt-koroner-anjiyografi
  33. youtube.com/watch
  34. hisarhospital.com/ru/%D0%BE%D1%82%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%8B/%d0%ba%d0%b0%d1%80%d0%b4%d0%b…
  35. scholars.mssm.edu/en/publications/diagnostic-performance-and-clinical-impact-of-photon-…
  36. ademtatlisu.com/koroner-bt-anjiyografi-nedir
  37. indigodergisi.com/2025/10/turkiye-radyoloji-merkezi
  38. hisarhospital.com/bolumler/bilgisayarli-koroner-anjiyo
  39. turkradyolojiseminerleri.org/tr/makaleler/koroner-arter-stentlerinin-degerlendirilmesi/…
  40. youtube.com/watch
  41. sanalanjiyo.tusahastanesi.com
  42. hsmradyoloji.com/1152-kesitli-koroner-bt-anjiyografi
  43. kardiyolojiankara.com/tedaviler/koroner-bt-anjiyografi
  44. youtube.com/playlist
  45. hisarhospital.com/en/department/computed-coronary-angiography
  46. memorial.com.tr/koroner-bt
  47. hsmradyoloji.com/koroner-bt-anjiyografi
  48. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/koroner-anjiyogram/istanbul
  49. facebook.com/photo
  50. pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC10253312
  51. kadikoylife.com/en-iyi-10-bt-anjiyografi-merkezi
  52. lyfboat.com/hospitals/coronary-angiogram-hospitals-and-costs-in-istanbul
  53. us-uk.bookimed.com/clinics/country=turkey/city=istanbul/illness=coronary-artery-disease…
  54. livhospital.com/goruntuleme
  55. us-uk.bookimed.com/clinics/country=turkey/city=istanbul/procedure=coronary-angiography
  56. livhospital.com/koroner-bt-anjiyografi
  57. doktorsitesi.com/hastaliklar/koroner-bt-anjiografi-sanal-anjiyo/istanbul
  58. tusahastanesi.com/saglik-rehberi/sanal-anjiyo-nedir-koroner-bt-anjiyo-nasil-yapilir
  59. tiktok.com/@acibademsaglikgrubu/video/7529781682702945544
  60. livhospital.com/kardiyak-bt-anjiyo
  61. acibademhealthpoint.com/blog/coronary-angiography-procedure-risks-and-results
  62. hisarhospital.com/bolumler/radyoloji-tibbi-goruntuleme
  63. hisarhospital.com/sq/bolumler/ankio-me-kompjuter
  64. facebook.com/photo
  65. koruhastanesi.com/sanal-koroner-anjiografi
  66. doruktip.com/saglik-rehberi/koroner-bt-anjiyografi
  67. youtube.com/watch
  68. drmuhammedkeskin.com/koroner-bt-anjiyografi
  69. us-uk.bookimed.com/clinics/country=turkey/procedure=virtual-coronary/best
  70. tahlil.com/blog/en-iyi-koroner-bt-anjiyografi-ceken-merkezler-6097
  71. haber.com/genel/en-iyi-koroner-bt-ceken-merkezler-24470
  72. acibademinternational.com/coronary-angiography
  73. acibadembayindir.com/blog/koroner-bt-anjiyografi-nedir-624
  74. x.com/AcibademSaglik/status/1750055930643742724
  75. sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1936878X25004759

↑ Back to the questions

P03 · “Bakırköy’de MR çektirmek için hangi özel merkeze gidebilirim?”

Which private centre can I go to for an MRI in Bakırköy?

Google organic top 20Not in the top 2017 Oct 2026

Top 10 organic results

  1. emar.park · Istanbul instagram.com
  2. Radyoemar instagram.com
  3. Fotoğraflar: Mr. Emar Manyetik Rezonans, tıp merkezleri ve ... yandex.com.tr
  4. Uzmanlık hastaneleri Bakırköy şehrinde, yakınımda ... yandex.com.tr
  5. Sokak panoramaları: Bakırköy Merkez Sağlıklı Hayat ... yandex.com.tr
  6. The Best 10 Medical Centers near Bakırköy Endoskopi ve ... yelp.com
  7. Bakırköy, İstanbul MRI Tedavisi Doktorları - Uzmanları doktorsitesi.com
  8. Manyetik rezonans görüntüleme Bakırköy şehrinde ... yandex.com.tr
  9. 31/1 Bakırköy/İstanbul 📞 0533 638 96 24 📞 0212 451 14 14 instagram.com
  10. Bakırköy, İstanbul Girişimsel Radyoloji Hastaneleri & ... doktorsitesi.com
Google AI OverviewNo AI Overview shown17 Oct 2026
Google AI Mode (via DataForSEO)Named first17 Oct 2026 · 216 words

Also named: Spektromar, Acıbadem Bakırköy

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy ve yakın çevresinde MR (Manyetik Rezonans) çektirebileceğiniz, ileri teknoloji görüntüleme cihazlarına ve uzman kadrolara sahip öne çıkan özel merkezler ve hastaneler şunlardır:


Ataköy Görüntüleme Merkezi 4.8 (406)
Tıbbi Tanı Amaçlı Görüntüleme Merkezi
Açık Selenium Retro, Ataköy 7-8-9-10 Kısım Mahallesi Çoban Çeşme E-5 Yan Yol Caddesi No:16-1/A İç Kapı No:20, D:9
Ara Yol tarifi Web sitesi E-5 yan yol üzerinde, Selenium Retro içinde yer alan Ataköy Görüntüleme Merkezi , hasta memnuniyeti ve modern cihaz altyapısıyla bölgede sıkça tercih edilen, yüksek puanlı özel radyoloji merkezlerinden biridir.


Spektromar İleri Tıbbi Görüntüleme Merkezi 4.3 (45)
Tıp Merkezi
Açık Zeytinlik Mahallesi, Fişekhane Cad, Sporcu Sk. No:1
Ara Yol tarifi Web sitesi Bakırköy merkezde (Zeytinlik Mahallesi) uzun yıllardır hizmet veren Spektromar İleri Tıbbi Görüntüleme Merkezi , alanında uzman kadrosuyla doğrudan MR ve tomografi gibi tetkiklere odaklanmış köklü bir merkezdir.


Acıbadem Bakırköy Hastanesi 4.5 (1.7K)
Hastane
Açık Halit Ziya Uşaklıgil Cd. No:1
Ara Yol tarifi Web sitesi Bölgedeki kapsamlı ve tam donanımlı bir sağlık kurumunda, uzman hekim kontrolünde ve hastane güvencesinde çekim yaptırmak isterseniz Acıbadem Hayat üzerinden randevu alarak Acıbadem Bakırköy Hastanesi 'ne başvurabilirsiniz.[1] [2]

Eğer,

  • İlaçlı (kontrastlı) MR mi yoksa ilaçsız MR mi çektireceğinizi,
  • Özel sağlık sigortanız veya tamamlayıcı sağlık sigortanız olup olmadığını

belirtirseniz, uygun fiyat veya sigorta kapsamı konusunda daha detaylı bilgi verebilirim.

Cited sources (2 pages, 1 sites)
  1. Ataköy Görüntüleme google.com
  2. Spektromar İleri Tıbbi Görüntüleme Merkezi google.com
ChatGPT (via DataForSEO)Namedgpt-6 · 17 Oct 2026 · 258 words

Also named: HSM Radyoloji, Emar Park, Spektromar

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy’de özel olarak MR (emar) çektirebileceğiniz birkaç görüntüleme merkezi buldum. Seçim yaparken MR çekilecek bölgeyi, cihazın 1,5 Tesla mı 3 Tesla mı olduğunu, raporun ne zaman çıkacağını ve ücretini sormanızı öneririm.

Bakırköy’de değerlendirebileceğiniz özel MR merkezleri

1. HSM Radyoloji İleri Görüntüleme Merkezi

(3 Tesla MR seçeneği)

Ataköy Towers, Bakırköy

Özellikle yüksek çözünürlüklü MR seçeneği arıyorsanız değerlendirebilirsiniz.

Telefon: 0212 476 74 76

Resmî web sitesi ve iletişim · Haritada ara


2. Emar Park Görüntüleme Merkezi

Zuhuratbaba, Yüce Tarla Caddesi No: 67

Açık MR seçeneği de bulunduğu belirtiliyor. Kapalı alanda zorlanıyorsanız önceden bilgi alın.

Telefon: 0212 660 79 79

Haritada görüntüle


3. Spektromar Tıbbi Görüntüleme Merkezi

Zeytinlik, Fişekhane Caddesi, Sporcu Sokak No: 1

Merkez, 3 Tesla MR dahil ileri görüntüleme hizmetleri sunduğunu belirtiyor.

Telefon: 0212 570 72 85

Resmî MR bilgileri · Haritada görüntüle


4. Ataköy Görüntüleme

Selenium Retro, Ataköy 7-8-9-10. Kısım

1,5 Tesla ve 3 Tesla MR seçenekleriyle farklı bölgelerin görüntülenmesi için bir alternatif.

Telefon: 0212 660 04 04

Haritada görüntüle

Size en uygun merkezi seçelim

Hangi bölgenin MR'ı çekilecek? Örneğin beyin, bel, boyun, diz veya karın MR'ı mı? Bir de özel sağlık sigortanız ya da SGK'nız var mı?

Bunları söylerseniz seçenekleri fiyat, konum ve cihaz özellikleri açısından daha iyi daraltabilirim. Güncel ücretleri ve en erken randevuyu merkezlerden teyit etmek gerekir.

Cited sources (5 pages, 3 sites)
  1. Resmî web sitesi ve iletişim hsmradyoloji.com
  2. Haritada görüntüle google.com
  3. Resmî MR bilgileri spektromar.com.tr
  4. Haritada görüntüle google.com
  5. Haritada görüntüle google.com
Also retrieved, not cited (10 pages)
  1. Bakırköy'de MR Merkezleri - YellowPages.com.tr yellowpages.com.tr
  2. Radyo Emar | Görüntüleme Merkezi | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  3. Hakkımızda – Spektromar spektromar.com.tr
  4. Bakırköy Görüntüleme ve Tanı Merkezleri, Fiyatları, Yorumları ve Değerlendirme mrtomografi.com
  5. İstanbul Radyoloji Merkezi Yorumları ve Tavsiyeleri | Yorum.com yorum.com
  6. Radyoloji İstanbul Bakirköy - DoktorTakvimi.com doktortakvimi.com
  7. Radyoloji Bakırköy - Yorumları incele ve randevu al | DoktorTakvimi.com doktortakvimi.com
  8. Bakırköy Bölgesindeki Hastaneler, Radyolog | DoktorTakvimi.com doktortakvimi.com
  9. Radyoloji İstanbul Bakırköy - DoktorTakvimi.com doktortakvimi.com
  10. Radyo Emar Görüntüleme Merkezi – Telefon ve Adres | Bakırköy, İstanbul · ilçemde ilcemde.com
Gemini (via DataForSEO)Not named3.5 Flash-Lite · 17 Oct 2026 · 213 words

Named instead: Emar Park, HSM Radyoloji / Emar Plaza, Radyotom Radyomar, Acıbadem Bakırköy

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy'de MR (Manyetik Rezonans) çektirebileceğiniz, alanında uzmanlaşmış özel görüntüleme merkezleri ve hastaneler bulunmaktadır. İhtiyacınıza ve konumunuza göre tercih edebileceğiniz başlıca merkezler şunlardır:

1. Özel Görüntüleme ve Tanı Merkezleriwww.bulurum.com

2. Özel Hastaneler

Bakırköy genelindeki özel hastanelerin çoğunda da 7/24 veya randevulu olarak MR çekimi yapılabilmektedir. Bölgedeki bazı popüler özel hastaneler:


Gitmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Doktor Rekabeti / Reçetesi: Çoğu özel görüntüleme merkezi, SGK veya özel sigorta kapsamında işlem yapabilmek için doktor istem kağıdı (reçetesi) talep edebilir.
  • Randevu ve Fiyat: Randevu alırken çekilecek bölgenin (ilaçlı/ilaçsız MR vb.) durumuna göre fiyat ve hazırlık aşamaları (aç karnına gelinmesi gerekip gerekmediği gibi) hakkında detaylı bilgi almanız faydalı olacaktır.
Cited sources (13 pages, 6 sites)
  1. İstanbul Bakırköy MR - Emar - Görüntüleme Merkezi - Bulurum.com bulurum.com
  2. Emar Park emarpark.com
  3. Mr. Emar Manyetik Rezonans - Tıp merkezleri ve klinikler - Yandex yandex.com.tr
  4. Mr. Emar Manyetik Rezonans - Tıp merkezleri ve klinikler - Yandex yandex.com.tr
  5. Radyotom Radyomar Görüntüleme Merkezi Bakırköy, İstanbul doktortakvimi.com
  6. Özel Ultramed Görüntüleme - Tanı merkezleri - Yandex yandex.com.tr
  7. Bakırköy, İstanbul (MR) EMAR Tedavisi Doktorları - Doktorsitesi doktorsitesi.com
  8. İletişim - Emar Plaza Görüntüleme Merkezi emarplaza.com
  9. İletişim - Emar Plaza Görüntüleme Merkezi emarplaza.com
  10. İstanbul Bakırköy MR - Emar - Görüntüleme Merkezi - Bulurum.com bulurum.com
  11. Radyotom Radyomar Görüntüleme Merkezi Bakırköy, İstanbul doktortakvimi.com
  12. Bakırköy, İstanbul (MR) EMAR Tedavisi Doktorları - Doktorsitesi doktorsitesi.com
  13. Radyotom Radyomar Görüntüleme Merkezi Bakırköy, İstanbul doktortakvimi.com
Also retrieved, not cited (5 pages)
  1. İstanbul Bakırköy MR - Emar - Görüntüleme Merkezi - Bulurum.com bulurum.com
  2. Emar Park emarpark.com
  3. Özel Ultramed Görüntüleme - Tanı merkezleri - Yandex yandex.com.tr
  4. Bakırköy, İstanbul (MR) EMAR Tedavisi Doktorları - Doktorsitesi doktorsitesi.com
  5. Radyotom Radyomar Görüntüleme Merkezi Bakırköy, İstanbul doktortakvimi.com
Perplexity (API, web search)Not namedsonar-pro · 17 Oct 2026 · 95 words

Named instead: Emar Park, HSM Radyoloji, Acıbadem Bakırköy

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy’de özel olarak değerlendirebileceğiniz başlıca MR merkezleri:

  • Emar Park Görüntüleme Merkezi: İncirli, Dikilitaş’ta; açık MR seçeneği bulunuyor. Adres: Yücetarla Caddesi No: 67, Bakırköy.[2]
  • HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi: Ataköy Towers, Ataköy’de hizmet veriyor. Telefon: 0212 476 74 76 veya 444 1 800.[7]
  • Acıbadem Bakırköy Hastanesi: Özel hastane bünyesinde MR hizmeti alabilirsiniz; randevu ve ücret bilgisini önceden teyit etmeniz gerekir.[4]

MR için genellikle doktorun hangi bölgenin ve hangi protokolle çekileceğini belirten istek belgesi/reçete gerekir.[7] Randevu alırken çekilecek bölgeyi, kontrast madde gerekip gerekmediğini, raporun dahil olup olmadığını ve SGK/özel sigorta geçerliliğini sorun.

Cited sources (10 pages, 8 sites)
  1. MR & Tomografi bakirkoyruhsinireah.saglik.gov.tr
  2. Emar Park emarpark.com
  3. BAKIRKÖY PROF. DR. MAZHAR OSMAN RUH SAĞLIĞI VE SİNİR HASTALIKLARI E. A. H. bakirkoyruhsinireah.saglik.gov.tr
  4. En İyi 10 Emar Merkezleri habereguven.com
  5. MRI Değerlendirme, Bakırköy doktortakvimi.com
  6. Bakırköy Özel Ambulans asrinambulans.com.tr
  7. HSM Radyoloji - Prof. Dr. Mustafa Özateş hsmradyoloji.com
  8. İletişim - Op. Dr. M. Levent Deniz drmleventdeniz.com
  9. T.C. Sağlık Bakanlığı bakirkoysadikonukeah.saglik.gov.tr
  10. Emar (MR) Çekim Fiyatları 2026 hsmradyoloji.com
Claude (Anthropic API, web search)Not namedclaude-opus-5-5 · 17 Oct 2026 · 301 words

Named instead: Emar Park, Spektromar, HSM Radyoloji, Radyo Emar

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy'de MR çekimi yapan birkaç özel görüntüleme merkezi buldum:

1. Emar Park Görüntüleme Merkezi (Açık MR da var)

  • Bakırköy Dikilitaş'ta 2003 yılında Açık Emar Görüntüleme Merkezi olarak kurulmuş, 2010'da Emar Park adını almış.
  • Adres: Yüce Tarla Cad., No:67, Zuhuratbaba Mah., Bakırköy
  • Telefon: 0 212 660 79 79 / 0553 953 7383
  • Yandex Haritalar'da puanı 4,3. Bir kullanıcı çekiminin son sistem yapay zeka destekli Emar cihazında yapıldığını yazmış.

2. Spektromar İleri Görüntüleme Merkezi

  • 1996 yılında radyolojik ileri tetkikler yapan bir merkez olarak açılmış.
  • Kendi sitesine göre 3 Tesla MR ile tüm manyetik rezonans görüntüleme tetkikleri yapılmaktadır.
  • Adres: Fişekhane Cad. No:60A-1, Bakırköy 34410 İstanbul. Telefon: +90 545 203 38 10
  • Bir firma rehberinde farklı bir adres (Sporcu Sk.) ve 1.5 Tesla cihaz yazıyor. Gitmeden önce arayıp adresi teyit etmenizi öneririm.

3. HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi

  • Hizmetleri arasında 3 Tesla MR var.
  • Adres: Ataköy Towers, Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah., Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. A Blok No: 20K/41, Bakırköy
  • Telefon: 444 1 800 / +90 212 476 7 476
  • Yandex'teki puanı 4,6.

4. Radyo Emar Görüntüleme Merkezi

  • Kardiyak, multiplanar prostat, üç boyutlu koklea ve MR enterografi gibi ileri MR çekimlerini yaptıklarını belirtiyorlar.
  • Telefon: 0212 476 74 76

Bölgede bunların dışında Betatom Emar, Özel Ultramed Görüntüleme ve Bilson Görüntüleme Merkezi de var.

Merkez seçmeden önce:

  • Kapalı alan korkunuz varsa veya metal implantınız ya da kalp piliniz varsa açık MR yapan bir merkez seçin (örneğin Emar Park). Yalnız kalp pili gibi durumlarda MR'a girip giremeyeceğinizi mutlaka doktorunuza ve merkeze sorun.
  • Telefonda sormanız gerekenler: SGK veya özel sigorta anlaşması, fiyat, randevu için bekleme süresi ve doktor sevki gerekip gerekmediği. Bu bilgiler sık değişiyor.
  • Daha net görüntü gerekiyorsa (beyin, prostat, eklem gibi) 3 Tesla cihazı olan merkezleri tercih edebilirsiniz.
Cited sources (5 pages, 5 sites)
  1. 新品未使用 グレー ブルー 下着セット ノンワイヤー - その他 emarpark.com
  2. Emar Park Görüntüleme Merkezi, tanı merkezleri, Yüce Tarla Cad., No:67, Zuhuratbaba Mah., Bakırköy, İstanbul - Yandex Maps yandex.com.tr
  3. Spektromar spektromar.com.tr
  4. HSM Radyoloji - Prof. Dr. Mustafa Özateş hsmradyoloji.com
  5. Radyo Emar radyoemar.net
Also retrieved, not cited (5 pages)
  1. Bakırköy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bakirkoyozelegitim.com
  2. Bakırköy Açık Emar Görüntüleme Merkezleri - Özellikleri ve Adresleri mrtomografi.com
  3. List of hospitals in Turkey en.wikipedia.org
  4. Spektromar Bakırköy - Anadolurehberim Firma Rehberi anadolurehberim.com
  5. Açık Emar Görüntüleme Merkezi webrehberi.net
Grok (xAI API, search)Not namedgrok-4.7 · 17 Oct 2026 · 199 words

Named instead: Radyoemar, Emarpark, Radyotom & Radyomar, Acıbadem Bakırköy

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy’de MR çektirebileceğiniz birkaç özel görüntüleme merkezi ve hastane şunlar:

Görüntüleme merkezleri

  • Radyoemar (Radyo Emar) Görüntüleme Merkezi
    Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. A Blok No: 20K/41 (Ataköy Towers), Bakırköy
    Telefon: 0212 476 74 76
    Siemens 1.5T MR cihazı bulunuyor; tüm vücut MR check-up ve özel MR çekimleri de yapılıyor.

  • Emarpark Görüntüleme Merkezi
    Yücetarla Cad. No:67, Dikilitaş / Zuhuratbaba, Bakırköy
    Telefon: 0212 660 79 79 (WhatsApp: 0553 953 73 85)
    1.5 Tesla MR ve açık MR seçenekleri mevcut. Kullanıcı yorumları genellikle olumlu.

  • Radyotom & Radyomar Görüntüleme Merkezi (Bakırköy)
    Yüce Tarla Cad. No:41, Zuhuratbaba, Bakırköy
    Telefon: 0212 570 62 12
    Uzun süredir faaliyet gösteren bir merkez; MR hizmeti veriyor.

Özel hastane

  • Acıbadem Bakırköy Hastanesi
    Halit Ziya Uşaklıgil Cad. No:1, Bakırköy
    Telefon: 0212 414 44 44
    3 Tesla MR ve tüm vücut MR gibi ileri görüntüleme imkanları bulunuyor. Daha kapsamlı bir hastane ortamı tercih ederseniz uygun olabilir.

Notlar:
MR için genellikle doktorunuzun yazdığı tetkik istemi (istek belgesi) gerekir. Fiyat, SGK/özel sigorta anlaşması ve randevu durumu merkeze göre değişir; gitmeden önce arayıp güncel bilgi almanız iyi olur. Kapalı alan korkunuz varsa açık MR seçeneğini sorun. Vücudunuzda metal implant, kalp pili vb. varsa mutlaka belirtin.

Cited sources (61 pages, 39 sites)

xAI returns every page its search used, so Grok’s source lists are long.

  1. hastane.com.tr/hastane/ozel-bakirkoy-noroloji-merkezi.html
  2. haritamap.com/yer/ozel-uzmanlar-tip-merkez-bakirkoy
  3. acibademinternational.com/hospitals/acibadem-bakirkoy-hospital
  4. drbilgehan.com/bakirkoy-beyin-cerrahisi
  5. find.com.tr/Company/emartomomergoruntulemevetanimerkezi
  6. acibadem.com.tr/test-ve-tetkikler/manyetik-rezonans
  7. hsmradyoloji.com/emar-mr
  8. placera.com.tr/mr-merkezi/5652934269073103611
  9. radyoemar.net/tum-vucut-mr-check-up
  10. emarpark.com
  11. turkiye-rehberi.com/emar-tomomer-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCleme-ve-tan%C4%B1-merkezi
  12. webrehberi.net/rehber/23063-acik-emar-goruntuleme-merkezi
  13. bakirkoy.bel.tr/merkez/saglik-merkezleri/bakirkoy-belediyesi-tip-merkezi
  14. adresci.com/firma/uxzda60jxu8e6dgoievnb3qcvvr3v
  15. drfaki.com/en/acibadem-bakirkoy-hospital.php
  16. bakirkoy.bel.tr/haber/bakirkoy-belediyesi-tip-merkezi-hizmette-tam-gaz
  17. webrehberi.net/rehber/23576-ozel-sevgi-ilgi-ozel-egitim-ve-rehabilitasyon-merkezi
  18. placera.com.tr/bakirkoy/en-iyi/mr-merkezi
  19. doktortakvimi.com/radyoloji/bakirkoy
  20. hastane.com.tr/hastane/emar-tomomer-goruntuleme-ve-tani-merkezi.html
  21. webrehberi.net/rehber/24022-emarbak-goruntuleme-merkezi-as
  22. doktorsitesi.com/hastaliklar/manyetik-rezonans-goruntuleme-mr/istanbul/bakirkoy
  23. listelese.com/istanbul-bakirkoy/ozel-egitim-ve-rehabilitasyon-merkezleri-listesi
  24. e-sehir.com/turkiye-haritasi/istanbul-bakirkoy_ozel-egitim-rehabilitasyon-merkezleri_li…
  25. enyakinnerde.com/egitim-merkezleri/428004-ozel-ilk-yaman-rehabilitasyon-merkezi
  26. wupdoc.com/all-treatments/turkey/bakirkoy-noroloji-merkezi-d-000000000242
  27. webrehberi.net/rehber/23065-emar-tomomer-goruntuleme-merkezi
  28. istanbulburda.com/ozel-acibadem-bakirkoy-hastanesi
  29. radyoemar.net/kardiak-mr
  30. bakirkoyruhsinireah.saglik.gov.tr/TR-1474827/mr--amp-tomografi.html
  31. acibadem.com.tr/hastane/bakirkoy-hastanesi
  32. firmarehberi.tv.tr/emarbak-bakirkoy-manyetik-rezonans/adresi-telefon-numarasi.aspx
  33. hekimara.com//radyotom-radyomar-goruntuleme-merkezi-bakirkoy
  34. radyotom.com.tr
  35. radyoemar.net
  36. doktorsitesi.com/hastaneler/radyoloji/istanbul
  37. kariyer.net/firma-profil/radyotom-radyomar-4031-28914
  38. istaproperty.com/blog/bakirkoy-istanbul
  39. hastane.com.tr/hastane/radyomar-bakirkoy-tibbi-goruntuleme-merkezi.html
  40. yakinsube.com/sube/istanbul/bakirkoy/tipmerkezleri-ve-klinikler/radyotom-radyomar-1
  41. dryavuzbesogul.com/emar-mr-nedir-emar-mr-neden-cekilir
  42. uzmandoktor.net/ozel-bakirkoy-poliklinigi-istanbul
  43. doktortakvimi.com/klinikler/radyolog/bakirkoy
  44. facebook.com/reel/2330813067284540
  45. doktorsitesi.com/hastaliklar/mri/istanbul/bakirkoy
  46. haritamap.com/yer/emar-tomomer-goruntuleme-merkez-bakirkoy
  47. firmarehberipro.com/tibbi-tani-amacli-goruntuleme-merkezi/emarpark-goruntuleme-merkezi/…
  48. placera.com.tr/bakirkoy/mr-merkezi
  49. medicalcenterturkey.com/acibadem-bakirkoy-hospital
  50. drfaki.com/bakirkoy-acibadem-hastanesi.php
  51. radyoemar.net/sss
  52. rehabilitasyon.com/kurum/bakirkoy-ozel-egitim-ve-rehabilitasyon-merkezi/anasayfa
  53. medclinics.com/hospitals/acibadem-bakirkoy-hospital
  54. cipspawellness.com
  55. hekimara.com//ozel-yasar-hastanesi-bakirkoy
  56. alo118.com/fr/radyotom-radyomar-radyotom-saglik-hizmetleri-a-s-istanbul-bakirkoy/inform…
  57. acibadem.com.tr/en/hospital/bakirkoy-hospital
  58. placera.com.tr/mr-merkezi/9455044462378316387
  59. airomedical.com/hospitals/acibadem-bakirkoy-hospital-istanbul
  60. placera.com.tr/mr-merkezi/3451864686672867782
  61. placera.com.tr/mr-merkezi/15683879389848021067

↑ Back to the questions

P04 · “İstanbul Avrupa Yakası’nda 3 Tesla MR olan görüntüleme merkezleri hangileri?”

Which imaging centres on Istanbul’s European side have a 3 Tesla MRI?

Google organic top 20Not in the top 2017 Oct 2026

Top 10 organic results

  1. Fotoğraflar: Özel Tesla Emar Görüntüleme Merkezİ, tanı ... yandex.com.tr
  2. TESLA EMAR Kadıköy görüntüleme merkezi açıldı bagdatmagazin.com
  3. Tüm vücut anjiografi Bir çok vücut bölgesini ilgilendiren ... instagram.com
  4. MR (EMAR) Görüntüleme - İstanbul Görüntüleme Merkezi medibul.com
  5. Radyoloji medihaus.com.tr
  6. MR,BT Görüntüleme beldetipmerkezi.com
  7. Açık MR (1.2 Tesla) cihazımızla ile ilgili röportajımız camsakurasehir.saglik.gov.tr
  8. Çamlıca Görüntüleme Merkezi, tanı merkezleri, İstanbul, ... yandex.com.tr
  9. Özel Tesla Emar İstanbul facebook.com
  10. BEYLİKDÜZÜ Girişimsel Radyoloji medicana.com.tr
Google AI OverviewNo AI Overview shown17 Oct 2026
Google AI Mode (via DataForSEO)Named first17 Oct 2026 · 286 words

Also named: Betemar, Medipol, Bezmialem Vakıf Üniversitesi, Acıbadem / Memorial

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul Avrupa Yakası’nda ileri teknoloji 3 Tesla (3T) MR sistemleriyle hizmet veren önde gelen müstakil görüntüleme merkezleri ve 3 Tesla MR altyapısına sahip bazı önemli hastane/sağlık kompleksleri şunlardır:

1. Müstakil / Özel Görüntüleme Merkezleri


Ataköy Görüntüleme Merkezi 4.8 (406)
Tıbbi Tanı Amaçlı Görüntüleme Merkezi
Açık Selenium Retro, Ataköy 7-8-9-10 Kısım Mahallesi Çoban Çeşme E-5 Yan Yol Caddesi No:16-1/A İç Kapı No:20, D:9
Ara Yol tarifi Web sitesi Bakırköy/Ataköy bölgesinde yer alan merkez, yüksek çözünürlüklü ve detaylı tarama yapabilen 3 Tesla MR cihazı ile hizmet vermektedir.

  • Konum: Ataköy, Bakırköy / İstanbul

Betemar Görüntüleme Merkezi 3.5 (62)
Tıp Merkezi
Açık 19 Mayıs Cd. No:19 D:3
Ara Yol tarifi Web sitesi Uzun yıllardır Şişli’de faaliyet gösteren Betemar , bünyesinde 3 Tesla MR teknolojisi barındıran köklü tanı ve görüntüleme merkezlerinden biridir.

2. 3 Tesla MR Altyapısına Sahip Üniversite ve Sağlık Grupları (Avrupa Yakası Şubeleri)

Müstakil merkezlerin yanı sıra, Avrupa Yakası'ndaki bazı büyük hastane zincirleri ve üniversite hastaneleri de bünyelerindeki ileri düzeyradyoloji ünitelerinde 3 Tesla MR teknolojisini aktif olarak kullanmaktadır:

  • Medipol Sağlık Grubu: Medipol Bahçelievler Üniversite Hastanesi başta olmak üzere Avrupa Yakası'ndaki bazı kampüslerinde yüksek rezolüsyonlu 3 Tesla MR görüntüleme hizmeti sunmaktadır.[1]
  • Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi: Yeni nesil 3 Tesla MR teknolojisini tanı süreçlerine entegre eden Bezmialem Hastanesi , Fatih bölgesinde yüksek çözünürlüklü çekim yapabilmektedir.[1]
  • Acıbadem ve Memorial Sağlık Grupları: Avrupa yakasındaki büyük hastanelerinde (örneğin Acıbadem Maslak, Acıbadem International, Memorial Şişli vb.) 3 Tesla MR cihazları bulunmaktadır (randevu alırken ilgili hastanenin radyoloji bölümünden teyit edilmesi önerilir).

Not: Cihazların kullanım yoğunluğu, branş bazlı özel çekim protokolleri (kardiyak MR, prostat MR vb.) ve güncel randevu durumları için merkeze gitmeden önce telefonla teyit almanız faydalı olacaktır.

Cited sources (7 pages, 6 sites)
  1. Ataköy Görüntüleme on Instagram: "Netliğin en yüksek hali instagram.com
  2. Betemar İleri Görüntüleme Merkezi betemar.com.tr
  3. 3 Tesla Magnetik Rezonans (MR) - Medipol Sağlık Grubu medipol.com.tr
  4. 3 Tesla MR - Ataköy Görüntüleme Merkezi atakoygoruntuleme.com.tr
  5. Betemar Görüntüleme Merkezi google.com
  6. MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme) / MRI / 3 Tesla MR ... instagram.com
  7. 3 Tesla MR Dönemi - Bezmialem Hastanesi bezmialem.com.tr
ChatGPT (via DataForSEO)Namedgpt-6 · 17 Oct 2026 · 437 words

Also named: İyitem, HSM Radyoloji, Startest, Centermed Akademi

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul Avrupa Yakası’nda 3 Tesla (3T) MR cihazı bulunan görüntüleme merkezlerini araştırırken, yalnızca MR hizmeti sunan yerleri değil, cihazın manyetik alan gücünün gerçekten 3 Tesla olduğunu doğrulayabildiğimiz merkezleri ayırmak önemli. Çünkü her MR cihazı 3T değildir; yaygın olarak 1,5 Tesla cihazlar da kullanılır.

Aşağıda hastanelerle bağımsız görüntüleme merkezlerini de kapsayacak şekilde araştırıyorum. Cihazın güncel olarak o merkezde bulunduğunu ve hizmete açık olduğunu ayrıca doğrulamak gerekir.

İstanbul Avrupa Yakası’nda doğrulayabildiğim 3 Tesla MR merkezleri

Araştırmada merkezlerin kendi internet sitelerinde 3T MR bilgisi bulunan şu seçenekler öne çıkıyor:

1. İyitem Görüntüleme ve Tanı Merkezi

(3T bilgisi mevcut)

Haseki / Fatih

Merkez, 3 Tesla Siemens Magnetom Vida cihazıyla çalıştığını ve MR nörografi gibi özellikli incelemeler yaptığını belirtiyor. www.iyitem.com www.google.com

  • Telefon: 0212 632 00 00
  • Adres: Dr. Adnan Adıvar Caddesi No: 5, Haseki

Resmî web sitesi


2. HSM Radyoloji

Ataköy / Bakırköy

Resmî cihaz listesinde 3 Tesla MR yer alıyor. hsmradyoloji.com

  • Telefon: 444 1 800
  • Adres: Ataköy Towers, Çobançeşme E-5 Yan Yol, A Blok No: 20K/41

Resmî web sitesi


3. Ataköy Görüntüleme

Ataköy / Bakırköy

Merkezin 3 Tesla ve 1,5 Tesla MR seçenekleri bulunduğuna ilişkin bilgi mevcut. Randevuda özellikle 3T cihaz talep edilmeli.

  • Telefon: 0212 660 04 04
  • Adres: Selenium Retro, Ataköy, Bakırköy

Web sitesi


4. Startest Görüntüleme Merkezi

Fulya / Şişli

Merkezin 3 Tesla MR hizmeti ve yapay zekâ destekli görüntüleme teknolojisi hakkında bilgi bulunuyor. www.google.com

  • Telefon: 0212 225 78 27
  • Adres: Teşvikiye, Hakkı Yeten Caddesi No: 9/1

Resmî web sitesi


5. Centermed Akademi

Fulya / Şişli

Resmî hizmet listesinde 3 Tesla MR belirtiliyor. www.centermedakademi.com

  • Telefon: 0212 577 50 00
  • Adres: Hakkı Yeten Caddesi, Terrace Fulya No: 11/1

Resmî web sitesi


6. Özel Avrupa Görüntüleme Merkezi

Beylikdüzü

Merkezin internet sitesinde 3 Tesla kapalı MR hizmeti açıkça tanıtılıyor. avrupagoruntulememerkezi.com

- Telefon: 0530 012 04 09

Resmî web sitesi

Hastane tercih ederseniz

Acıbadem'in resmî 3 Tesla MR listesinde Avrupa Yakası'nda şu hastaneler de yer alıyor:

  • Acıbadem Fulya Hastanesi
  • Acıbadem Taksim Hastanesi
  • Acıbadem Maslak Hastanesi
  • Acıbadem Bakırköy Hastanesi
  • Acıbadem International Hastanesi

Kaynak: Acıbadem – 3 Tesla MR ve bulunduğu hastaneler. www.acibadem.com.tr

Randevu almadan önce: Cihazın gerçekten 3 Tesla olduğunu, istediğiniz vücut bölgesinin bu cihazda çekilip çekilmediğini, çekimi raporlayacak radyoloğu ve fiyatı telefonla teyit edin. Bazı merkezlerde farklı Tesla gücünde birden fazla cihaz bulunabiliyor.

İsterseniz listeyi yalnızca bağımsız görüntüleme merkezleri ya da hastaneler dâhil en uygun fiyatlı seçenekler olarak da daraltabilirim.

Cited sources (14 pages, 8 sites)
  1. İyitem Görüntüleme Merkezi iyitem.com
  2. İyitem Görüntüleme ve Tanı Merkezi google.com
  3. Resmî web sitesi iyitem.com
  4. Hakkımızda hsmradyoloji.com
  5. Resmî web sitesi hsmradyoloji.com
  6. Web sitesi atakoygoruntuleme.com
  7. Startest Görüntüleme Merkezi | MR, Tomografi, USG, PET (Fulya) google.com
  8. Resmî web sitesi 3teslamr.com.tr
  9. ÖZEL CENTERMED AKADEMİ POLİKLİNİĞİ centermedakademi.com
  10. Resmî web sitesi centermedakademi.com
  11. Beylikdüzü Koroner BT , Beylikdüzü MR, Tomografi ve Röntgen avrupagoruntulememerkezi.com
  12. Resmî web sitesi avrupagoruntulememerkezi.com
  13. Acıbadem – 3 Tesla MR ve bulunduğu hastaneler acibadem.com.tr
  14. 3 Tesla MR acibadem.com.tr
Also retrieved, not cited (8 pages)
  1. Acıbadem Atakent Hastanesi acibadem.com.tr
  2. Hakkımızda | HSM Radyoloji hsmradyoloji.com
  3. HSM Radyoloji - Prof. Dr. Mustafa Özateş hsmradyoloji.com
  4. Rapor | HSM Radyoloji hsmradyoloji.com
  5. 3 Tesla MR webcdn.acibadem.com.tr
  6. medicalpark.com.tr/medikal-teknolojiler/3-tesla-mr
  7. Tesla Emar İstanbul | Tesla Emar İstanbul | 3 Tesla Emar İstanbul | İstanbul MR, Teslaemar Tıbbi Görüntüleme Merkezi - MR (EMAR) 3 Tesla Emar, Özel Emar Merkezi, Açık Emar, Uzman Hekim, İstanbul Emar Firmaları, Uygun Emar Fiyatları, Kaliteli Hizmet, 3 Tesla Emar, İstanbul Tesla Emar, 3 Tesla, 3 Tesla Açık Emar, Özel Emar Çekim Noktası, İstanbul, Emar Çekim Noktaları, İstanbul Emar Merkezi, İstanbul, Emar, tesla, 3 tesla, İstanbul Özel Emar Merkezi, Çamlıca Emar, Çamlıca MR, Ataşehir Emar, Ataşehir MR, Üsküdar Emar, Üsküdar MR, Kadıköy Emar, Kadıköy MR, Ümraniye emar, Ümraniye MR, Bostancı Emar, Bostancı MR, Maltepe Emar, Maltepe MR,Beyin Emar, Koroner BT, Multiparametrik Prostat Emar, Spektroskopi Emar, Fonksiyonel Emar, Beyin Mr, Beyin Emar, Ataşehir Beyin Emar, Ataşehir açık Emar, Ataşehir Mr Merkezleri, İstanbul Beyin Emar, Lomber Emar, Boyun Emar, Boyun Mr, Tüm Vücut Emar, Ataşehir Tüm Vucut Emar teslaemaristanbul.com
  8. T.C. İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİML acikerisim.medipol.edu.tr
Gemini (via DataForSEO)Not named3.5 Flash-Lite · 17 Oct 2026 · 308 words

Named instead: Neolife, Fulya Görüntüleme, Medipol Mega, Bezmialem Vakıf Üniversitesi

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul Avrupa Yakası’nda gelişmiş 3 Tesla (3T) MR (Emar) teknolojisine sahip olan önde gelen özel hastaneler, tıp ve görüntüleme merkezleri şunlardır:www.acibadem.com.tr

1. Özel Tıp ve Görüntüleme Merkezleri

  • Neolife Tıp Merkezi (Beşiktaş / 1. Levent):www.neolife.com.tr Yapay zeka destekli 3 Tesla MR cihazıyla nöroloji, tüm vücut taramaları ve detaylı görüntülemelerde hizmet vermektedir.www.neolife.com.tr
  • Fulya Görüntüleme Merkezi (Şişli / Fulya):www.fulyagoruntuleme.com Alanında uzmanlaşmış radyoloji altyapısıyla 3 Tesla MR çekimi sunan merkezler arasındadır.www.memorial.com.tr

2. Üniversite ve Vakıf Hastaneleri

  • Medipol Mega Üniversite Hastanesi (Bağcılar):medipol.com.tr Geniş medikal teknolojisi içerisinde yüksek çözünürlüklü 3 Tesla MR ve Multi Transmit özellikli cihazları barındırır.medipol.com.tr
  • Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi (Fatih):bezmialem.com.tr Yeni nesil 3 Tesla MR teknolojisi ile hem yüksek çözünürlüklü tanı imkanı sunar hem de klostrofobi (kapalı alan korkusu) yaşayan hastalar için anestezi destekli (sedasyon) çekimler gerçekleştirebilmektedir.bezmialem.com.tr

3. Zincir ve Büyük Özel Hastaneler

  • Acıbadem Sağlık Grubu (Maslak Hastanesi başta olmak üzere Avrupa yakasındaki bazı büyük şubeleri): İleri nörolojik, prostat ve ortopedik incelemelerde yüksek çözünürlük sağlayan 3 Tesla Prisma MR teknolojisini kullanmaktadır.www.acibadem.com.tr Ayrıca bazı merkezlerde ameliyat esnasında kullanılan İntraoperatif 3 Tesla MR altyapısı da bulunur.www.acibadem.com.tr
  • Memorial Sağlık Grubu (Şişli Hastanesi ve ilgili Avrupa Yakası şubeleri): 64 kanaldan veri toplayabilen yüksek hızlı ve detaylı 3 Tesla MR cihazlarına sahiptir.www.memorial.com.tr
  • Grup Florence Nightingale Hastaneleri (İstanbul Florence Nightingale Hastanesi / Şişli ve Gayrettepe Florence Nightingale): Erken teşhis ve kanser taramalarında kullanılan ileri düzey 3 Tesla MR ve PET-MR sistemleriyle hizmet vermektedir.
  • Medical Park Hastaneleri (Bahçelievler Hastanesi ve bazı büyük merkezler):www.medicalpark.com.tr Gelişmiş radyoloji ünitelerinde 3 Tesla MR teknolojisinden yararlanmaktadır.www.acibadem.com.tr

💡 Not: 3 Tesla MR cihazları yüksek manyetik alan gücüne sahip olduğu için her hastanede birden fazla bulunmayabilir veya bazı çekimler için (örneğin spesifik doktor yönlendirmeleri veya kontrastlı çekimler) önceden randevu ve hazırlık prosedürü gerekebilir. Gitmeden önce merkezin radyoloji bölümüyle iletişime geçerek cihazın o anki aktif durumunu ve randevu şartlarını teyit etmeniz faydalı olacaktır.

Cited sources (11 pages, 7 sites)
  1. 3 Tesla Prizma MR - Acıbadem acibadem.com.tr
  2. Radyoloji Neolife Tıp Merkezi Beşiktaş İstanbul neolife.com.tr
  3. Fulya Görüntüleme Merkezi, Emar Merkezi, MR MerkeziFulya fulyagoruntuleme.com
  4. 3 Tesla MR Nedir? Uygulama Alanları Nelerdir? - Memorial memorial.com.tr
  5. 3 Tesla Magnetik Rezonans (MR) - Medipol Sağlık Grubu medipol.com.tr
  6. 3 Tesla MR Dönemi - Bezmialem Hastanesi bezmialem.com.tr
  7. 3 Tesla MR Dönemi - Bezmialem Hastanesi bezmialem.com.tr
  8. 3 Tesla Prizma MR - Acıbadem acibadem.com.tr
  9. Intraoperatif 3 Tesla MR - Acıbadem acibadem.com.tr
  10. 3 Tesla MR Nedir? Uygulama Alanları Nelerdir? - Memorial memorial.com.tr
  11. Medical Park Bahçelievler medicalpark.com.tr
Also retrieved, not cited (9 pages)
  1. 3 Tesla Emar İstanbul teslaemaristanbul.com
  2. Medical Park Bahçelievler medicalpark.com.tr
  3. 3 Tesla MR Dönemi - Bezmialem Hastanesi bezmialem.com.tr
  4. Intraoperatif 3 Tesla MR - Acıbadem acibadem.com.tr
  5. Acıbadem Maslak Hastanesi - İSTANBUL | Medpoint Global medfind.az
  6. 3 Tesla MR Nedir? Uygulama Alanları Nelerdir? - Memorial memorial.com.tr
  7. Şişli Hastanesi - Memorial memorial.com.tr
  8. GAYRETTEPE FLORENCE NİGHTİNGALE HASTANESİ TÜRKİYE medikalnews.com
  9. 3 Tesla MRI - Grup Florence Nightingale florence.com.tr
Perplexity (API, web search)Not namedsonar-pro · 17 Oct 2026 · 209 words

Named instead: İyitem, BHT Clinic Tema, Istanbul Scanning, Memorial Bahçelievler

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul Avrupa Yakası’nda 3 Tesla MR hizmeti sunduğunu açıkça belirten başlıca merkezler:

  • İyitem Görüntüleme Merkezi – Haseki/Fatih: Dr. Adnan Adıvar Cad. No: 7, Haseki. 3 Tesla MR ve MR nörografi hizmeti sunuyor. [1]
  • BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesi – Küçükçekmece: Atakent Mah. 4. Cadde No: 36. 3 Tesla, 128 kanallı tüm vücut MR hizmeti bulunuyor. [2]
  • Istanbul Scanning / İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi – Bakırköy/Ataköy: Ataköy Towers, Ataköy 7-8-9-10. Kısım, Bakırköy. 3 Tesla MR hizmeti listeleniyor. [3]
  • Memorial Bahçelievler Hastanesi – Bahçelievler: 3 Tesla MR bulunan hastaneler arasında listeleniyor. [4]
  • Memorial Şişli Hastanesi – Şişli: 3 Tesla MR bulunan hastaneler arasında listeleniyor. [4]
  • Liv Hospital Ulus – Beşiktaş: 3 Tesla MR hizmeti sunan merkezler arasında yer alıyor. [4][5]
  • Liv Hospital Vadistanbul – Sarıyer: 3 Tesla MR hizmeti sunan merkezler arasında yer alıyor. [4]
  • Liv Hospital Topkapı – Zeytinburnu: 3 Tesla MR hizmeti sunan merkezler arasında yer alıyor. [4]
  • Acıbadem Maslak Hastanesi – Sarıyer: 3 Tesla MR bulunan hastaneler arasında listeleniyor. [4]
  • Acıbadem Fulya Hastanesi – Şişli: 3 Tesla MR bulunan hastaneler arasında listeleniyor. [4]

Randevu almadan önce cihazın halen aktif olup olmadığını, istenen incelemenin 3 Tesla cihazda yapılıp yapılmadığını ve SGK/özel sigorta kapsamını telefonla teyit etmek uygun olur.

Cited sources (10 pages, 8 sites)
  1. 3 Tesla MR - Istanbul Scanning istanbulscanning.com
  2. İstanbul Görüntüleme-MR, BT, Ultrason ve Radyoloji Hizmetleri istanbulgoruntuleme.com.tr
  3. www.bbglobalhealth.com · checkup · mrMRI Scan in Turkey: 3 Tesla Imaging, Same-Week Appointment | BB... bbglobalhealth.com
  4. Emar Plaza Görüntüleme Merkezi emarplaza.com
  5. İyitem Görüntüleme Merkezi – “Çifte Kontrol” iyitem.com
  6. Radiology Center Istanbul bhtclinic.com.tr
  7. 3 Tesla MRI | Istanbul | Voumed voumed.com
  8. Radyoloji Merkezi İstanbul | BHT CLINIC bhtclinic.com.tr
  9. 3 Tesla MRIWhat is 3 Tesla MRI? istanbulscanning.com
  10. 3 Tesla MR - Liv Yayın Kurulu livhospital.com
Claude (Anthropic API, web search)Namedclaude-opus-5-5 · 17 Oct 2026 · 328 words

Also named: Fulya Görüntüleme, HSM Radyoloji, İyitem, Memorial Şişli

Answer, as returned (Turkish)

Aramada İstanbul Avrupa Yakası'nda 3 Tesla MR cihazı olduğunu kendi sitesinde belirten şu merkezleri buldum:

Bağımsız görüntüleme merkezleri

Fulya Görüntüleme Merkezi (Beşiktaş)

  • Hizmetleri arasında 3 Tesla Emar, 1.0 Tesla Açık Emar ve 384 Slice Tomografi var.
  • Adres: Dikilitaş Mah. Hakkı Yeten Cad. Süleyman Seba Kompleksi 10/C Beşiktaş/İSTANBUL

HSM Radyoloji (Bakırköy / Ataköy)

  • 3 Tesla emar, dijital mamografi ve dijital anjiyografi hizmeti veriyor.
  • Adres: Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad A Blok No: 20K/41 34158 Bakırköy

Ataköy Görüntüleme Merkezi (Ataköy)

  • 3 Tesla MR cihazı var.
  • Adres: Retro 9 No:16-1A İç Kapı No:20 Ataköy - İstanbul, +90 (212) 660 04 04

İyitem Görüntüleme Merkezi (Haseki / Fatih)

  • Cihazı Siemens marka 3 Tesla Vida. Merkez, bu cihazla MR Nörografi gibi özellikli çekimler yapabildiklerini belirtiyor.
  • Adres: Dr. Adnan Adıvar Cad. No:7 Haseki İstanbul

Hastaneler ve tıp merkezleri

  • Memorial Şişli Hastanesi: Radyolojide 3 Tesla Siemens Skyra ve 1.5 Tesla Siemens Avanto MRG cihazları var.
  • Memorial Bahçelievler Hastanesi: Memorial, Bahçelievler ve Şişli'yi 3 Tesla MR teknolojisi bulunan hastaneleri arasında sayıyor.
  • Neolife Tıp Merkezi (1. Levent, Beşiktaş): Radyoloji bölümünde 3 Tesla MRI hizmeti var. Adres: Nisbetiye Mahallesi. Yücel Sok. No:6 1. Levent. 34340, Beşiktaş – İstanbul
  • Acıbadem (Bakırköy, Fulya, Atakent): Bu hastaneler Acıbadem'in 3 Tesla MR sayfasında listeleniyor. Ancak bu sayfa birkaç yıllık, bu yüzden güncel durumu sormanızı öneririm.

Dikkat edilmesi gerekenler

  • Barış Görüntüleme: Philips dStream Ingenia 3 Tesla MR kullanıyor, fakat sonuçlarda hangi yakada olduğunu göremedim.
  • Anadolu Yakası'nda olanlar: Aramada çıkan Tesla Emar (Ataşehir), İstanbul Görüntüleme (Pendik) ve NPİstanbul (Üsküdar) Anadolu Yakası'nda olduğu için listeye almadım.
  • Liste tam değil: Bunlar sadece aramada çıkanlar. Avrupa Yakası'ndaki başka özel hastanelerde ve üniversite hastanelerinde de 3T cihaz olabilir.

Randevu almadan önce cihazın çalışıp çalışmadığını, SGK veya özel sigorta anlaşmasını ve fiyatı merkeze telefonla sormanızı öneririm. Örnek vermek gerekirse, HSM Radyoloji'ye göre 3 Tesla MR fiyatları 2026'da Türkiye'de ortalama 3.000 TL ile 20.000 TL arasında değişiyor.

Cited sources (9 pages, 7 sites)
  1. Fulya Görüntüleme Merkezi, Emar Merkezi, MR MerkeziFulya Görüntüleme Merkezi fulyagoruntuleme.com
  2. HSM Radyoloji - Prof. Dr. Mustafa Özateş hsmradyoloji.com
  3. 3 Tesla MR Fiyatları 2026 hsmradyoloji.com
  4. 3-Tesla MR - English atakoygoruntuleme.com.tr
  5. İyitem Görüntüleme Merkezi iyitem.com
  6. Memorial Şişli Hastanesi Radyoloji Bölümü - Memorial memorial.com.tr
  7. 3 Tesla MR Nedir? Uygulama Alanları Nelerdir? memorial.com.tr
  8. Radyoloji Neolife Tıp Merkezi Beşiktaş İstanbul neolife.com.tr
  9. 3 Tesla Philips Ingenia MR barisgoruntuleme.com
Also retrieved, not cited (10 pages)
  1. Tesla Emar İstanbul teslaemaristanbul.com
  2. İstanbul Görüntüleme-MR, BT, Ultrason ve Radyoloji Hizmetleri istanbulgoruntuleme.com.tr
  3. Tesla Emar İstanbul teslaemaristanbul.com
  4. What is 3 Tesla MR? What are the Application Areas? npistanbul.com
  5. List of Istanbul Metro stations en.wikipedia.org
  6. 3 Tesla MR Nedir? acibadem.com.tr
  7. SGK Anlaşmalı Açık Emar (MR) Merkezleri ve Fiyatları 2025 İstanbul - Doğru Güvenilir Bilgi korkmazhaber.com
  8. Açık Emar (MR) hangi illerde var? biyorad.com
  9. Açık EMAR (MR) Fiyatları 2026 labistanbul.net
  10. Bak%C4%B1rk%C3%B6y Psychiatric Hospital en.wikipedia.org
Grok (xAI API, search)Namedgrok-4.7 · 17 Oct 2026 · 304 words

Also named: HSM Radyoloji (Ataköy), İyitem, Sonomed Fulya, Startest

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul Avrupa Yakası’nda kamuoyuna açık bilgilerde 3 Tesla MR bulunduğunu belirten başlıca görüntüleme merkezleri şunlar:

Özel görüntüleme merkezleri

Merkez İlçe / bölge Not İletişim
HSM Radyoloji (Ataköy) Bakırköy – Ataköy Towers Avrupa Yakası şubesinde 3 Tesla MR 444 1 800 / 0212 476 74 76
İyitem Görüntüleme Merkezi Fatih – Haseki Siemens 3 Tesla Vida 0212 632 00 00
Ataköy Görüntüleme Bakırköy – Ataköy 3 Tesla MR 0212 660 04 04
Sonomed Fulya Beşiktaş – Fulya (Hakkı Yeten Cad.) 3 Tesla açık tüp MR 0212 291 66 66
Startest Tanı ve Görüntüleme Şişli – Nişantaşı Web sitesinde 3 Tesla MR hizmeti 0212 219 51 00
Centermed / Centermed Plus Şişli – Nişantaşı Kurumlarında 3 Tesla MRI bulunduğunu belirtiyorlar 444 2 211

Radyoloji birimi olan merkez / hastane örnekleri

  • Neolife Tıp Merkezi (Levent, Beşiktaş): Siemens 3 Tesla Vida AI — 0212 385 31 00
  • Memorial Bahçelievler Hastanesi: Magnetom Skyra 3T (hastane radyolojisi; saf görüntüleme merkezi değil)

Dikkat edilmesi gerekenler

  • Liste, merkezlerin kendi siteleri ve duyurularına dayanır; cihaz parkı değişebilir. Randevu öncesi 3 Tesla cihazın o şubede aktif olduğunu ve istediğiniz protokolün (ör. multiparametrik prostat, kardiyak MR, MR nörografi) çekilip çekilmediğini teyit edin.
  • Anadolu Yakası’ndaki Tesla Emar (Ataşehir / Kadıköy), İstanbul Görüntüleme (Pendik), Yeditepe Kozyatağı ve NPİSTANBUL (Ümraniye) gibi merkezler 3 Tesla sunuyor olabilir; bunlar Avrupa Yakası kapsamında değildir.
  • 3 Tesla her tetkik için şart değildir; metal implant, kalp pili veya şiddetli klostrofobi gibi durumlarda 1,5 T veya daha düşük alanlı cihaz daha uygun olabilir. Kararı isteyen hekiminizle netleştirin.

Bu liste eksiksiz bir envanter değildir; yeni açılan veya cihazını güncelleyen merkezler olabilir.

Cited sources (113 pages, 52 sites)

xAI returns every page its search used, so Grok’s source lists are long.

  1. bhtclinic.com.tr/tibbi-birimler/radyoloji
  2. npistanbul.com/hastanemize-hizli-bakis
  3. sonomed.com.tr/en/3-tesla-mr
  4. istanbulgoruntuleme.com.tr
  5. teslaemaristanbul.com/bize-ulasin-tesla-emar-goruntuleme-istanbul.html
  6. tr.linkedin.com/company/centermed-ni%C5%9Fanta%C5%9F%C4%B1
  7. waze.com/live-map/directions/tr/i%CC%87stanbul/sonomed-fulya-tibbi-goruntuleme-merkezi
  8. instagram.com/centermedplus
  9. hipokratist.com/star-test-tani-ve-goruntuleme-merkezi
  10. beyazyakaris.com/istanbuldaki-en-iyi-10-goruntuleme-merkezi
  11. waze.com/et/live-map/directions/tr/i%CC%87stanbul/sonomed-fulya-tibbi-goruntuleme-merkezi
  12. tumisyeri.com/centermed-ni%C5%9Fanta%C5%9F%C4%B1-ileri-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCleme-4442211
  13. facebook.com/CentermedPlusOfficial
  14. us-uk.bookimed.com/clinics/country=turkey/city=istanbul/procedure=mri-of-the-brain-30-t
  15. waze.com/live-map/directions/tr/i%CC%87stanbul/centermed-nisantasi-i%CC%87leri-goruntul…
  16. anadoluyakasi.net/tesla-emar-kadikoy-goruntuleme-merkezi-acildi
  17. aratsana.com/firma/centermed-plus-goruntuleme-merkezi-6lht
  18. teslaemaristanbul.com
  19. yeditepehastaneleri.com/medikal-teknoloji/3-tesla-mr
  20. neolife.com.tr/3-tesla-mr-yapay-zeka
  21. listelese.com/istanbul-sisli-startest-goruntuleme-merkezi-bilgileri
  22. aratsana.com/firma/startest-goruntuleme-merkezi-mr-tomografi-usg-pet-fulya-fr1h
  23. arel.edu.tr/startest-goruntuleme-merkezine-ziyaret
  24. neolife.com.tr/radyoloji-3-tesla-mr/embed
  25. yakinsube.com/sube/istanbul/sisli/tipmerkezleri-ve-klinikler/centermed-goruntuleme-merkezi
  26. atakoygoruntuleme.com.tr/3-tesla-mr
  27. tumisyeri.com/star-test_3g-0212-219-51-00
  28. centermedplus.com.tr/centermedplus.php
  29. teslaemaristanbul.com/kurumsal-tesla-emar-goruntuleme-istanbul.html
  30. storage.mtender.gov.md/get/222ca2a0-3472-4be2-9191-44c53c4a54c0-1750410050390
  31. hsmradyoloji.com/tesla-emarin-farki-nedir
  32. instagram.com/p/DI_vINKsQFC
  33. teslaemaristanbul.com/ozel-tesla-emar-goruntuleme-3-tesla-emar-1-listesi.html
  34. facebook.com/reel/1649596495828537
  35. sonomed.com.tr/en/sonomed-fulya-branch
  36. teslaemaristanbul.com/ozel-tesla-emar-goruntuleme-multidedektorlu-bilgisayarli-tomograf…
  37. fulyagoruntuleme.com/3-tesla-mr
  38. startest.com.tr/hakkimizda
  39. doktortakvimi.com/klinikler/macka-emar-ileri-goruntuleme-merkezi
  40. facebook.com/reel/1554568632350117
  41. instagram.com/reel/DRRwa_hCFVC
  42. moovitapp.com/index/tr/toplu_ta%C5%9F%C4%B1ma-Startest_G%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCleme_Merke…
  43. instagram.com/p/CeiFzadqgQF
  44. teslaemaristanbul.com/duyurular-lomber-mr-manyetik-rezonans-goruntuleme-nedir-atasehir-…
  45. platinonline.com/sirketler/fujifilm-ve-sonomed-saglik-grubu-arasinda-stratejik-is-birli…
  46. youtube.com/watch
  47. tr.linkedin.com/company/npistanbulhastanesi
  48. sonomed.com.tr/3-tesla-mr
  49. memorial.com.tr/ba/hospitals/bahcelievler
  50. youtube.com/watch
  51. teslaemaristanbul.com/ozel-tesla-emar-goruntuleme-renkli-doppler-us-12-listesi.html
  52. hsmradyoloji.com/category/girisimsel-radyoloji
  53. iyitem.com
  54. waze.com/cs/live-map/directions/tr/i%CC%87stanbul/sonomed-fulya-tibbi-goruntuleme-merkezi
  55. fulyaacikemar.com/3-tesla-mr
  56. klinikiletisim.com/memorial-bahcelievler-acildi
  57. neolife.com.tr/sr/3-tesla-mri
  58. sonomed.com.tr/en/legal-warning-fulya
  59. hsmradyoloji.com
  60. listelese.com/istanbul/goruntuleme-merkezleri/listesi
  61. kadikoylife.com/tesla-emar-caddeden-gorkemli-acilis
  62. indigodergisi.com/2025/10/turkiye-radyoloji-merkezi
  63. waze.com/tr/live-map/directions/tr/i%CC%87stanbul/sonomed-fulya
  64. aratsana.com/firma/hsm-radyoloji-5biw
  65. medicalcenterturkey.com/memorial-bahcelievler-hospital
  66. npistanbul.com/3-tesla-mr
  67. istanbulgoruntuleme.com.tr/en
  68. startest.com.tr/hizmetler/mr-cekimi-3-tesla-mr
  69. istanbulhastane.com.tr/hastane/avrupa-tip-merkezi-esenyurt
  70. memorial.com.tr/en/hospitals/bahcelievler
  71. bi-maristan.com/en/hospital/memorial-bahcelievler
  72. yenicagri.com/en-iyi-10-goruntuleme-merkezleri
  73. npistanbul.com/en/npistanbul-hospital
  74. yandex.com.tr/yacevap/c/saglik/q/hsm-radyoloji-hangi-hastanede-151612274
  75. hekimara.com//hsm-radyoloji-ileri-goruntuleme-ve-tani-merkezi
  76. placera.com.tr/mamografi-hizmeti/7682172190886392660
  77. memorial.com.tr/haber/uluslararasi-standartlarda-teknolojik-altyapi
  78. teslaemaristanbul.com/ozel-tesla-emar-goruntuleme-qct-pro-kemik-yogunlugu-olcumu-17-lis…
  79. xwhos.com/person/sonomed_fulya_tibbi_goruntuleme_merkezi-whois.html
  80. iyitem.com/3-tesla-mr
  81. siemens-healthineers.com/tr/basin/basin-bultenleri/umit-tuzun-3-tesla
  82. hsmradyoloji.com/iletisim
  83. memorial.com.tr/ru/hospitals/bahcelievler
  84. startest.com.tr
  85. medilocation.com/tr/klinikler/memorial-bahcelievler-hastanesi
  86. instagram.com/teslaemaristanbul
  87. x.com/startestgm
  88. centermedplus.com.tr/manyetik-rezonans.php
  89. instagram.com/npistanbul
  90. hsmradyoloji.com/3-tesla-mr
  91. instagram.com/centermedplus/p/DSUIsr2DBK7
  92. haberler.com/saglik/istanbul-daki-en-iyi-10-goruntuleme-merkezi-18562807-haberi
  93. npistanbul.com/npistanbul-hastanesi
  94. npistanbul.com/en/3-tesla-mri
  95. facebook.com/reel/1147656244219808
  96. diagnosticimaging.com/view/3t-mr-imaging-promises-extend-radiologys-reach
  97. waze.com/ru/live-map/directions/tr/i%CC%87stanbul/sonomed-fulya-tibbi-goruntuleme-merkezi
  98. memorial.com.tr/de/technologies/more-wider-and-comfortable-a-mr-experience
  99. npistanbul.com/en/contact
  100. npistanbul.com/iletisim
  101. atakoygoruntuleme.com.tr/en/3-tesla-mr-2
  102. memorial.com.tr/sq/hospitals/bahcelievler
  103. teslaemaristanbul.com/duyurular-emar-cekim-merkezleri-guvenilir-mi-3-detay.html
  104. istanbulscanning.com/services/mri-2/3-tesla-mr
  105. sonomed.com.tr/sonomed-fulya-subesi
  106. kadikoylife.com/tesla-emar-kadikoy-goruntuleme-merkezi-acildi
  107. newsfindy.com/haber-npistanbul-hastanesinde-3-tesla-mr-teknolojisi-ile-yuksek-kaliteli-…
  108. npistanbul.com/ru/bolnica-npistanbul
  109. hsmradyoloji.com/iletisim/embed
  110. hsmradyoloji.com/hakkimizda
  111. habereguven.com/en-iyi-10-emar-merkezleri
  112. youtube.com/@hsmradyoloji
  113. istanbulscanning.com/hizmetler/3-tesla-mr-2

↑ Back to the questions

P05 · “Bakırköy’de rahim filmi (HSG) çektirebileceğim yerler hangileri?”

Where in Bakırköy can I get an HSG (uterine X-ray)?

Google organic top 20Named · position 517 Oct 2026

Top 10 organic results

  1. Ağrısız Rahim Filmi - HSG | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  2. BAKIRKÖY HSG | Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı sezgindursun.com
  3. (Hsg) Rahim Filmi, Bakırköy - İstanbul doktorsitesi.com
  4. Rahim Filmi, HSG | Son Teknoloji C Kollu Cihaz İle Ağrısız biyorad.com
  5. Histerosalpingografi (HSG) Rahim Filmi atakoygoruntuleme.com.tr · clinic’s site
  6. Histerosalpingografi (HSG) yani ilaçlı rahim filmi, tüplere ve ... instagram.com
  7. Rahim Filmi Nerede Çekilir? - Radyoloji Uzmanı cevatbayrak.com
  8. Rahim Filmi Fiyatları 2026 fulyagoruntuleme.com
  9. Kurumumuzda Ağrısız Rahim Filmi (HSG) Çekilmektedir. medihaus.com.tr
  10. Bakırköy Rahim Filmi Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktortakvimi.com
Google AI OverviewNo AI Overview shown17 Oct 2026
Google AI Mode (via DataForSEO)Named17 Oct 2026 · 350 words

Also named: HSM Radyoloji, Ataköy Biyorad, Emarpark, Spektromar

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy ve çevresinde rahim filmi (HSG ) çektirebileceğiniz, hastalar tarafından sıkça tercih edilen ve alanında uzmanlaşmış bazı özel görüntüleme merkezleri ile hastaneler şunlardır:

Bakırköy / Ataköy Bölgesindeki Görüntüleme Merkezleri


HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi 4.4 (546)
Tıbbi Tanı Amaçlı Görüntüleme Merkezi
Açık Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5, Yan Yol A BlokNo: D:20K/41
Ara Yol tarifi Web sitesi Ataköy Towers (Ataköy 7-8-9-10. Kısım) içerisinde yer alır. Ağrısız/konforlu HSG çekimleri ve hasta deneyimi açısından sıklıkla tavsiye edilen merkezlerdendir.


Ataköy Görüntüleme: Selenium Retro (Ataköy 7-8-9-10. Kısım) içerisinde bulunur . Kadın radyolog ve teknisyen eşliğinde, hastaların kaygısını azaltmaya yönelik yaklaşımıyla bilinir.


Ataköy Biyorad (Rahim Filmi Merkezi)4.5 (35)
Tıbbi Tanı Amaçlı Görüntüleme Merkezi
Açık Ataköy Towers
Ara Yol tarifi Web sitesi Ataköy Towers'da yer alan, özellikle kadın ekiple ağrısız rahim filmi çekimi üzerine odaklanmış bir merkezdir.


Emarpark Görüntüleme Merkezi 4.8 (33)
MR Görüntüleme Merkezi
Açık Emar Park Görüntüleme Merkezi, Yüce Tarla Cd. No:67
Ara Yol tarifi Web sitesi Zuhuratbaba Mahallesi Yüce Tarla Caddesi üzerinde hizmet verir; bünyesinde HSG çekimi de yapılmaktadır.


Spektromar İleri Tıbbi Görüntüleme Merkezi 4.3 (45)
Tıp Merkezi
Açık Zeytinlik Mahallesi, Fişekhane Cad, Sporcu Sk. No:1
Ara Yol tarifi Web sitesi Zeytinlik Mahallesi Fişekhane Caddesi'nde uzun yıllardır hizmet veren köklü tanı merkezlerinden biridir.[1] [2]

Hastaneler


Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2.7 (1.4K)
Tam Teşekküllü Hastane
Açık Dr. Tevfik Sağlam Cd No:11
Ara Yol tarifi Web sitesi Kamusal sağlık hizmeti veya ileri tetkik yönlendirmesi için kadın hastalıkları ve doğum kliniği üzerinden ilgili radyoloji/girişimsel birimlerine başvurabilirsiniz. (Devlet hastanelerinde randevu ve yönlendirme süreci farklı işleyebileceğinden, önceden kadın doğum doktorunuzla görüşmeniz gerekebilir.)

Faydalı Bilgiler ve İpuçları

  • Zamanlama: HSG genellikle adet kanamasının bitiminden hemen sonraki günlerde (genellikle 5. ve 10. günler arasında) gebelik olmadığından emin olunarak çekilir.
  • Anestezi Seçeneği: İşlemden çok korkuyorsanız veya ağrı eşiğiniz düşükse, bazı özel görüntüleme merkezleri sedasyon (hafif anestezi) eşliğinde ağrısız çekim imkanı da sunar. Gitmeden önce bunu mutlaka sormalısınız.

Eğer isterseniz:

  • Anestezi/sedasyon yapılıp yapılmadığını
  • Güncel fiyat aralıklarını öğrenmek için merkezlerle nasıl iletişime geçebileceğinizi

detaylandırabilirim. Nasıl devam etmek istersiniz?

Cited sources (5 pages, 1 sites)
  1. HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi google.com
  2. Ataköy Görüntüleme google.com
  3. Emarpark Görüntüleme Merkezi google.com
  4. Rahim Filmi / Ataköy Biyorad google.com
  5. Spektromar İleri Tıbbi Görüntüleme Merkezi google.com
ChatGPT (via DataForSEO)Not namedgpt-6 · 17 Oct 2026 · 329 words

Named instead: HSM Radyoloji, Radyoemar, Emarpark, Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy’de rahim filmi (HSG — histerosalpingografi) çektirebileceğin yerleri araştırdım. İlk olarak HSG hizmetini kendi internet sitesinde açıkça belirten görüntüleme merkezlerini değerlendirmeni öneririm. Aşağıdaki adres ve iletişim bilgileriyle doğrudan randevu sorabilirsin.

Bakırköy’de HSG çektirebileceğin yerler

1. HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi

(HSG hizmeti doğrulandı)

Ataköy Towers, Ataköy 7-8-9-10. Kısım, Çobançeşme E-5 Yan Yol, A Blok No: 20K/41, Bakırköy

444 1 800 · 0212 476 74 76

Rahim filmi (HSG) merkezinin resmi hizmet listesinde yer alıyor. hsmradyoloji.com hsmradyoloji.com

Resmî web sitesi


2. Radyoemar Görüntüleme Merkezi

(HSG hizmeti doğrulandı)

Ataköy Towers, A Blok No: 20K/41, Bakırköy

0212 476 74 76

Merkez, internet sitesinde özellikle HSG ve rahim filmi çekimi hakkında bilgi veriyor. Sitede belirtilen diğer iletişim numarası: 0212 570 62 12. www.radyoemar.net www.radyoemar.net

HSG hizmet sayfası


3. Emarpark Görüntüleme Merkezi

Zuhuratbaba Mah., Yüce Tarla Cad. No: 67, Bakırköy

0212 660 79 79

Bakırköy’deki alternatif görüntüleme merkezlerinden biri. HSG için başvurmadan önce çekimin halen yapıldığını ve randevu koşullarını telefonla teyit et.


4. İstanbul Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Zuhuratbaba Mah., Dr. Tevfik Sağlam Cad. No: 11, Bakırköy

Kamu hastanesi seçeneği olarak kadın hastalıkları ve doğum veya radyoloji birimine danışabilirsin. HSG randevusu, sevk ve güncel uygulama koşullarını hastaneden doğrulamak gerekir. www.doktorsitesi.com www.doktorsitesi.com

Hastane bilgileri ve randevu

Konumları haritada gör

Randevu almadan önce sor

Telefonla aradığında şu dört soruyu sorman yeterli:

  • HSG (ilaçlı rahim filmi) çekimi yapıyor musunuz?
  • Güncel çekim ücreti ne kadar?
  • Doktor istemi veya sevk gerekiyor mu?
  • İşlem için adet döngüsünün hangi gününde gelmeliyim?

HSG genellikle adet kanaması bittikten sonra, yumurtlama öncesinde planlanır; sana uygun günü doktorunla netleştirmen önemli.

Benim önerim: Önce HSM Radyoloji ve Radyoemar’ı arayıp fiyat ve en yakın randevuyu karşılaştır.

İstersen bir sonraki adımda bu merkezleri fiyat, ağrısız HSG seçeneği ve hasta yorumları açısından da karşılaştırabilirim.

Cited sources (9 pages, 4 sites)
  1. HSM Radyoloji hsmradyoloji.com
  2. İletişim hsmradyoloji.com
  3. Resmî web sitesi hsmradyoloji.com
  4. Ağrısız Rahim Filmi - HSG | Radyoemar radyoemar.net
  5. Radyo Emar | Görüntüleme Merkezi radyoemar.net
  6. HSG hizmet sayfası radyoemar.net
  7. Bakırköy, İstanbul HSG (Histerosalpingografi) / Rahim filmi Tedavisi Doktorları - Uzmanları doktorsitesi.com
  8. Bakırköy, İstanbul Histerosalpingografi (hsg) Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktorsitesi.com
  9. Hastane bilgileri ve randevu bakirkoysadikonuksh.saglik.gov.tr
Also retrieved, not cited (9 pages)
  1. Bakırköy, İstanbul HSG (Histerosalpingografi) / Rahim filmi Tedavisi Doktorları - Uzmanları | Doktorsitesi doktorsitesi.com
  2. Bakırköy, İstanbul (Hsg) Rahim Filmi Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar | Doktorsitesi doktorsitesi.com
  3. Bakırköy, İstanbul Histerosalpingografi (hsg) Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar | Doktorsitesi doktorsitesi.com
  4. İletişim | HSM Radyoloji hsmradyoloji.com
  5. Hakkımızda | HSM Radyoloji hsmradyoloji.com
  6. Histero-salpingo-grafi (Rahim filmi)(HSG) umraniyeah.saglik.gov.tr
  7. Radyo Emar | Görüntüleme Merkezi | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  8. Histerosalpingografi (HSG) zeynepkamilkdch.saglik.gov.tr
  9. Bakırköy Histerosalpingografi (HSG) Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktortakvimi.com
Gemini (via DataForSEO)Not named3.5 Flash-Lite · 17 Oct 2026 · 287 words

Named instead: Radyoemar, HSM Radyoloji, Emar Park

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy ve çevresinde rahim filmi (HSG - Histerosalpingografi) çektirebileceğiniz özel tıp merkezleri, görüntüleme merkezleri ve hastaneler bulunmaktadır.www.radyoemar.net İşlemi genellikle özel radyoloji/görüntüleme merkezleri veya kadın doğum uzmanlarının anlaşmalı olduğu hastaneler konforlu bir şekilde gerçekleştirmektedir.www.radyoemar.net

Bakırköy bölgesinde HSG çekimi yapabileceğiniz önde gelen merkezler:

1. Özel Görüntüleme ve Radyoloji Merkezleri

  • Radyo Emar Görüntüleme Merkezi (Ataköy / Bakırköy): Ataköy Towers içerisinde yer alır.hsmradyoloji.com Genellikle kadın radyolog eşliğinde, ağrısız/kollatif (ilaçlı) rahim filmi çekimleri üzerine hizmet vermektedir.www.radyoemar.net
  • HSM Radyoloji (Ataköy Towers / Bakırköy):hsmradyoloji.com Ataköy 7-8-9-10.hsmradyoloji.com Kısım'da yer alan bir diğer donanımlı merkezi görüntüleme merkezidir.hsmradyoloji.com
  • Emar Park Görüntüleme Merkezi (İncirli / Bakırköy):www.emarpark.com Yücetarla Caddesi (İncirli civarı) üzerinde uzun yıllardır hizmet veren, kadın sağlığı ve röntgen tetkikleri yapan merkezler arasındadır.

2. Özel Hastaneler ve Tıp Merkezleri

  • Bakırköy bölgesindeki özel hastaneler ve cerrahi tıp merkezleriwww.doktortakvimi.com (örneğin İncirli ve çevresindeki sağlık kurumları ile yakın konumdaki Bahçelievler lokasyonlu hastaneler) kadın hastalıkları ve doğum kliniği ile radyoloji departmanlarının ortak çalışmasıyla HSG çekimi yapabilmektedir.
  • Gitmeyi düşündüğünüz hastanenin kadın doğum doktoruna muayene olarak ya da doğrudan hastanenin radyoloji ünitesini arayarak anestezi (sedasyon) eşliğinde çekim yapılıp yapılmadığını teyit edebilirsiniz.

Rahim Filmi (HSG) Çektirirken Dikkat Edilebilecek Noktalar:www.radyoemar.net

  • Zamanlama: HSG genellikle adet kanamasının bitiminden hemen sonraki günlerde (kural olarak gebelik ihtimalinin olmadığını kesinleştirmek ve rahim duvarının ince olduğu dönemi yakalamak için adetin 5. ile 10. günleri arasında) çekilir.
  • Anestezi Durumu: İşlemden çekiniyorsanız, merkeze başvururken "ağrısız HSG" veya "anestezili HSG" imkanlarının olup olmadığını sormanız faydalı olacaktır (bazı merkezler özel kanüller ve ağrı kesici yöntemlerle, bazıları ise hafif sedasyon/anestezi altında bu işlemi uygular).
  • Fiyat Bilgisi: SGK güvencesinin özel görüntüleme merkezlerindeki fiyatlara etkisi kurumdan kuruma değişebildiği için, gitmeden önce telefonla arayıp güncel fiyat bilgisi ve randevu şartlarını (örneğin işlem öncesi tetkik gerekip gerekmediğini) öğrenmeniz önerilir.
Cited sources (5 pages, 4 sites)
  1. Radyo Emar | Görüntüleme Merkezi | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  2. İletişim - HSM Radyoloji hsmradyoloji.com
  3. Emar Park emarpark.com
  4. Bakırköy Histerosalpingografi (HSG) Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktortakvimi.com
  5. Ağrısız Rahim Filmi - HSG | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
Also retrieved, not cited (5 pages)
  1. İletişim - HSM Radyoloji hsmradyoloji.com
  2. Bakırköy Histerosalpingografi (HSG) Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktortakvimi.com
  3. HSG (Histerosalpingografi) / Rahim filmi, Bakırköy - İstanbul doktorsitesi.com
  4. Emar Park emarpark.com
  5. HSG (Rahim Filmi) - Betatom Emar Bahçelievler Görüntüleme Merkezi betatom.com.tr
Perplexity (API, web search)Not namedsonar-pro · 17 Oct 2026 · 158 words

Named instead: HSM Radyoloji (Ataköy), Özel Çamlık Hastanesi, Emar Park

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy ve yakınında HSG (ilaçlı rahim filmi) için doğrulayabildiğim seçenekler:

  • HSM Radyoloji – Ataköy şubesi: Ataköy 7-8-9-10. Kısım, Çobançeşme E-5 Yanyol Cad., Ataköy Towers A Blok No:20K/41, Bakırköy. Merkez HSG çekimi yaptığını belirtiyor. İletişim: 444 1 800 veya 0212 476 7 476.[1]
  • Özel Çamlık Hastanesi: Zuhuratbaba Mah., Yücetarla Cad. No:46, Bakırköy. HSG/rahim filmi hizmeti, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Dr. Varujan Mağar’ın hizmetleri arasında listelenmiş; hastaneden işlem ve randevu durumunu teyit etmek gerekir.[2]
  • Emar Park Görüntüleme Merkezi: Yücetarla Cad. No:67, Dikilitaş–İncirli, Bakırköy. Merkezin sitesinde kadın-doğum görüntüleme hizmetleri yer alıyor; ancak HSG’nin güncel olarak yapılıp yapılmadığını telefonla sormanız gerekir.[3]

Randevu almadan önce mutlaka sorun: HSG’nin radyoloji ve kadın doğum hekimi birlikte planlanarak yapılıp yapılmadığını, anestezili seçenek bulunup bulunmadığını, gerekli tahlil/reçeteyi ve ücret bilgisini. HSG genellikle adet bittikten sonra, yumurtlama öncesi dönemde planlanır; kesin günü işlemi yapacak merkez belirlemelidir.[4]

Sources:

[1] HSM Radyoloji
[2] DoktorTakvimi – Özel Çamlık Hastanesi
[3] Emar Park
[4] Medipol Sağlık Grubu

Cited sources (10 pages, 9 sites)
  1. Emar Park emarpark.com
  2. Uzm. Dr. Varujan Mağar - Görüşleri incele ve randevu al doktortakvimi.com
  3. Rahim Filmi (HSG) Fiyatları 2026 hsmradyoloji.com
  4. Hakkımızda hsmradyoloji.com
  5. bakırköy belediyesi'nden kadın sağlığı için önemli uygulama bakirkoy.bel.tr
  6. Histerosalpingografi (HSG) zeynepkamilkdch.saglik.gov.tr
  7. HSG (İlaçlı Rahim Filmi) - Ersoy Hastanesi ersoyhastanesi.com.tr
  8. Kadın Hastalıkları ve Doğum, Bakırköy - İstanbul doktorsitesi.com
  9. Kadın Hastalıkları ve Doğum - İstanbul Cerrahi Hastanesi istanbulcerrahi.com
  10. HSG (Rahim Filmi) Nedir, Nasıl Çekilir? - Medipol Sağlık Grubu medipol.com.tr
Claude (Anthropic API, web search)Not namedclaude-opus-5-5 · 17 Oct 2026 · 317 words

Named instead: Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH, HSM Radyoloji (Ataköy), Ultramed, Radyotom Radyomar

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy'de rahim filmi (HSG) çektirebileceğiniz bazı yerler aşağıda. Bu bilgiler web sitelerinden ve doktor listeleme sitelerinden derlendi. Hizmetin hâlâ verildiğini, fiyatı ve randevu durumunu gitmeden önce telefonla teyit etmenizi öneririm.

Devlet hastanesi (SGK kapsamında)

  • Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi: Hastanenin radyoloji uzmanlarının sunduğu hizmetler arasında Histerosalpingografi (HSG) ve rahim filmi yer alıyor. Adres: Zuhuratbaba, Dr. Tevfik Sağlam Cd. No:11, 34147 Bakırköy/İstanbul. Genelde önce kadın doğum polikliniğine gidip sevk/istem almanız gerekir. Randevuyu MHRS'den alabilirsiniz.

Özel görüntüleme merkezleri

  • HSM Radyoloji (Ataköy şubesi): HSG çeken radyologların listesinde yer alıyor. Adres: Ataköy Towers A Blok D:20, Bakırköy, İstanbul, 34158, telefon: 444 18 00. Şikayetvar'da bu şubede yapılan bir HSG çekimi için çekimin tecrübesizce yapılması nedeniyle yanlış rapor verildiği yönünde bir kullanıcı şikayeti var. Tek bir şikayet olsa da yorumlara göz atmanızda fayda var.
  • Ultramed Görüntüleme Merkezi: Bakırköy'de HSG yapan merkezler arasında listeleniyor. Adres: Garanti Bankası Aralığı, Yasemin Gültekin AP, Fatih Sultan Mehmet Blv. No:58.
  • Radyotom Radyomar Görüntüleme Merkezi: Yücetarla Cad. No:41 Zuhuratbaba adresinde bulunuyor. Kaynaklarda bu şubenin HSG yaptığına dair net bir bilgi bulamadım, sormanız gerekir.
  • Spektromar İleri Görüntüleme Merkezi: Telefon: (212) 570 72 85, Adres: Fişekhane Cad. Sporcu Sokak No:1/A Bakırköy. Bu merkezin HSG yapıp yapmadığını da arayıp teyit edin.

Diğer seçenekler

  • Özel Elit İstanbul Tıp Merkezi: Florya cd., yan sk., no:1 Şenlikköy/ Bakırköy. HSG yapan doktor listesinde yer alıyor.
  • Özel Çamlık Hastanesi: Yücetarla cad no:46 çamlık. Bu listedeki bir radyoloğun çalıştığı yer olarak geçiyor.

Randevu alırken bunlara dikkat edin

  • Zamanlama: Merkezler arasında küçük farklar var ama genelde adet bittikten sonraki birkaç gün içinde, yani yaklaşık döngünün 6–10. günleri arasında çekilir. Randevuyu buna göre planlayın.
  • Sorulacaklar: Çekimi kadın doğum uzmanının mı yoksa radyoloğun mu yaptığını, kateter kullanılıp kullanılmadığını (ağrıyı azaltır), raporun ne zaman verileceğini ve video kaydı/CD verilip verilmediğini sorun.
  • Hazırlık: Doktorunuz çekim öncesi antibiyotik ya da ağrı kesici önerebilir. Aktif enfeksiyon veya kanama varsa HSG çekilmez.
Cited sources (6 pages, 4 sites)
  1. Doç. Dr. Hatem Hakan Selçuk - Yorumları incele ve randevu al doktortakvimi.com
  2. Bakırköy, İstanbul HSG (Histerosalpingografi) / Rahim filmi Tedavisi Doktorları - Uzmanları doktorsitesi.com
  3. Hsm Radyoloji Şikayet ve Yorumları - Şikayetvar sikayetvar.com
  4. Bakırköy, İstanbul (Hsg) Rahim Filmi Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktorsitesi.com
  5. Radyotom Radyomar Görüntüleme Merkezi Bakırköy, İstanbul doktortakvimi.com
  6. Bakırköy Spektromar İleri Görüntüleme Merkezi - Randevu - Tahlil Sonuçları - Adres - Telefon - İletişim erandevu.gen.tr
Also retrieved, not cited (21 pages)
  1. HSG (Rahim Filmi) Nedir? HSG Filmi Nasıl Çekilir? alifesaglikgrubu.com.tr
  2. Rahim Filmi HSG Çekimi - Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi ve Laboratuvar sonomed.com.tr
  3. Hsg ve Ücret Şikayetleri - Şikayetvar sikayetvar.com
  4. Rahim Filmi HSG - Op. Dr. Zehra YILMAZ zehrayilmaz.com.tr
  5. BAKIRKÖY HSG - Op.Dr. Sezgin DURSUN sezgindursun.com
  6. Rahim Filmi (HSG) Nedir? Hsg Ne Zaman Çekilir? taylansenol.com
  7. Histerosalpingografi (HSG) emarpark.com
  8. Ağrısız Rahim Filmi - HSG radyoemar.net
  9. Bakırköy Spektromar İleri Görüntüleme Merkezi - Tahlil Sonuçları - Randevu - Adres - Telefon - Yol Tarifi - İletişim tahlilsonuclari.gen.tr
  10. En İyi 10 Görüntüleme Merkezleri - Yeni Çağrı Gazetesi - Güncel Haberler, Son Dakika ve Özel Röportajlar yenicagri.com
  11. Bakırköy Spektromar İleri Görüntüleme Merkezi : Laboratuvar Tahlil Sonuçları, Randevu, İletişim Bilgileri, Adres ve Telefon lab.gen.tr
  12. İletişim istanbulgoruntuleme.com
  13. Bak%C4%B1rk%C3%B6yspor en.wikipedia.org
  14. Histero-salpingo-grafi (Rahim filmi)(HSG) umraniyeah.saglik.gov.tr
  15. Operatif Histeroskopi: Bir Eğitim Hastanesinin Deneyimi firattipdergisi.com
  16. Histerosalpingografi (HSG) Nedir? erdemhastahanesi.com.tr
  17. Histerosalpingografi (HSG) Nedir? - Özel Magnet Hastanesi magnethastanesi.com.tr
  18. Rahim Filmi (HSG) - Pendik Yüzyıl Hastanesi pendikyuzyilhastanesi.com
  19. HSG (Histerosalpingografi) iyitem.com
  20. Uzm. Dr. Abdullah Cevahir - Yorumları incele ve randevu al doktortakvimi.com
  21. HSG (Histerosalpingografi) - OP. DR. HÜLYA KULA hulyakula.com
Grok (xAI API, search)Not namedgrok-4.7 · 17 Oct 2026 · 234 words

Named instead: Emar Park, HSM Radyoloji, Özel Çamlık Hastanesi, Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy’de HSG (histerosalpingografi / rahim filmi) çektirebileceğiniz başlıca yerler şunlardır:

Görüntüleme merkezleri

  • Emar Park Görüntüleme Merkezi
    Adres: Yücetarla Cad. No:67, Dikilitaş / İncirli, Bakırköy
    Tel / WhatsApp: 0553 953 73 85
    Web sitesinde HSG hizmeti açıkça yer alıyor.

  • HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi
    Adres: Ataköy Towers, Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah., Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. A Blok No:20K/41, Bakırköy
    Tel: 0212 476 74 76 (veya 444 1 800)
    Web sitesinde “Rahim Filmi” bölümü bulunuyor ve hasta yorumlarında HSG çekimleri sıkça olumlu geçiyor.

Hastaneler

  • Özel Çamlık Hastanesi
    Adres: Zuhuratbaba Mah. Yücetarla Cad. No:46, Bakırköy
    Tel: 0212 543 56 10
    Kadın hastalıkları bölümünde histerosalpingografi (HSG) yapıldığı belirtiliyor.

  • Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi (devlet hastanesi)
    Adres: Zuhuratbaba Mah. Tevfik Sağlam Cad. No:11, Bakırköy
    Tel: 0212 414 71 71
    Kadın doğum polikliniğinden yönlendirme ile radyoloji bölümünde yapılabiliyor. Randevu genellikle MHRS üzerinden alınıyor.

  • Acıbadem Bakırköy Hastanesi
    Adres: Halit Ziya Uşaklıgil Cad. No:1, Bakırköy
    Jinekoloji ve radyoloji birimleri mevcut; HSG ile ilişkilendirilen uzmanlar listeleniyor. Güncel durumu doğrudan hastaneden teyit etmeniz iyi olur.

Dikkat edilmesi gerekenler

HSG genellikle kadın hastalıkları ve doğum uzmanının isteğiyle çekilir; doktorunuzdan istek belgesi almanız gerekir. En uygun zaman genellikle adet kanaması bittikten sonra ve yumurtlamadan önceki günlerdir (çoğu kaynakta döngünün yaklaşık 7–12. günleri).

Fiyat, randevu durumu, SGK veya özel sigorta kapsamı ve anestezi seçeneği merkezden merkeze değişebilir. Güncel bilgi için yukarıdaki numaraları aramanızı öneririm.

Cited sources (81 pages, 50 sites)

xAI returns every page its search used, so Grok’s source lists are long.

  1. istanbulsaglik.gov.tr/w/tez/pdf/kadin_hast/dr_duygu_isil_gencer.pdf
  2. hsmradyoloji.com/hakkimizda
  3. hastanelerim.com/istanbul/bakirkoy/bakirkoy-dr-sadi-konuk-egitim-ve-arastirma-hastanesi
  4. hekimara.com//dr-sadi-konuk-egitim-ve-arastirma-hastanesi-bakirkoy-semt-poliklinigi
  5. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/rahim-filmi-hsg/bakirkoy/3
  6. doktorsitesi.com/hastaliklar/genel-radyoloji/istanbul/bakirkoy
  7. emarpark.com
  8. hipokratist.com/emar-park-goruntuleme-merkezi
  9. doktortakvimi.com/klinikler/ozel-camlik-hastanesi
  10. sp.gov.tr/upload/xSPRapor/files/7pYXY%2B1469004326.pdf
  11. hekimara.com//ozel-camlik-hastanesi
  12. nurettinturktekin.com/blog/hsg-rahim-filmi-nedir-nasil-cekilir
  13. placera.com.tr/mr-merkezi/16599273776367101536
  14. kamu3.com/rahim-filmi-nedir-ve-hangi-durumlarda-cekilir/1051180
  15. drnazlikorkmaz.com/rahim-filmi-hsg-nedir-rahim-filmi-nasil-cekilir
  16. placera.com.tr/bakirkoy/en-iyi/tibbi-tani-amacli-goruntuleme-merkezi
  17. istanbulburda.com/bakirkoy-dr-sadi-konuk-egitim-arastirma-hastanesi
  18. ozgukeskinyilmaz.com/rahim-filmi-hsg-nedir-nasil-cekilir-agrili-midir
  19. zeno.fm/podcast/dr-cevat-bayrak-hsg-filmi-rahim-filmi/episodes/rahim-filmi-nerede-cekil…
  20. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/histerosalpingografi/bakirkoy/2
  21. bakirkoysadikonukeah.saglik.gov.tr/TR,96462/uroloji.html
  22. bakirkoysadikonukeah.saglik.gov.tr/TR,96447/nukleer-tip.html
  23. cevatbayrak.com/hsg-filmi-kimler-icin-uygundur
  24. cevatbayrak.com/rahim-filmi
  25. randevual.com/saglik-merkezleri/bakirkoy-dr-sadi-konuk-egitim-ve-arastirma-hastanesi-_2…
  26. zavis.ai/tr/directory/istanbul/radiology-imaging/rahim-filmi-atakoy-biyorad-istanbul-3b…
  27. hsmradyoloji.com/iletisim/embed
  28. radyoemar.net
  29. taylansenol.com/rahim-filmi-hsg-nedir-hsg-ne-zaman-cekilir
  30. medicalpark.com.tr/saglik-rehberi/hsg-rahim-filmi-nedir
  31. whatclinic.com/doctors/turkey/istanbul-province/istanbul/zeytinburnu/emar-park
  32. doktorsitesi.com/hastaliklar/histerosalpingografi-rahim-filmi/istanbul/bakirkoy
  33. tr.investing.com/equities/emaar-properti
  34. camlikhastanesi.com.tr/kadin-hastaliklari-ve-dogum
  35. hsmradyoloji.com/iletisim
  36. acibadem.com.tr/hastane/bakirkoy-hastanesi
  37. perinatolojiankara.com/ankara-rahim-filmi-hsg-fiyatlari
  38. tumisyeri.com/hsm-radyoloji-ileri-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCleme-ve-tan%C4%B1-0212-476-74-76
  39. doktortakvimi.com/radyoloji/bakirkoy/bakirkoy4
  40. hsmradyoloji.com/category/check-up
  41. guzinbasci.com/ilacli-rahim-filmi-hsg
  42. doktortakvimi.com/radyoloji/bakirkoy
  43. umraniyeah.saglik.gov.tr/TR-1255613/histero-salpingo-grafi-rahim-filmihsg.html
  44. tr.cybo.com/TR-biz/hsm-radyoloji-ileri-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCleme-ve-tan%C4%B1
  45. cevatbayrak.com/rahim-filmi-hsg-cekiminde-teknolojik-yenilikler
  46. doktorsitesi.com/hastane/istanbul-bakirkoy-dr-sadi-konuk-egitim-ve-arastirma-hastanesi/…
  47. acibadem.com.tr/ilgi-alani/rahim-filmi-hsg-nedir
  48. doktorsitesi.com/tedaviler-hizmetler/hsg-rahim-filmi/istanbul/bakirkoy
  49. cevatbayrak.com/rahim-filminde-hangi-ilac-kullanilir
  50. youtube.com/watch
  51. radyotom.com.tr
  52. cevatbayrak.com/hsg-filmi
  53. echomar.com/rahim-filmi-hsg
  54. firmasec.com/firma/ffkyy-emar-park-goruntuleme-merkezi
  55. medipol.com.tr/saglik-rehberi/hsg-rahim-filmi-nedir-nasil-cekilir
  56. webrehberi.net/rehber/23350-ozel-camlik-hastanesi
  57. dryeksinhelvacioglu.com/rahim-filmi-hsg
  58. mutlukilciler.com/hsg-histerosalpingografi
  59. istanbulburda.com/bakirkoy-dr-sadi-konuk-egitim-ve-arastirma-hastanesi-randevu
  60. drdenizulas.com/agrisiz-ilacli-rahim-filmi-hsg
  61. medicabil.com/tr/yazi/hsg-histerosalpingografi-nedir-hsg-filmi-neden-cekilir
  62. zeynepkamilkdch.saglik.gov.tr/TR,87742/histerosalpingografi-hsg.html
  63. istanbulburda.com/bakirkoy-dr-sadi-konuk-egitim-arastirma-hastanesi/amp
  64. mrtomografi.com/bakirkoy-emar-merkezleri
  65. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/histerosalpingografi/bakirkoy/5
  66. umraniyeah.saglik.gov.tr/TR-639847/histero-salpingo-grafi-rahim-filmihsg.html
  67. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/histerosalpingografi/bakirkoy
  68. hsmradyoloji.com
  69. hsmradyoloji.com/executive-check-up-programi
  70. haritamap.com/yer/emar-tomomer-goruntuleme-merkez-bakirkoy
  71. frontiersin.org/journals/reproductive-health/articles/10.3389/frph.2026.1861471/full
  72. sagliklidunya.com/radyoloji/istanbul/bakirkoy
  73. livhospital.com/rahim-filmi-hsg
  74. placera.com.tr/dis-radyolojisi/7228662606408224363
  75. doktorsitesi.com/hastaliklar/hsg-histerosalpingografi-rahim-filmi/istanbul/bakirkoy
  76. placera.com.tr/mr-merkezi/17726726591626337500
  77. drahsenbakan.com
  78. acibadem.com.tr
  79. camlikhastanesi.com.tr
  80. haritamap.com/yer/ozel-camlik-hastanesi2-bakirkoy
  81. drmuratekmez.com.tr/rahim-filmi-hsg-nedir

↑ Back to the questions

P06 · “İstanbul’da HSG çeken özel görüntüleme merkezleri hangileri?”

Which private imaging centres in Istanbul do HSG?

Google organic top 20Not in the top 2017 Oct 2026

Top 10 organic results

  1. HSG (Histerosalpingografi) / Rahim filmi, Ataşehir - İstanbul doktorsitesi.com
  2. Hizmetlerimiz - Hekimoğlu Görüntüleme hekimoglugoruntuleme.com
  3. HEKİMOĞLU GÖRÜNTÜLEME MERKEZİ (@acikemar) instagram.com
  4. HSG (Histerosalpingografi) / Rahim filmi, Diğer - İstanbul doktorsitesi.com
  5. Bilçek Emar Merkezi Rahim Filmi Hsg İkinci Düzey ... yandex.com.tr
  6. İlaçlı Rahim Filmi (HSG) – Op.Dr. Kamer Tezer ÖZER medihaus.com.tr
  7. İstanbul Görüntüleme'de tüm raporlar, alanında uzman ve ... instagram.com
  8. Galen Görüntüleme Şube mamografi.com
  9. İstanbulda HSG ÖNERİSİ kadinlarkulubu.com
  10. Hekimoğlu Görüntüleme I Rahim Filmi HSG I Renkli Ultrason menu-tr.com
Google AI OverviewNo AI Overview shown17 Oct 2026
Google AI Mode (via DataForSEO)Not named17 Oct 2026 · 239 words

Named instead: İstanbul Görüntüleme Merkezi, Ultra Emar

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul’da HSG (Histerosalpingografi / İlaçlı rahim filmi) çekimi yapan, alanında bilinen ve sıklıkla tercih edilen özel tanı ve görüntüleme merkezlerinden bazıları şunlardır:


İstanbul Görüntüleme Merkezi 4.3 (178)
Tıbbi Tanı Amaçlı Görüntüleme Merkezi
Açık E-5 Yanyol No:22
Ara Yol tarifi Web sitesi Kadıköy/Anadolu Yakası bölgesinde konumlanan İstanbul Görüntüleme Merkezi , rahim ve fallop tüplerinin değerlendirilmesine yönelik modern radyolojik yöntemlerle HSG çekimi gerçekleştiren merkezlerdendir.


Ultra Emar İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi 3.4 (102)
Tıbbi Tanı Amaçlı Görüntüleme Merkezi
Açık Şehremini Mah Başvekil Cad. No: 19/A, Köprülü Mehmet Paşa Sk.
Ara Yol tarifi Web sitesi Cerrahpaşa/Fatih taraflarında yer alan Ultra Emar İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi , esnek kateterler ve ağrısız/konforlu tekniklerle (isteğe bağlı sedasyon/anestezi imkanıyla) ilaçlı rahim filmi hizmeti sunmaktadır.


Özel Görüntüleme Merkezleri ve Kadın Hastalıkları Klinikleri / Hastaneler Şişli/Nişantaşı, Beşiktaş ve Kadıköy gibi merkezi ilçelerde bulunan pek çok kapsamlı özel radyoloji laboratuvarı ile özel hastanelerin kadın doğum ve radyoloji ortak departmanlarında bu işlem rutin olarak yapılmaktadır.[1] [2] [3]

Bilinmesi Gereken Önemli Detaylar

  • Zamanlama: HSG genellikle adet kanamasının bitiminden hemen sonraki günlerde (genellikle siklusun 7. ve 12. günleri arasında) gebelik olmadığından emin olunarak çekilir.[1]
  • Ağrı / Konfor: Özel merkezlerin birçoğunda, geleneksel yöntemlere kıyasla daha ince, yumuşak kanüller kullanılarak ya da hafif sedasyon (anestezi) eşliğinde ağrısız/konforlu HSG çekimi tercih edilmektedir.[1]

Eğer isterseniz:

  • Size yakın bir semt/yakayı belirtebilir, lokasyona göre merkez önermemi isteyebilirsiniz.
  • İşlemin anestezi/sedasyonlu yapılıp yapılmadığı ya da güncel hazırlık süreçleri hakkında detay verebilirim.
Cited sources (3 pages, 3 sites)
  1. HSG (İlaçlı Rahim Filmi) - İstanbul Görüntüleme Merkezi istanbulgoruntuleme.com.tr
  2. Rahim ve tüplerin değerlendirilmesinde kullanılan HSG çekimi ... instagram.com
  3. HSG (Histerosalfingografi) - Hizmet - Ultra Emar İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi ultraemar.com.tr
ChatGPT (via DataForSEO)Named firstgpt-6 · 17 Oct 2026 · 493 words

Also named: HSM Radyoloji, Hekimoğlu, İyitem, Ultra Emar

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul’da HSG (histerosalpingografi, halk arasında rahim filmi) çektirebileceğiniz özel görüntüleme merkezlerini araştırırken, özellikle şu iki noktaya dikkat etmek gerekiyor:

  • HSG işleminin merkezde gerçekten yapılıyor olması — her radyoloji merkezi rahim filmi çekmiyor.
  • Radyoloji uzmanı ve randevu koşulları — işlemin hangi günlerde yapıldığı, ücret ve raporun ne zaman verildiği merkezden merkeze değişebiliyor.

İstanbul’da hem bağımsız özel görüntüleme merkezlerini hem de HSG hizmeti sunabilen özel hastanelerin radyoloji birimlerini değerlendirebiliriz.

İstanbul’da HSG çeken özel görüntüleme merkezleri

Araştırmamda HSG hizmetiyle ilişkili olarak öne çıkan merkezler şunlar. Telefon ve adres bilgilerini ararken randevu öncesinde HSG hizmetini teyit etmeni öneririm.

1. Ataköy Görüntüleme Merkezi

Ataköy · Bakırköy · Avrupa Yakası

HSG (ilaçlı rahim filmi) hizmeti listeleniyor.

Adres: Selenium Retro, Ataköy 7-8-9-10. Kısım, Çobançeşme E-5 Yan Yol Cad. No:16-1/A

Telefon: 0212 660 04 04

HSG hizmeti arama sonuçlarında belirtiliyor.


2. HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi

Ataköy Towers · Bakırköy

HSG dâhil çeşitli radyolojik tetkikler sunan özel görüntüleme merkezi.

Telefon: 0212 476 74 76

Adres: Ataköy Towers, Ataköy 7-8-9-10. Kısım, Bakırköy


3. Hekimoğlu Görüntüleme Merkezi

Fındıkzade · Fatih

Rahim filmi ve görüntüleme hizmetleriyle ilgili özel merkez.

Telefon: 0212 632 10 59

Adres: Şehremini Mah., Turgut Özal Millet Cad. No:71, Fatih

Web sitesi: rahimfilmihsg.info


4. İyitem Görüntüleme ve Tanı Merkezi

Haseki · Fatih

HSG ve diğer radyolojik incelemelerle ilişkili özel tanı merkezi.

Telefon: 0212 632 00 00

Adres: Haseki Sultan Mah., Dr. Adnan Adıvar Cad. No:5, Fatih


5. Ultra Emar Cerrahpaşa

Cerrahpaşa · Fatih

HSG/ilaçlı rahim filmi hizmeti sunan görüntüleme merkezlerinden biri olarak listeleniyor.

Telefon: 0212 529 91 93

Adres: Cerrahpaşa Mah., Koca Mustafapaşa Cad. No:66, Fatih


6. Özel Varisson Polikliniği

Merdivenköy · Kadıköy · Anadolu Yakası

Radyolojik görüntüleme hizmetleri arasında HSG/rahim filmi de listeleniyor.

Telefon: 0850 255 24 23

Adres: Merdivenköy Mah., Dr. Erkin Cad. No:30, Kadıköy


7. Emarpark Görüntüleme Merkezi

Zuhuratbaba · Bakırköy

HSG hizmeti merkez bilgileri ve hasta değerlendirmelerinde yer alıyor.

Telefon: 0212 660 79 79

Adres: Zuhuratbaba Mah., Yücetarla Cad. No:67, Bakırköy


8. Fulya Görüntüleme Merkezi

Dikilitaş · Beşiktaş

HSG, floroskopi ve diğer görüntüleme işlemleri listeleniyor.

Telefon: 444 66 27

Adres: Dikilitaş Mah., Hakkı Yeten Cad. No:10C, Beşiktaş

Haritada konumları

Not: Listede yer almak, merkezin bugün için kesin randevu verebildiğini veya ücretinin belli olduğunu göstermez. Telefonla teyit etmelisin.

Sana daha uygun seçenekleri daraltalım

İstanbul’un hangi tarafında HSG çektirmek istiyorsun?

1. Hangi bölge?

Avrupa Yakası

Anadolu Yakası

Her iki yaka olur


2. En önemli kriterin nedir?

Uygun fiyat

Ağrısız HSG seçeneği

En erken randevu


3. Hangi işlem?

Klasik, ilaçlı rahim filmi

Ağrısız rahim filmi seçeneği

Fark etmez, fiyatları karşılaştırmak istiyorum

[Merkezleri karşılaştır]

Cited sources (1 pages, 1 sites)
  1. rahimfilmihsg.info rahimfilmihsg.info
Also retrieved, not cited (9 pages)
  1. İstanbul HSG (Histerosalpingografi) / Rahim filmi Tedavisi Doktorları - Uzmanları | Doktorsitesi doktorsitesi.com
  2. Bakırköy, İstanbul HSG (Histerosalpingografi) / Rahim filmi Tedavisi Doktorları - Uzmanları | Doktorsitesi doktorsitesi.com
  3. Esenyurt, İstanbul HSG (Histerosalpingografi) / Rahim filmi Tedavisi Doktorları - Uzmanları | Doktorsitesi doktorsitesi.com
  4. Gaziosmanpaşa, İstanbul HSG (Histerosalpingografi) / Rahim filmi Tedavisi Doktorları - Uzmanları | Doktorsitesi doktorsitesi.com
  5. İstanbul HSG (Histerosalpingografi) / Rahim filmi Tedavisi Doktorları - Uzmanları - Sayfa 2 | Doktorsitesi doktorsitesi.com
  6. Şişli, İstanbul HSG (Histerosalpingografi) / Rahim filmi Tedavisi Doktorları - Uzmanları | Doktorsitesi doktorsitesi.com
  7. Histero-salpingo-grafi (Rahim filmi)(HSG) umraniyeah.saglik.gov.tr
  8. Hakkımızda | Rahim Filmi HSG rahimfilmihsg.info
  9. İstanbul Ağrısız Rahim Filmi (HSG) Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktortakvimi.com
Gemini (via DataForSEO)Not named3.5 Flash-Lite · 17 Oct 2026 · 287 words

Named instead: Echomar, Sonomed, HSM Radyoloji / Radyoemar, Colormed

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul’da HSG (Histerosalpingografi / Rahim Filmi) çekimi yapan, alanında bilinen ve bu alanda yoğunlaşmış bazı özel tıbbi görüntüleme merkezleri ve hastaneler şunlardır:www.colormed.com.tr

1. Özel Görüntüleme Merkezleri

  • Echomar Görüntüleme Merkezi (Şişli):echomar.com Özellikle rahim filmi çekimleri için özel bir departmana sahip olan, alanında en bilinen merkezlerden biridir.echomar.com Dr.echomar.com Cevat Bayrak yönetiminde uzun yıllardır bu alanda hizmet vermektedir.echomar.com
  • Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi (Kadıköy):sonomed.com.tr Anadolu Yakası'nda uzun süredir hizmet veren, kadın hastalıkları ve tüp bebek süreçlerinde sıklıkla tercih edilen köklü merkezlerdendir.
  • HSM Radyoloji / Radyoemar (Bakırköy / Ataköy):www.haberler.com Avrupa Yakası'nda, özellikle ağrısız/kullanımı kolay modern tekniklerle (C kollu dijital röntgen vb.) HSG çekimi yapan merkezler arasında yer alır.betatom.com.tr
  • Colormed Görüntüleme Merkezi (Fatih / Cerrahpaşa):www.colormed.com.tr Cerrahpaşa bölgesinde uzun yıllardır açık/kapalı MR, tomografi yanında rahim filmi (HSG) hizmeti de sunan merkezlerden biridir.
  • Betatom Görüntüleme Merkezi (Bahçelievler):betatom.com.tr Avrupa Yakası'nda dijital röntgen cihazlarıyla anesteziye gerek kalmadan ağrısız HSG çekimi yapan merkezler arasında bulunur.betatom.com.tr

2. Özel Hastaneler

İstanbul genelindeki birçok büyük zincir özel hastanenin (Acıbadem Hastaneleri, Medipol Hastaneleri, Memorial Hastaneleri, Liv Hospital, Medical Park vb.) radyoloji departmanlarında da kadın doğum uzmanı ve radyolog eşliğinde HSG çekimi yapılabilmektedir.


HSG Çektirirken Dikkat Edilebilecek Noktalar:

  • Anestezi Seçeneği: İşlemden çekinen veya ağrı eşiği düşük olan hastalar için bazı merkezler sedasyon (anestezi eşliğinde) ya da ağrısız yeni nesil ince kateter teknikleri sunmaktadır. Randevu alırken bu durumu merkeze sorabilirsiniz.www.colormed.com.tr
  • Zamanlama: HSG genellikle adet kanamasının bitiminden hemen sonraki birkaç gün içinde (yumurtlama döneminden önce ve gebelik ihtimalinin olmadığı netleştirilerek) yapılır.
  • Doktor Tercihi: İşlemin kadın hastalıkları ve doğum uzmanı eşliğinde mi yoksa sadece radyolog tarafından mı çekildiği merkezlere göre değişiklik gösterebilir.

Not: Güncel fiyatlar, randevu koşulları ve hazırlık aşamaları (antibiyotik kullanımı vb.) merkeze göre değişebileceğinden, gitmeden önce telefonla detaylı bilgi almanız faydalı olacaktır.

Cited sources (6 pages, 5 sites)
  1. Colormed - Açık Emar, HSG, Emar ve Tomografi Görüntüleme Merkezi colormed.com.tr
  2. Rahim Filmi HSG Çektirilecek Merkez Seçiminin Önemi - Echomar echomar.com
  3. HSG Rahim Filmi sonomed.com.tr
  4. En İyi 10 HSG Merkezi – Türkiye'de Güvenilir ve Konforlu ... - Haberler haberler.com
  5. HSG (Rahim Filmi) - Betatom Emar Bahçelievler Görüntüleme Merkezi betatom.com.tr
  6. Colormed - Açık Emar, HSG, Emar ve Tomografi Görüntüleme Merkezi colormed.com.tr
Also retrieved, not cited (3 pages)
  1. İstanbul (Hsg) Rahim Filmi Uygulayan Doktorlar - Uzmanlar doktorsitesi.com
  2. Colormed - Açık Emar, HSG, Emar ve Tomografi Görüntüleme Merkezi colormed.com.tr
  3. Ağrısız Rahim Filmi - HSG | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
Perplexity (API, web search)Not namedsonar-pro · 17 Oct 2026 · 219 words

Named instead: İyitem, Galen, Echomar, Sonomed

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul’da HSG (ilaçlı rahim filmi) çekimi yaptığı açıkça belirtilen özel merkezlerden bazıları:

  • Özel İyitem Görüntüleme Merkezi – Haseki/Fatih
    Dr. Adnan Adıvar Cad. No: 5, Haseki. Tel: 0212 632 00 00. HSG’nin genellikle adetin 8–11. günleri arasında yapıldığı belirtiliyor.[1]

  • Galen Görüntüleme Merkezi – Şişli
    Büyükdere Cad. Hür Han A Blok No: 15/1, Şişli. Tel: 0212 343 01 02 / 0531 341 24 45. Merkezin hizmetleri arasında HSG bulunuyor.[2]

  • Echomar Görüntüleme ve Polikliniği / Dr. Cevat Bayrak – Şişli
    19 Mayıs Cad. No: 4, Nova Baran Plaza. Tel: 0212 233 11 11. HSG ve gerektiğinde anestezi destekli rahim filmi uygulaması belirtilmiş.[3][4]

  • Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi – Kadıköy
    Kadıköy-Fikirtepe merkezli; HSG hizmeti sunduğu, ayrıca Fulya ve Ataşehir şubelerinin bulunduğu bildiriliyor. Randevu öncesi işlemin hangi şubede yapıldığını teyit etmek gerekir.[7]

  • Varisson Radyoloji – Kadıköy/Merdivenköy
    Dr. Erkin Cad. No: 30, Merdivenköy, Kadıköy. Tel: 0850 255 24 23. Tanısal radyoloji hizmetleri arasında HSG yer alıyor.[8]

  • İstanbul Görüntüleme Merkezi
    HSG hizmeti sunduğunu belirtiyor; randevu için 0216 491 71 34 veya 0544 332 39 34 numaraları verilmiş.[6]

Randevu alırken özellikle HSG’nin güncel olarak yapılıp yapılmadığını, anestezi seçeneğini, kullanılan kontrast maddeyi, adet döngüsünde hangi gün gelmeniz gerektiğini ve ücret/rapor teslim süresini telefonda teyit edin. HSG girişimsel bir işlem olduğundan, işlemi gerçekleştirecek radyoloji uzmanının ve merkezin güncel ruhsat/uygulama durumunun doğrulanması da uygun olur.

Cited sources (10 pages, 10 sites)
  1. HSG (Histerosalpingografi) iyitem.com
  2. Galen Görüntüleme Merkezi: İstanbul Görüntüleme Merkezi galengoruntuleme.com
  3. Rahim Filmi HSG | Uzm. Dr. Cevat Bayrak - Hastane /… - Menu-TR menu-tr.com
  4. Ağrısız Rahim Filmi cevatbayrak.com
  5. Uzm. Dr. Cevat Bayrak - Görüşleri incele ve randevu al doktortakvimi.com
  6. Hizmetlerimiz - İstanbul Görüntüleme Merkezi istanbulgoruntuleme.com.tr
  7. En İyi 10 Görüntüleme Merkezi: Doğru Teşhis İçin Sağlığınızı ... haberler.com
  8. Tanısal Radyoloji - Özel Varisson Radyoloji varis-son.com
  9. Esenler, İstanbul Renkli Ultrason Tedavisi Doktorları - Uzmanları doktorsitesi.com
  10. Check-Up Merkezi ve Sağlık Taraması | BHT CLINIC bhtclinic.com.tr
Claude (Anthropic API, web search)Namedclaude-opus-5-5 · 17 Oct 2026 · 276 words

Also named: Echomar, Hekimoğlu, Colormed, Ultra Emar

Answer, as returned (Turkish)

İnternette bulduğum, İstanbul'da HSG (rahim filmi) çektiğini söyleyen bazı özel görüntüleme merkezleri aşağıda. Bu liste tamamı değil, bunlar arasında kalite sıralaması da yapmıyorum.

Avrupa Yakası

  • Echomar (Şişli): Merkez, sadece rahim filmi çekmek için planlanmış ve ona göre donatılmış bir HSG bölümü olduğunu söylüyor. Telefon: 0212 233 11 11
  • Hekimoğlu Görüntüleme (Fındıkzade/Fatih): Ağrısız rahim filmi (HSG) hizmeti veriyor. Adres: Şehremini Mah. Millet Cd. No:71 Seyrankaya Apt. Kat 1 Fındıkzade, Tel: +90 212 632 10 59
  • Colormed (Cerrahpaşa/Fatih): Adres: Kocamustafapaşa Cad. Ufuk Apt. No: 130B Cerrahpaşa / Fatih. Telefon: 0 (212) 586 95 95
  • Ultra Emar (Çapa ve Cerrahpaşa): İlaçlı rahim filmi (HSG) çekimlerini ağrısız ve konforlu şekilde yaptığını söylüyor. Telefon: +90 212 529 91 93
  • Ataköy Görüntüleme (Bakırköy): Adres: Retro 9 No:16-1A, Ataköy. Telefon: +90 (212) 660 04 04
  • HSM Radyoloji (Ataköy şubesi): Telefon: 444 1 800

Anadolu Yakası

  • HSM Radyoloji (Kadıköy şubesi): Adres: Fenerbahçe Mah. Bağdat Cad. No: 182-186A Selamiçeşme Kadıköy

Merkez seçerken işinize yarayabilecek bilgiler:

  • Echomar'ın önerisi şöyle: C kollu röntgen cihazı olan, kateterle çekim yapan, çok sayıda rahim filmi çeken ve doktorunuzun önerdiği ya da karşı çıkmayacağı bir merkez seçmek. Bu bir merkezin kendi tavsiyesi olduğu için ona göre değerlendirin.
  • HSG genellikle adet kanaması bittikten hemen sonra, ama yumurtlamadan önce yapılır. Randevuyu bu döneme göre planlamanız gerekir.
  • Arayarak fiyatı, SGK ya da özel sigorta anlaşması olup olmadığını, ağrı kesici veya lokal anestezi uygulanıp uygulanmadığını ve raporun ne zaman verildiğini sormanızı öneririm.
  • En doğrusu, takip eden kadın doğum uzmanınıza veya tüp bebek merkezinize hangi merkezi önerdiklerini sormak. Birçok klinik belli merkezlerle çalışıyor.

Üsküdar, Ataşehir veya Kartal gibi belli bir semtteki merkezleri isterseniz ayrıca bakabilirim.

Cited sources (7 pages, 7 sites)
  1. Rahim Filmi HSG Çektirilecek Merkez Seçiminin Önemi - Echomar echomar.com
  2. Hekimoğlu Fındıkzade Görüntüleme Merkezi hekimoglugoruntuleme.com
  3. Hekimoğlu Görüntüleme ve Tanı Merkezi facebook.com
  4. Colormed - Emar, Açık Emar, HSG (Rahim Filmi) Ve Tomografi Görüntüleme Merkezi colormed.com.tr
  5. HSG (Histerosalfingografi) - Hizmet - Ultra Emar İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi ultraemar.com.tr
  6. Histerosalpingografi (HSG) Rahim Filmi atakoygoruntuleme.com.tr
  7. En İyi 10 HSG Merkezi haberler.com
Also retrieved, not cited (2 pages)
  1. Rahim Filmi HSG rahimfilmihsg.info
  2. Hakkımızda rahimfilmihsg.info
Grok (xAI API, search)Not namedgrok-4.7 · 17 Oct 2026 · 268 words

Named instead: HSM Radyoloji, Sonomed, Echomar, Hekimoğlu

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul’da HSG (histerosalpingografi / rahim filmi) çeken özel görüntüleme merkezlerinden kamuya açık kaynaklarda öne çıkanlar şunlardır. Liste kapsamlı değildir; randevu ve güncel hizmet durumu için merkezleri doğrudan aramanız gerekir.

Öne çıkan merkezler

  • HSM Radyoloji
    Ataköy (Bakırköy), Kadıköy (Bağdat Cad., Selamiçeşme) ve Levent şubeleri. HSG konusunda sık tercih edilen merkezlerden biri. Tel: 444 1 800. Web: hsmradyoloji.com.

  • Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi
    Kadıköy (Fikirtepe), Fulya ve Ataşehir şubeleri. HSG hizmeti açıkça sunuluyor. Tel: 0216 349 51 00 (Kadıköy). Web: sonomed.com.tr.

  • Echomar (Şişli)
    19 Mayıs Cd. No:4, Şişli. HSG (ilaçlı rahim filmi) hizmetleri arasında yer alıyor. Tel: 0212 233 11 11. Web: echomar.com.

  • Hekimoğlu Görüntüleme Merkezi
    Millet Cad. No:71, Fındıkzade / Fatih. “Ağrısız rahim filmi – HSG” hizmeti veriyor. Tel: 0212 632 10 59. Web: hekimoglugoruntuleme.com.

  • Colormed Görüntüleme Merkezi
    Cerrahpaşa, Koca Mustafapaşa Cd., Ufuk Apt. 130/B, Fatih. Rahim filmi (HSG) çekimi yapıyor. Tel: 0212 589 66 65. Web: colormed.com.tr.

  • Galen Görüntüleme Merkezi
    Büyükdere Cad., Hür Han, Şişli. HSG hizmeti sunuluyor. Tel: 0212 343 01 02.

  • Tesla Emar (Ataşehir)
    Küçükbakkalköy, Bahardalı Sk. No:4, Ataşehir. HSG çekimi duyurularında yer alıyor. Tel: 0216 481 77 86.

  • Biyorad
    Ataköy ve Kadıköy şubelerinde rahim filmi hizmeti listeleniyor; Sarıyer’de de HSG ile ilişkili bir noktası bulunuyor.

Dikkat edilmesi gerekenler

HSG genellikle adet kanaması bittikten sonra, döngünün yaklaşık 6–12. günleri arasında yapılır ve doktor istemi (sevk) gerekir. Gebelik şüphesi, aktif enfeksiyon veya kontrast alerjisi gibi durumlarda yapılmaz. Fiyat, anestezi seçeneği ve randevu yoğunluğu merkeze göre değişir; güncel bilgi için telefonla teyit edin.

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanınızın yönlendirmesiyle, size en uygun merkezi ve zamanlamayı birlikte belirlemeniz en doğrusudur.

Cited sources (89 pages, 41 sites)

xAI returns every page its search used, so Grok’s source lists are long.

  1. hssgm.gov.tr/GenelvePeriyodikHastaneler
  2. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/histerosalpingografi/istanbul/8
  3. teslaemaristanbul.com/duyurular-koroner-bt-nedir-ne-icin-cekilir-ve-kimlere-uygulanir-i…
  4. tr.wikipedia.org/wiki/Sar%C4%B1yer
  5. ondersakin.com.tr/hsg
  6. waze.com/af/live-map/directions/tr/i%CC%87stanbul/colormed-goruntuleme-merkezi
  7. alo171.saglik.gov.tr/TR-68234/istanbul.html
  8. drmuratekmez.com.tr/rahim-filmi-hsg-nedir
  9. biyorad.com/Iletisim
  10. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/histerosalpingografi/kadikoy/2
  11. beyazyakaris.com/istanbuldaki-en-iyi-10-goruntuleme-merkezi
  12. echomar.com/en
  13. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/histerosalpingografi/istanbul/6
  14. echomar.com/echomar-kosuyolu
  15. sonomed.com.tr/en/sonomed-kadikoy-imaging-center
  16. echomar.com/category/hizmetlerimiz/page/3
  17. colormed.com.tr/hakkimizda
  18. instagram.com/reel/DN2P4DQMp-b
  19. placera.com.tr/farmasotik-laboratuvar/10749420257073981406
  20. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/histerosalpingografi/kadikoy/3
  21. echomar.com
  22. instagram.com/reel/DBUgA8ggxqA
  23. cevatbayrak.com/hsg-fiyatlari-2025
  24. teslaemaristanbul.com/kurumsal-tesla-emar-goruntuleme-istanbul.html
  25. sonomed.com.tr/en/institutional
  26. instagram.com/reel/Cu7MUuNImCn
  27. zavis.ai/directory/istanbul/radiology-imaging/colormed-goruntuleme-merkezi-istanbul-3d7…
  28. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/histerosalpingografi/istanbul/13
  29. colormed.com.tr
  30. echomar.com/hakkimizda
  31. contemporaryobgyn.net/view/boomer-to-zoomer
  32. sonomed.com.tr/sonomed-kadikoy-goruntuleme-merkezi
  33. placera.com.tr/istanbul/tibbi-tani-amacli-goruntuleme-merkezi
  34. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/histerosalpingografi/beyoglu
  35. placera.com.tr/kadikoy/en-iyi/mr-goruntuleme-merkezi
  36. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/histerosalpingografi/istanbul/7
  37. sonomed.com.tr/en
  38. hekimoglugoruntuleme.com/rahim-filmi-hsg-nedir
  39. aydin.org/en-iyi-10-goruntuleme-merkezi-turkiyenin-saglikta-teknoloji-liderleri
  40. placera.com.tr/dental-radyoloji/4828019457021946404
  41. medijump.com/hysterosalpingography-hsg-procedures-in-istanbul-turkey
  42. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/histerosalpingografi/kadikoy
  43. hekimoglugoruntuleme.com/hakkimizda-2
  44. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/histerosalpingografi/istanbul/15
  45. hsgm.saglik.gov.tr/tr/istanbul
  46. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/histerosalpingografi/kadikoy/5
  47. cabistanbul.com/tr/post/SariyerGezilecekYerler
  48. placera.com.tr/radyoterapist/3936757060749748423
  49. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/histerosalpingografi/istanbul/16
  50. turquiesante.com/en/hysterosalpingography-hsg-71
  51. yenicagri.com/en-iyi-10-goruntuleme-merkezleri
  52. istanbulhospital.com.tr/department/radyoloji
  53. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/histerosalpingografi/istanbul/18
  54. mamografi.com/hsg
  55. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/histerosalpingografi/istanbul/3
  56. placera.com.tr/istanbul/en-iyi/tibbi-tani-amacli-goruntuleme-merkezi
  57. acikerisim.sakarya.edu.tr/bitstream/handle/20.500.12619/98045/0451443.pdf
  58. drmelihaygun.com/tests/hysterosalpingography
  59. drnazlikorkmaz.com/rahim-filmi-hsg-nedir-rahim-filmi-nasil-cekilir
  60. doktorsitesi.com/tedaviler-hizmetler/hsg-rahim-filmi/istanbul
  61. medijump.com/medical-centers/turkey/istanbul/levent-mahallesi/bahceci-ivf-clinics/hyste…
  62. maps.app.goo.gl/MtEos1MdEXMU96qf8
  63. teslaemaristanbul.com
  64. teslaemaristanbul.com/bize-ulasin-tesla-emar-goruntuleme-istanbul.html
  65. teslaemaristanbul.com/duyurular-emar-cekimi-nasil-yapilir-4-detay.html
  66. tr.linkedin.com/company/sonomed-t%C4%B1bbi-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCleme-merkezi-ve-labora…
  67. instagram.com/teslaemaristanbul
  68. zavis.ai/directory/istanbul/labs-diagnostics/istanbul-ozel-tesla-emar-goruntuleme-merke…
  69. medifyr.com/istanbul/procedures/hysterosalpingogram
  70. teslaemaristanbul.com/ozel-tesla-emar-goruntuleme-multidedektorlu-bilgisayarli-tomograf…
  71. doktorasistan.com/hastaneler/365/sonomed-tibbi-goruntuleme-merkezi
  72. echomar.com/echomar-sisli
  73. galengoruntuleme.com
  74. echomar.com/category/hizmetlerimiz/page/6
  75. sonomed.com.tr/hsg-nedir
  76. cabistanbul.com/post/sariyer-istanbul
  77. doktorsitesi.com/tedaviler-hizmetler/histerosalpingografi-hsg/istanbul/kadikoy
  78. doktortakvimi.com/klinikler/sonomed-goruntuleme-ve-tani-merkezi
  79. echomar.com/en/about-us
  80. teslaemaristanbul.com/duyurular-beyin-mr-manyetik-rezonans-goruntuleme-nedir-atasehir-t…
  81. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/histerosalpingografi/istanbul/17
  82. fertilitywise.com/research/hysterosalpingogram-hsg
  83. sonomed.com.tr/hakkimizda
  84. nurettinturktekin.com/blog/hsg-rahim-filmi-nedir-nasil-cekilir
  85. sonomed.com.tr
  86. haberler.com/saglik/en-iyi-10-hsg-merkezi-turkiye-de-guvenilir-ve-19410180-haberi
  87. hekimara.com//ozel-medmar-goruntuleme-merkezi
  88. sondakika.com/saglik/haber-en-iyi-10-goruntuleme-merkezi-19289624
  89. placera.com.tr/mr-merkezi/13990661409336786168

↑ Back to the questions

P07 · “Diş tomografisi çektirmem lazım, Bakırköy civarında nereye gidebilirim?”

I need a dental CT scan. Where can I go near Bakırköy?

Google organic top 20Named · position 1017 Oct 2026

Top 10 organic results

  1. 3D Dental Volumetrik Tomografi radyoemar.net
  2. 3d Tomografi 360bakirkoy.com
  3. Bakırköy Diş Tomografisi Fiyatları Ne Kadar? (2026 TDB ... avrupadis.com
  4. Dental tomografi, Bakırköy - İstanbul doktorsitesi.com
  5. BAKIRKÖY'DE ÜCRETSİZ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI ... bakirkoy.bel.tr
  6. Özel ağız ve diş sağlığı klinikleri ve muayenehaneleri ... yandex.com.tr
  7. Bakırköy İstanbul dentistanbul.com.tr
  8. Bakırköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Nerededir? galaksidisklinigi.com
  9. Bakırköy Dr.Sadi Konuk E.A.H Bakırköy Diş Semt Polikliniği bakirkoysadikonukeah.saglik.gov.tr
  10. Dental (Diş) Tomografi atakoygoruntuleme.com.tr · clinic’s site
Google AI OverviewNo AI Overview shown17 Oct 2026
Google AI Mode (via DataForSEO)Not named17 Oct 2026 · 155 words

Named instead: Denttom

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy civarında diş tomografisi (dental volontrik/CBCT) çektirebileceğiniz, doğrudan diş tomografisi hizmeti sunan merkezler ve klinikler bulunmaktadır:

  • Denttom Dental Görüntüleme Merkezi : Sadece diş ve çene radyolojisi üzerine odaklanan merkezlerden biridir. Panoramik röntgen ve dental tomografi hizmeti verir.
    • Adres: Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak No: 6 Kat: 1 Daire: 1 (Eski Avşar Sineması üstü), Bakırköy/İstanbul.[1]
  • Özel Diş Klinikelik ve Görüntüleme Merkezleri : Bölgedeki birçok kapsamlı diş sağlığı merkezi ve hastanelerin ağız-diş sağlığı bölümlerinde de dental tomografi cihazı mevcuttur. Gitmeden önce doktorunuzun tam olarak hangi bölgeyi (çene, tüm alt-üst çene vb.) istediğini belirtip randevu almanız işinizi hızlandıracaktır.
    • Ataköy ve merkez Bakırköy çevresinde bulunan Dt. Çağdaş Yakın veya Dt. Çağatay Aslan gibi diş hekimlerinin kliniklerinin bulunduğu DoktorTakvimi profillerinden veya benzeri sağlık platformlarından bölgedeki diğer alternatifleri de inceleyebilirsiniz.[1] [2]

Gitmeden önce tek çene mi yoksa tüm kafatası/çene mi çekileceğini öğrendiniz mi? İsterseniz size telefonla randevu alabilmeniz veya ulaşım rotası çıkarabilmem için tam olarak neresinden hareket edeceğinizi belirtebilirsiniz.

Cited sources (3 pages, 2 sites)
  1. Denttom Dental Görüntüleme Merkezi (diş tomografisi - Panoramik Röntgen) google.com
  2. Dental Tomografi Ile Tanı Ve Teşhis doktortakvimi.com
  3. Volumetrik Tomografi Ile Tedavi Planlama doktortakvimi.com
ChatGPT (via DataForSEO)Namedgpt-6 · 17 Oct 2026 · 300 words

Also named: Denttom, Altınbaş Üniversitesi Diş Hastanesi

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy civarında diş tomografisi için özellikle dental görüntüleme merkezlerini tercih edebilirsin. Web'de yaptığım aramada, 3 boyutlu diş tomografisi (DVT/CBCT) çektiğini belirten birkaç seçenek buldum. Gitmeden önce istenen çekim türünü, fiyatı ve randevu gerekip gerekmediğini telefonla teyit etmeni öneririm.

Bakırköy'de önerdiğim yerler

1. Denttom Dental Görüntüleme Merkezi

Zeytinlik Mahallesi · Bakırköy merkezi

Özellikle diş görüntüleme üzerine çalışan bir merkez. 3D volumetrik diş tomografisi ve panoramik röntgen hizmetleri mevcut. www.denttom.com www.denttom.com

0212 571 51 20

Adres: Fişekhane Cad. Türkçü Sok. No: 6, Kat 1, Daire 1 (Avşar Sineması üzeri)

Web sitesinde hafta içi ve cumartesi 09.00–19.00 bilgisi yer alıyor. www.denttom.com www.denttom.com

Resmî web sitesi


2. Ataköy Görüntüleme Merkezi

Ataköy · Çobançeşme E-5 yan yol

Dental tomografi ve panoramik röntgen hizmetleri sunduğunu belirtiyor. www.atakoygoruntuleme.com.tr

0212 660 04 04

Adres: Selenium Retro, Ataköy 7-8-9-10. Kısım, Çobançeşme E-5 Yan Yol Cad. No: 16/1A

Resmî web sitesi


3. Altınbaş Üniversitesi Diş Hastanesi

Zuhuratbaba · İncirli Caddesi

Diş hekimliği hastanesi bünyesinde ağız, diş ve çene radyolojisi ile 3 boyutlu dental tomografi (DVT) hizmetleri bulunuyor. www.google.com

0212 709 45 30

Adres: İncirli Cad. No: 11-A, Zuhuratbaba, Bakırköy

Hastane bilgileri

Aramadan önce ne söylemelisin?

Telefonla şu şekilde sorabilirsin:

“Merhaba, diş hekimim diş tomografisi istedi. 3 boyutlu dental tomografi (CBCT/DVT) çekiyor musunuz? Bugün çekim yaptırabilir miyim, ücreti ne kadar ve sonucu CD veya dijital dosya olarak verebiliyor musunuz?”

Sana daha net bir öneri yapabilmem için: Tomografi implant için mi, gömülü 20'lik diş için mi, yoksa başka bir diş problemi için mi isteniyor? Buna göre doğru çekim türünü sunan merkezi seçebiliriz.

Cited sources (7 pages, 4 sites)
  1. İLETİŞİM denttom.com
  2. Görüntüleme Merkezi | Türkiye denttom.com
  3. Resmî web sitesi denttom.com
  4. Ana Sayfa atakoygoruntuleme.com.tr
  5. Resmî web sitesi atakoygoruntuleme.com.tr
  6. Altınbaş Üniversitesi Diş Hastanesi google.com
  7. Hastane bilgileri altinbas.edu.tr
Also retrieved, not cited (15 pages)
  1. İLETİŞİM | denttom denttom.com
  2. Denttom Dental Görüntüleme Merkezi (diş tomografisi - Panoramik) | (0212) 571 51 20 | Bakırköy tumisyeri.com
  3. 3D Dental Volumetrik Tomografi | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  4. dent tom DENTAL GÖRÜNTÜLEME MERKEZİ <visual_ele ido.org.tr
  5. dent tom DENTAL GÖRÜNTÜLEME MERKEZİ <visual_ele ido.org.tr
  6. dent tom DENTAL GÖRÜNTÜLEME MERKEZİ <visual_ele ido.org.tr
  7. dent tom DENTAL GÖRÜNTÜLEME MERKEZİ <visual_ele ido.org.tr
  8. dent tom DENTAL GÖRÜNTÜLEME MERKEZİ <visual_ele ido.org.tr
  9. Denttom Dental Görüntüleme Merkezi (diş — ★3.7 Reviews | Zavis zavis.ai
  10. Bakırköy Dr. Sadi Konuk E.A.H Bakırköy Diş Semt Polikliniği bakirkoysadikonukeah.saglik.gov.tr
  11. Bakırköy Dr.Sadi Konuk E.A.H Bakırköy Diş Semt Polikliniği bakirkoysadikonukeah.saglik.gov.tr
  12. Dentadent Bakırköy Diş Hastanesi | Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi dentadent.com.tr
  13. Bakırköy Diş Tomografisi Fiyatları 2026 | Oral Dent İstanbul oraldent.com.tr
  14. Bakırköy Dental Tomografi ile Tanı ve Teşhis Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktortakvimi.com
  15. İletişim ve Randevu | 360 Dental Clinic Bakırköy 360bakirkoy.com
Gemini (via DataForSEO)Not named3.5 Flash-Lite · 17 Oct 2026 · 246 words

Named instead: Denttom, Radyoemar, 360 Dental Clinic, AvrupaDİŞ

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy civarında diş tomografisi (3D dental volontrik tomografi) çektirebileceğiniz, alanında bilinen özel görüntüleme merkezleri, hastaneler ve diş klinikleri bulunmaktadır.yandex.com.tr İhtiyacınıza ve bütçenize göre tercih edebileceğiniz bazı alternatifler şunlardır:

1. Özel Görüntüleme Merkezleri

Genellikle diş hekimlerinin yönlendirdiği, doğrudan randevu alarak hızlıca film çektirebileceğiniz merkezlerdir:

  • Denttom Görüntüleme Merkezi: Zeytinlik Mahallesi'nde (Türkçü Sokak) bulunur, merkezi bir konumdadır.
  • Radyoemar Görüntüleme Merkezi: Bakırköy bölgesinde diş tomografisi (3D Dental Volumetrik Tomografi) hizmeti veren köklü merkezlerden biridir.

2. Kapsamlı Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri

Bünyesinde gelişmiş 3D tomografi cihazları barındıran ve hem muayene hem de doğrudan görüntüleme hizmeti sunabilen klinikler:

  • 360 Dental Clinic (Bakırköy):www.360bakirkoy.com Son teknoloji 3D tomografi cihazlarıyla implant ve gömülü diş gibi cerrahi planlamalar için hizmet vermektedir.
  • AvrupaDİŞ Ağız ve Diş Sağlığı Merkeziwww.avrupadis.com gibi bölgedeki diğer büyük özel diş merkezleri de genellikle bu hizmeti sunar.

3. Kamu Hastaneleri ve Semt Poliklinikleri

SGK güvencesiyle ve doktor reçetesiyle daha uygun maliyetle veya devlet hastanesi prosedürleriyle çektirmek istiyorsanız:

  • Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Bakırköy Diş Semt Polikliniğibakirkoysadikonukeah.saglik.gov.tr (Zeytinlik Mahallesi) üzerinden ya da merkezi hastane randevu sistemleri (MHRS) aracılığıyla süreci takip edebilirsiniz.

💡 Gitmeden Önce Küçük Bir İpucu: Diş hekiminiz size tomografinin çekileceği bölgeyi (tek çene, çift çene, alt/üst çene veya spesifik bir bölge) belirten bir reçete veya yönlendirme kağıdı verdiyse yanınızda bulundurmanız işinizi hızlandıracaktır. Ayrıca özel merkezlere gitmeden önce telefonla arayarak güncel fiyat bilgisi ve randevu durumu hakkında net bilgi alabilirsiniz.

Geçmiş olsun dileklerimle, başka merak ettiğiniz bir konu var mı?

Cited sources (4 pages, 4 sites)
  1. Denttom Görüntüleme Merkezi, tanı merkezleri, İstanbul, Bakırköy yandex.com.tr
  2. 3d Tomografi | 360 Dental Clinic Bakırköy 360bakirkoy.com
  3. Bakırköy Diş Tomografisi Fiyatları Ne Kadar? (2026 TDB Bakırköy avrupadis.com
  4. Bakırköy Dr. Sadi Konuk E.A.H Bakırköy Diş Semt Polikliniği bakirkoysadikonukeah.saglik.gov.tr
Also retrieved, not cited (6 pages)
  1. Denttom Görüntüleme Merkezi, tanı merkezleri, İstanbul, Bakırköy yandex.com.tr
  2. 3D Dental Volumetrik Tomografi | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  3. Bakırköy, İstanbul Dental tomografi Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktorsitesi.com
  4. Bakırköy Diş Polikliniği - Hızlı Randevu Al | Yeşiltepe yesiltepepoliklinigi.com
  5. Dental Tomografi ile Tanı ve Teşhis, Bakırköy - DoktorTakvimi doktortakvimi.com
  6. Bakırköy Diş Tomografisi Fiyatları Ne Kadar? (2026 TDB Bakırköy avrupadis.com
Perplexity (API, web search)Not namedsonar-pro · 17 Oct 2026 · 143 words

Named instead: Dentadent, HSM Radyoloji (Avrupa Yakası), DentMax, Hospitadent Bakırköy

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy’de diş tomografisi için şu seçeneklere bakabilirsiniz:

  • Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi — Zuhuratbaba Mah., Yüce Tarla Cad., Tamburacı Osman Sok. No: 8, Bakırköy. Merkezde Dental Volümetrik Tomografi (DVT/CBCT) ve radyoloji hizmeti bulunuyor. Telefon: 0212 660 44 00.[1][2]
  • HSM Radyoloji – Avrupa Yakası Şubesi — Ataköy 7-8-9-10. Kısım, Çobançeşme E-5 Yanyol Cad., Ataköy Towers, Bakırköy. Diş tomografisi için telefon: 0212 476 74 76 veya 444 1 800.[3]
  • DentMax İstanbul — Ataköy 7-8-9-10. Kısım, Çobançeşme E-5 Yan Yol, Ataköy Towers. CBCT hizmeti veriyor; telefon: 0212 570 00 33.[4]
  • Bakırköy Hospitadent — Zuhuratbaba Mah., İncirli Cad. No:113. Gitmeden önce özellikle CBCT/DVT çekimi yapıp yapmadıklarını telefonla teyit etmeniz iyi olur.[5]

Randevu alırken hekimin istediği çekimin tek çene, çift çene veya implant planlama tomografisi olduğunu belirtin; fiyat ve çekim süresi buna göre değişebilir. Ayrıca CD/USB ve yazılı rapor verilip verilmediğini önceden sorun.

Cited sources (10 pages, 7 sites)
  1. Ağız ve Diş Sağlığı - Hastane / Sağlık, Bakırköy | Menu-TR menu-tr.com
  2. Dental Tomography (CBCT) | Istanbul Dental Clinic – DentMax dentmax.com.tr
  3. Diş Tomografisi Fiyatları 2026 hsmradyoloji.com
  4. Diş Tedavisi ve Bakırköy'de Size En Yakın Diş Kliniği - Dent360 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği | Beylikdüzü diş kliniği dent360.com.tr
  5. Dentadent Bakırköy Diş Hastanesi | Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi dentadent.com.tr
  6. Diş Tomografisi (CBCT) | İstanbul Diş Kliniği – DentMax dentmax.com.tr
  7. Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği | Bakırköy İstanbul dentadent.com.tr
  8. Bakırköy Ortodonti Tedavi Merkezi - Ortonorm ortonorm.com
  9. Bakırköy Bölgesindeki Hastaneler, Ağız Ve Diş Sağlığı doktortakvimi.com
  10. Bakırköy Dental X-Ray Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar - DoktorTakvimi doktortakvimi.com
Claude (Anthropic API, web search)Not namedclaude-opus-5-5 · 17 Oct 2026 · 247 words

Named instead: Denttom, Radyoemar, Dentadent

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy'de diş tomografisi (dental volümetrik tomografi / 3D tomografi) çeken birkaç yer buldum:

Sadece görüntüleme yapan merkezler (elinizde dişhekiminizden bir istek varsa en pratik seçenekler bunlar):

  1. Denttom Dental Görüntüleme Merkezi

    • Adres: Zeytinlik Mahallesi Fişekhane Caddesi Türkçü Sokak No:6 Daire:1 (Avşar Sinemasının Üzeri) Bakırköy
    • Telefon: 0212-571-51-20
    • Çalışma saatleri: Hafta içi ve Cumartesi günleridir 09:00 - 19:00 arası.
    • Panoramik röntgen ve 3 boyutlu volümetrik tomografinin yanında çene eklemi (TME) ve sinüs görüntülemesi de yapıyorlar.
  2. Radyoemar Görüntüleme Merkezi (Ataköy)

    • 3D Dental Volumetrik Tomografi çekiyorlar.
    • Adres: Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. A Blok No: 20K/41 34158 Bakırköy / İstanbul
    • Telefon: 0212 476 74 76
    • Çalışma saatleri: Hafta İçi: 08:00 - 20:00 Cumartesi: 08:00 - 20:00 Pazar: Kapalı
    • Fiyat konusunda çekim bölgelerine ve yapılacak işleme göre fiyatlarının değiştiğini söylüyorlar.

Kendi tomografi cihazı olan diş klinikleri:

  1. Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi: Radyoloji hizmetleri arasında Dental Volumetrik Tomografi (DVT) var. Merkez toplu ulaşım araçlarına çok yakın mesafede konumlandırılmıştır.

  2. Dental Plus İstanbul: 3D bilgisayarlı tomografisi var. Adres: Zuhuratbaba Mh. İncirli Cd. No:73, Bakırköy/İstanbul, telefon: +90 530 614 30 76

Gitmeden önce birkaç öneri:

  • Diş hekiminiz hangi bölgenin çekileceğini (tek çene mi, iki çene mi, belirli bir diş mi) yazılı olarak belirtsin. Hem fiyat hem çekim alanı buna göre değişiyor.
  • Telefonla arayıp randevu, fiyat ve sonucu nasıl alacağınızı (CD, USB ya da online) sorun.
  • Bilgiler internetten derlendi. Adres ve saatler değişmiş olabilir, gitmeden önce teyit edin.
Cited sources (5 pages, 4 sites)
  1. İLETİŞİM denttom.com
  2. Radyo Emar radyoemar.net
  3. 3D Dental Volumetrik Tomografi radyoemar.net
  4. Bakırköy Ortodonti Tedavi Merkezi ortonorm.com
  5. Çene Cerrahisi Bakırköy dentalplus.com.tr
Also retrieved, not cited (5 pages)
  1. Görüntüleme Merkezi denttom.com
  2. Spektromar spektromar.com.tr
  3. Hizmetlerimiz radyoemar.net
  4. Dr.Laçin Master Klinik doktorlacin.com
  5. Selcuk Dental Journal (Apr 2020) doaj.org
Grok (xAI API, search)Not namedgrok-4.7 · 17 Oct 2026 · 262 words

Named instead: HSM Radyoloji (Ataköy), Denttom, Dentadent, Hospitadent Bakırköy

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy ve yakın çevresinde diş tomografisi (CBCT / konik ışınlı tomografi) çektirebileceğiniz birkaç seçenek şunlar:

Görüntüleme merkezleri

  • HSM Radyoloji (Ataköy / Bakırköy)
    Diş ve çene tomografisi hizmeti veriyor.
    Adres: Ataköy Towers, Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. A Blok No: 20K/41, Bakırköy
    Telefon: 0212 476 74 76 / 444 1 800
    WhatsApp: 0532 446 04 76

  • Denttom Dental Görüntüleme Merkezi
    Özellikle diş tomografisi ve panoramik röntgen üzerine çalışan bir merkez.
    Adres: Zeytinlik Mah. Fişekhane Cad. Türkçü Sok. No:6 Kat:1 Daire:1 (Avşar Sineması üstü), Bakırköy
    Telefon: 0212 571 51 20

Kendi cihazı olan diş merkezleri

  • Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
    3D dental tomografi cihazı bulunuyor.
    Adres: Zuhuratbaba Mah. Yüce Tarla Cad. Tamburacı Osman Sok. No:8, Bakırköy
    Telefon: 0212 660 44 00
    WhatsApp: 0530 263 87 63

  • Hospitadent Bakırköy
    Diş radyolojisi ve tomografi imkânı olan büyük bir merkez.
    Adres: Zuhuratbaba, İncirli Cad. No:113, Bakırköy
    Telefon: 0212 543 43 68

  • DentMax (Ataköy Towers / Bakırköy)
    CBCT cihazı kullanan klinikler arasında yer alıyor.

Dikkat etmeniz gerekenler

  • Çoğu görüntüleme merkezinde diş hekiminizden istem formu istenir. Elinizde varsa yanınızda götürün.
  • Fiyatlar çekim alanına (bölgesel / tek çene / çift çene) ve rapora göre değişir; güncel ücret için arayıp sorun. Genel olarak özel merkezlerde birkaç bin TL bandında olabiliyor.
  • Çekim genellikle kısa ve ağrısızdır. Randevu almanız daha pratik olur.
  • Hamileyseniz veya hamilelik şüpheniz varsa mutlaka önceden söyleyin.

Gitmeden önce telefonla “diş tomografisi / CBCT çekiyor musunuz, randevu ve fiyat nedir?” diye teyit etmenizi öneririm. Diş hekiminiz de size yakın ve uygun bir yer önerebilir.

Cited sources (85 pages, 49 sites)

xAI returns every page its search used, so Grok’s source lists are long.

  1. drserkanyildiz.com/bakirkoy-dis-hastanesi
  2. randevual.com/merkezler/istanbul-bakirkoy-_485.aspx
  3. bakirkoy.bel.tr/haber/bakirkoyde-ucretsiz-agiz-ve-dis-sagligi-poliklinigi-hizmette
  4. facebook.com/denttomdentalgoruntuleme/posts/ger%C3%A7ekle%C5%9Ftirdi%C4%9Fimiz-panorami…
  5. whatclinic.com/dentists/turkey/istanbul-province/istanbul/bakirkoy/3d-dental-x-ray
  6. us-uk.bookimed.com/clinic/hospitadent-dental-group-bakirkoey-clinic
  7. dentadent.com.tr/bakirkoy-dentadent
  8. dentmax.com.tr/fr/treatments/examen-dentaire-istanbul-681b7111e66d7
  9. webrehberi.net/rehber/22869-koyuturk-saglik-hizmetleri
  10. iletisimadresleri.com/fusun-koyuturk-muayenehanesi-930554
  11. hipokratist.com/denttom-goruntuleme-merkezi
  12. dentistomo.com.tr/eng-homepage
  13. koyuturkclinic.com/dental-tomografi-nedir
  14. placera.com.tr/dis-radyolojisi/7228662606408224363
  15. dentmax.com.tr/en/corporate/technologies_at_dentmax
  16. bakirkoyde.com/kategori/dis-hekimleri.html
  17. dentmax.com.tr/en/treatments/online-dental-consultation-istanbul
  18. google.com/maps/place/Dentbul+Dental+Clinic/data=!4m7!3m6!1s0x14caa3a374efa3a1:0xa42461…
  19. firmarehberi.tv.tr/koyuturk-saglik-hizmetleri-ve-dis/adresi-telefon-numarasi.aspx
  20. uzmandoktor.net/hospitadent-bakirkoy-dis-hastanesi-istanbul
  21. egemed.com.tr/klinik/radyoloji/volumetrik-dis-bt-dental-tomografi
  22. whatclinic.com/dentists/turkey/istanbul-province/istanbul/bakirkoy/digital-dental-x-ray
  23. smilejet.app/clinic/dentmax-istanbul-bakirkoy-agiz-ve-dis-sagligi-poliklinigi-ortodonti…
  24. whatclinic.com/dentists/turkey/istanbul-province/istanbul/bakirkoy/dentmax-dental-clinic
  25. koyuturkclinic.com
  26. avrupadis.com/bakirkoy-dis-cekim-fiyatlari
  27. larende.com/guncel/bakirkoyde-ucretsiz-agiz-ve-dis-sagligi-poliklinigi-hizmette/101923
  28. whatclinic.com/dentists/turkey/istanbul-province/istanbul/bakirkoy/x-ray
  29. avrupadis.com/bakirkoy-20lik-dis-cekimi-fiyatlari
  30. whatclinic.com/dentists/turkey/istanbul-province/istanbul/bakirkoy/dental-ct
  31. iletisimadresleri.com/denttom-medikal-679277
  32. wheree.com/Dental_Clinic-c520-g2205786-Bak_Rk_Y
  33. dentmax.com.tr/en/treatments/jaw-dental-tomography-balikesir-6839e477eedd9
  34. dentmax.com.tr/en/treatments/dental-cbct-istanbul-681a37b6c771b
  35. doktortakvimi.com/agiz-dis-ve-cene-radyolojisi/istanbul/bakirkoy2
  36. facebook.com/hsmradyoloji
  37. health.turkeyturism.com/tr/dentadent-agiz-ve-dis-sagligi-merkezi-90-212-660-44-00.html
  38. randevual.com/saglik-merkezleri/dentadent-agiz-ve-dis-sagligi-poliklinigi-_99.aspx
  39. sporlife.net/dr.omer_koyuturk/doktorlar/92632/ISTANBUL
  40. populardent.com
  41. adresci.com/firma/lfg667sr14bslmzmz42555b18ulfy4pp
  42. tr.cybo.com/TR-biz/hsm-radyoloji-ileri-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCleme-ve-tan%C4%B1
  43. enyakinnerde.com/dishekimi/detay/bakirkoy-estetik-dent-agiz-ve-dis-sagligi-poliklinigi
  44. hsmradyoloji.com/hakkimizda
  45. hsmradyoloji.com/dis-tomografisi
  46. binbirkanal.com/ozel-dentadent-agiz-ve-dis-sagligi-merkezi-telefon-adres-iletisim
  47. dentmax.com.tr/de/behandlungen/zahntomographie-istanbul-681a37b6c7e97
  48. hsmradyoloji.com/iletisim/embed
  49. doktorsitesi.com/tedaviler-hizmetler/cene-tomografisi/istanbul/bakirkoy
  50. dentadent.com.tr/en/contact-us
  51. instagram.com/reel/DTnbTtrjD6-
  52. dentaldepartures.com/dentist/bakirkoy-hospitadent
  53. whatclinic.com/dentists/turkey/istanbul-province/istanbul/bakirkoy/hospitadent-bakirkoy…
  54. instagram.com/p/DMSsTFDo_eD
  55. dentadent.com.tr
  56. placera.com.tr/acil-dis-hizmeti/9754851138006797948
  57. dentadent.com.tr/tr/kurumsal/dentadent
  58. tumisyeri.com/hsm-radyoloji-ileri-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCleme-ve-tan%C4%B1-0212-476-74-76
  59. 360bakirkoy.com
  60. tikla.com.tr/sektorler/tip-merkezleri/istanbul/bakirkoy
  61. listelese.com/istanbul-bakirkoy/dis-klinikleri-listesi
  62. instagram.com/p/C7wGB3tt5JN
  63. dentmax.com.tr/fr/treatments/tomographie-dentaire-istanbul-681a37b6c799f
  64. listelese.com/istanbul-bakirkoy-ozel-dentadent-agiz-ve-dis-sagligi-poliklinig-bilgileri
  65. hospitadent.com/en/branches/bakirkoy
  66. yenifirma.com.tr/firma/koyuturk-dis-klinigi-bakirkoy-dis-beyazlatma-zirkonyum-dis
  67. dent360.com.tr/bakirkoy-acil-dis-hekimi
  68. miragundem.com/mardin-agiz-ve-dis-sagligi-merkezinde-dental-tomografi-cihazi-hizmete-girdi
  69. doktorsitesi.com/hastaliklar/dental-radyoloji/istanbul/bakirkoy
  70. aratsana.com/firma/maestro-dental-lab-dis-laboratuvari-dijital-dental-uretim-890l
  71. ortonorm.com/bakirkoy-ortodonti-tedavi
  72. dentistomo.com/7
  73. doktortakvimi.com/dis-hastaliklari-ve-tedavisi/bakirkoy
  74. hekimara.com/omer-koyuturk
  75. hsmradyoloji.com
  76. citydent.com.tr/dental-tomografi-cbct
  77. hsmradyoloji.com/iletisim
  78. hsmradyoloji.com/category/girisimsel-radyoloji
  79. tr.linkedin.com/company/hospitadent
  80. doktorsitesi.com/tedaviler-hizmetler/dental-tomografi/istanbul/bakirkoy
  81. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/dental-tomografi-ile-tani-ve-teshis/bakirkoy
  82. hekimara.com//bakirkoy-hospitadent-agiz-ve-dis-sagligi-merkezi
  83. placera.com.tr/dis-radyolojisi/15677771266539931918
  84. dentadent.com.tr/en
  85. sporlife.net/dt._fusun_koyuturk/iletisim/81887/%C4%B0stanbul

↑ Back to the questions

P08 · “İstanbul Avrupa Yakası’nda dental tomografi çeken merkezler hangileri?”

Which centres on Istanbul’s European side do dental CT?

Google organic top 20Not in the top 2017 Oct 2026

Top 10 organic results

  1. İstanbul Avrupa Yakası'nda En İyi Diş Doktorları: Devlet ... strdent.com
  2. Dental İstanbul'dan yakınınızda haritada yandex.com.tr
  3. Digital Panoramic Dental X-Ray in Maltepe, Istanbul whatclinic.com
  4. İstanbul Diş X-Ray Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktortakvimi.com
  5. Sokak panoramaları: Istanbul Dentist Online, özel ağız ve ... yandex.com.tr
  6. Стоматология İstanbul'dan yakınınızda haritada yandex.com.tr
  7. Bilgisayarlı tomografi İstanbul şehrinde, yakınımda ... yandex.com.tr
  8. Denttom Dental Görüntüleme Merkezi (diş tomografisi - Zavis zavis.ai
  9. İstanbul Panoramik Röntgen Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktortakvimi.com
  10. İstanbul Dijital ölçü Uygulayan Doktorlar - Uzmanlar doktorsitesi.com
Google AI OverviewNo AI Overview shown17 Oct 2026
Google AI Mode (via DataForSEO)Named17 Oct 2026 · 453 words

Also named: Radyotom, HSM Radyoloji, Ultra Emar, Galen

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul Avrupa Yakası’nda dental (diş ve çene) tomografisi çektirebileceğiniz, alanında bilinen bazı merkezi ve özel görüntüleme merkezleri ile donanımlı poliklinikler şunlardır:

Özel Görüntüleme ve Radyoloji Merkezleri


Radyotom (Beşiktaş / Levent)4.8 (53)
Tıbbi Tanı Amaçlı Görüntüleme Merkezi
Açık Büyükdere Cd. No:154
Ara Yol tarifi Büyükdere Caddesi üzerinde bulunan Radyotom , diş röntgeni ve dental tomografi alanında hizmet veren Radyotom merkezlerinden biridir.


Ataköy Görüntüleme / HSM Radyoloji (Bakırköy / Ataköy)4.8 (406)
Tıbbi Tanı Amaçlı Görüntüleme Merkezi
Açık Selenium Retro, Ataköy 7-8-9-10 Kısım Mahallesi Çoban Çeşme E-5 Yan Yol Caddesi No:16-1/A İç Kapı No:20, D:9
Ara Yol tarifi Web sitesi Ataköy Towers ve Selenium Retro gibi lokasyonlarda yer alan Ataköy Görüntüleme ve HSM Radyoloji , volumetrik dental tomografi çekimi yapabilen donanımlı merkezlerdendir.


Ultra Emar 3.4 (102)
Tıbbi Tanı Amaçlı Görüntüleme Merkezi
Açık Şehremini Mah Başvekil Cad. No: 19/A, Köprülü Mehmet Paşa Sk.
Ara Yol tarifi Web sitesi Ultra Emar Cerrahpaşa şubesinde diş ve çene tomografisi dahil geniş bir radyolojik görüntüleme hizmeti sunmakta, sonuçları CD veya dijital yolla paylaşmaktadır.


Galen Görüntüleme Merkezi (Şişli)4.6 (792)
Laboratuvar
Açık No:15/1 Büyükdere Caddesi Hür Han A BLOK
Ara Yol tarifi Web sitesi Büyükdere Caddesi üzerinde, metroya yakın konumuyla bilinen Galen Laboratuvar ve Görüntüleme Merkezi diş ve çene tomografisi çeken merkezler arasındadır.


Betatom Emar Görüntüleme (Bahçelievler ve Avcılar)4.6 (423)
MR Görüntüleme Merkezi
Açık İzzettin Çalışlar Cd. No:40
Ara Yol tarifi Web sitesi hem Bahçelievler hem de Avcılar E-5 yanyol üzerindeki şubeleriyle dental tomografi çekimi gerçekleştiren Betatom Emar Avcılar yaygın tercih edilen merkezlerdendir.


Neoson Görüntüleme Merkezi (Şişli / Teşvikiye)4.8 (95)
Tıbbi Tanı Amaçlı Görüntüleme Merkezi
Açık Teşvikiye Mh. Hakkı Yeten Cad Doğu İş Merkezi No:15 K:6 D:14
Ara Yol tarifi Web sitesi Hakkı Yeten Caddesi'nde diş ve diş hekimliği radyolojisine yönelik çekimler yapmaktadır.[1]

Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri (Kendi Cihazı Olanlar)

Büyük ölçekli pek çok özel ağız ve diş sağlığı merkezinde de dental tomografi cihazı bulunmaktadır. Gitmeden önce randevu almanız ve hekiminizin hangi bölgeyi (tek çene, çift çene, alt/üst veya lokal alan) istediğini belirtmeniz faydalı olacaktır:


Avrupa Diş Polikliniği / Merkezi 4.6 (1.2K)
Diş Kliniği
Açık Üniversite Mahallesi E-5 Yan Yolu No:112 Türksan Durağı - Parseller
Ara Yol tarifi Web sitesiAvrupa Diş Polikliniği / Merkezi (Avcılar, Bahçeşehir vb. şubeler)


Özel Çelikkaya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği 4.9 (210)
Diş Kliniği
Açık Başakşehir/İstanbul
Ara Yol tarifi Web sitesiÖzel Çelikkaya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği (Başakşehir)


OZZ Clinic Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği 4.9 (148)
Diş Kliniği
Açık Necip Fazıl Kısakürek Sk. NO:1B
Ara Yol tarifi Web sitesiOZZ Clinic Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği (Beylikdüzü)[1]

Hangi semte veya ilçeye daha yakın bir merkez arıyorsunuz? Belirtirseniz size en kolay ulaşabileceğiniz lokasyonu ve iletişim detaylarını doğrudan önerebilirim.

Cited sources (4 pages, 1 sites)
  1. Ataköy Görüntüleme google.com
  2. Colormed Görüntüleme Merkezi google.com
  3. Özel Çelikkaya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği google.com
  4. Ultra Emar Cerrahpaşa google.com
ChatGPT (via DataForSEO)Namedgpt-6 · 17 Oct 2026 · 436 words

Also named: DigiDENTA, DMAR, Denttom, İyitem

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul Avrupa Yakası’nda 3 boyutlu dental tomografi (CBCT / DVT) çeken merkezleri araştırdım. Özellikle yalnızca diş tomografisi çektirmek, görüntüleri diş hekiminize iletmek veya implant ve gömülü diş değerlendirmesi için görüntüleme yaptırmak istiyorsanız, aşağıdaki merkezler başlangıç için uygun seçenekler.

Avrupa Yakası’nda dental tomografi merkezleri

1. DigiDENTA Dental Görüntüleme Merkezi

Beşiktaş · Nispetiye Caddesi

Diş hekimliğine odaklanan görüntüleme merkezi. 3D dental tomografi (CBCT) ve dijital diş röntgenleri sunuyor.

Telefon: 0212 269 25 10

Haritada görüntüle


2. DMAR Dental Görüntüleme Merkezi

Şişli · Osmanbey

Dental görüntüleme konusunda uzmanlaşmış bir merkez. 2D röntgen ve 3D CBCT tomografi hizmetleri listeleniyor.

Telefon: 0212 343 30 30

Haritada görüntüle


3. Denttom Dental Görüntüleme Merkezi

Bakırköy · Fişekhane Caddesi

Dental tomografi ve panoramik röntgen çekimi yapıyor. Diş hekiminizin istediği görüntüleri çektirmek için değerlendirilebilir.

Telefon: 0212 571 51 20

Haritada görüntüle


4. İyitem Görüntüleme ve Tanı Merkezi

Fatih · Haseki

Genel tıbbi görüntülemenin yanında dental tomografi ve panoramik röntgen hizmetleri de listeleniyor.

Telefon: 0212 632 00 00

Haritada görüntüle


5. Ataköy Görüntüleme

Bakırköy · Ataköy

Dental tomografi ve panoramik görüntüleme hizmetleri sunan tıbbi görüntüleme merkezi.

Telefon: 0212 660 04 04

Haritada görüntüle


6. Betatom Görüntüleme ve Tanı Merkezi

Bahçelievler · İzzettin Çalışlar Caddesi

Genel görüntüleme hizmetlerinin yanı sıra 3D dental tomografi (CBCT) imkânı da bulunuyor.

Telefon: 0212 557 76 98

Haritada görüntüle


7. DENTİSTÜN Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Bahçelievler · E-5 çevresi

Dijital görüntüleme altyapısında dental volumetrik tomografi (CBCT) bulunduğu belirtiliyor.

Telefon: 444 7 940

Haritada görüntüle


8. Hisar Avrupa Diş Polikliniği

Ümraniye · Anadolu Yakası alternatifi

Avrupa Yakası dışında olsa da CBCT ve ağız-çene radyolojisi hizmetleri nedeniyle alternatif olarak ekledim.

Merkezin web sitesi

Bu liste, web siteleri ve işletme kayıtlarında dental tomografi hizmeti belirtilen merkezlerden oluşturuldu. Telefonla teyit etmenizi öneririm; cihazın türü, çekim kapsamı ve randevu koşulları değişebilir.

Size en uygun merkezi bulalım

İstanbul Avrupa Yakası oldukça geniş olduğu için hangi ilçeye yakın olduğunuz önemli.

Hangi bölge sizin için daha uygun?

1. İlçe veya bölge

Şişli / Beşiktaş / Nişantaşı

Bakırköy / Bahçelievler / Ataköy

Fatih / Zeytinburnu

Kağıthane / Eyüpsultan

Beylikdüzü / Avcılar / Esenyurt

Avrupa Yakası'nın her yeri olabilir


2. Tomografiyi hangi amaçla istiyorsunuz?

Sadece tomografi çektireceğim, diş tedavisi istemiyorum

İmplant planlaması

Gömülü 20 yaş dişi

Kanal tedavisi / diş kökü


3. Çekim kapsamı (biliyorsanız)

Tek çene

İki çene

Henüz bilmiyorum

[Bana uygun merkezleri karşılaştır]

Cited sources (8 pages, 2 sites)
  1. Haritada görüntüle google.com
  2. Haritada görüntüle google.com
  3. Haritada görüntüle google.com
  4. Haritada görüntüle google.com
  5. Haritada görüntüle google.com
  6. Haritada görüntüle google.com
  7. Haritada görüntüle google.com
  8. Merkezin web sitesi hisaravrupadis.com
Also retrieved, not cited (11 pages)
  1. Ağız Diş ve Çene Radyolojisi Maltepe | Diş Tomografisi | BY İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği byistanbuladsp.com.tr
  2. Dental CT - CBCT Scan in Istanbul, Turkey • Check Prices & Reviews whatclinic.com
  3. Dental CT - CBCT Scan in Bahcelievler, Istanbul • Check Prices & Reviews whatclinic.com
  4. Dental CT - CBCT Scan in Esenler, Istanbul • Check Prices & Reviews whatclinic.com
  5. Dental CT - CBCT Scan in Sisli, Istanbul • Check Prices & Reviews whatclinic.com
  6. Dental CT - CBCT Scan in Fatih, Istanbul • Check Prices & Reviews whatclinic.com
  7. AvrupaDİŞ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi avrupadis.com.tr
  8. AvrupaDİŞ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi avrupadis.com
  9. AvrupaDİŞ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi avrupadis.com
  10. İletişim | HSM Radyoloji hsmradyoloji.com
  11. Panoramic X-Ray & 3D Dental CBCT — Istanbul Walk-in deryaklinik.com
Gemini (via DataForSEO)Not named3.5 Flash-Lite · 17 Oct 2026 · 345 words

Named instead: Betatom Emar, Radyoemar, Medipol, DentMax

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul Avrupa Yakası’nda dental tomografi (CBCT - Konik Işınlı Bilgisayarlı Tomografi) çekimi yapan merkezler; özel görüntüleme merkezleri, kapsamlı diş hastaneleri ve üniversite hastanelerinin ilgili radyoloji bölümleri olarak çeşitlilik göstermektedir.www.doktortakvimi.com

Avrupa Yakası’nda bu hizmeti alabileceğiniz öne çıkan merkezler ve kategorileri şu şekildedir:www.doktortakvimi.com

1. Özel Tıbbi Görüntüleme Merkezleri

Genellikle diş hekiminizin yönlendirmesiyle veya doğrudan randevu alarak hızlıca film çektirebileceğiniz, gelişmiş tomografi cihazlarına sahip merkezlerdir:www.doktortakvimi.com

  • Betatom Emar (Bahçelievler):betatom.com.tr Bahçelievler bölgesinde volumetrik dental tomografi, dijital panoramik ve sefalometrik röntgen hizmetleri sunar.betatom.com.tr
  • Radyoemar (Bakırköy / Ataköy):www.radyoemar.net Bakırköy ve Ataköy çevresinde 3D dental volumetrik tomografi çekimi yapan köklü görüntüleme merkezlerindendir.www.radyoemar.net
  • Not: Mecidiyeköy, Şişli, Beşiktaş ve Bakırköy gibi merkezi ilçelerde bağımsız pek çok özel MR ve tomografi merkezi de (örneğin Mega Görüntüleme, Universal, vb.) sıklıkla dental tomografi hizmeti barındırır.

2. Üniversite Hastaneleri ve Diş Hekimliği Fakülteleri

Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı bünyesinde detaylı tomografi çekimleri ve uzman raporlaması yapılabilmektedir:

  • Medipol Üniversitesi Hastaneleri / Diş Hastaneleri:www.doktortakvimi.com Unkapanı Medipol Üniversitesi Diş Hastanesinden Esenler Medipol Üniversitesi Hastanesine kadar Avrupa Yakası'ndaki kampüslerde ağız, diş ve çene radyolojisi birimleri aktiftir.
  • İstanbul Üniversitesi (Çapa) ve Diğer Vakıf/Devlet Üniversitelerinin Diş Hekimliği Fakülteleri: Çapa Diş Hekimliği Fakültesi Radyoloji kliniğinde gelişmiş 3D dental tomografi çekimleri yapılmaktadır.

3. Kapsamlı Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri / Hastaneleriwww.doktortakvimi.com

Bünyesinde 3D tomografi cihazı bulunduran büyük ölçekli diş poliklinikleri hem kendi hastalarına hem de dışarıdan gelen reçeteli hastalara çekim hizmeti verebilmektedir:

  • DentMax Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğiwww.dentmax.com.tr (ve Avrupa Yakası'ndaki benzer zincir/büyük ölçekli özel diş klinikleri)
  • Bölgenizdeki kurumsal hastanelerin (Acıbadem, Memorial, Liv Hospital, Medicana vb.) Ağız ve Diş Sağlığı veya Radyoloji bölümleri.

💡 Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler:

  1. Doktor Reçetesi / Yönlendirmesi:www.doktortakvimi.com Birçok Görüntüleme merkezi veya hastane, radyasyon güvenliği ve yasal prosedürler gereği diş hekiminizden veya cerrahınızdan alınmış dental tomografi istem kağıdı/reçetesi talep edebilir.
  2. Çekim Bölgesi:www.doktortakvimi.com Çekim tüm çeneyi mi (alt-üst tam) yoksa sadece spesifik bir bölgeyi mi (örneğin gömülü 20'lik diş veya tek bir implant alanı) kapsayacaksa fiyatlandırma ve tarama alanı buna göre değişir. Gitmeden önce telefonla arayıp hem fiyat bilgisi hem de randevu gereksinimi olup olmadığını teyit etmeniz faydalı olacaktır.
Cited sources (8 pages, 4 sites)
  1. Dental Tomografi ile Tanı ve Teşhis, İstanbul - DoktorTakvimi doktortakvimi.com
  2. Dental Tomografi ile Tanı ve Teşhis, İstanbul - DoktorTakvimi doktortakvimi.com
  3. Volumetrik Dental Tomografi - Betatom Emar - Betatom Emar betatom.com.tr
  4. 3D Dental Volumetrik Tomografi | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  5. 3D Dental Volumetrik Tomografi | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  6. Dental Tomografi ile Tanı ve Teşhis, İstanbul - DoktorTakvimi doktortakvimi.com
  7. Dental Tomografi ile Tanı ve Teşhis, İstanbul - DoktorTakvimi doktortakvimi.com
  8. Diş Tomografisi (CBCT) | İstanbul Diş Kliniği – DentMax dentmax.com.tr
Also retrieved, not cited (5 pages)
  1. Maltepe Dental Tomografi Merkezi - Yandex yandex.com.tr
  2. 3D Dental Volumetrik Tomografi | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  3. Dental Tomografi ile Tanı ve Teşhis, İstanbul - DoktorTakvimi doktortakvimi.com
  4. İstanbul Dental tomografi Uygulayan Doktorlar - Uzmanlar doktorsitesi.com
  5. Diş Tomografisi (CBCT) | İstanbul Diş Kliniği – DentMax dentmax.com.tr
Perplexity (API, web search)Not namedsonar-pro · 17 Oct 2026 · 140 words

Named instead: HSM Radyoloji (Avrupa Yakası), İyitem, Dent Health Istanbul, AvrupaDİŞ

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul Avrupa Yakası’nda dental tomografi (3D CBCT) çekimi yaptığı görülen başlıca merkezler:

  • HSM Radyoloji – Avrupa Yakası Şubesi: Ataköy, Bakırköy. Dental tomografi hizmeti veriyor. [1]
  • Özel İyitem Görüntüleme Merkezi: Haseki, Fatih. KAVO marka 3D dental tomografi ve panoramik röntgen cihazı bulunuyor. [9]
  • Dent Health Istanbul: Nişantaşı, Şişli. Gerektiğinde 3D CBCT çekimi yapıyor. [5]
  • AvrupaDİŞ: Beylikdüzü, Beykent/Büyükçekmece, Avcılar, Esenyurt, Sefaköy, Bahçelievler ve Bahçeşehir gibi Avrupa Yakası şubeleri bulunuyor; ancak tomografinin her şubede çekilip çekilmediği telefonla teyit edilmeli. [2]
  • DentGroup Ataşehir: 3D tomografi cihazı bulunduğu belirtiliyor; Ataşehir Anadolu Yakası’nda olsa da Avrupa Yakası’ndan ulaşım için alternatif olabilir. [3]

Randevu öncesinde özellikle CBCT’nin ilgili şubede bulunup bulunmadığını, istenen çekimin küçük alan/tek çene/tam çene olup olmadığını ve görüntülerin DICOM formatında verilip verilmediğini sormanız iyi olur. HSM Radyoloji’nin Avrupa Yakası şubesi için yayımlanan telefon numarası 0212 476 74 76’dır. [1]

Cited sources (10 pages, 10 sites)
  1. Diş Tomografisi Fiyatları 2026 hsmradyoloji.com
  2. AvrupaDİŞ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi avrupadis.com
  3. Dental Clinics in Istanbul, Turkey - Medical Tourism Hospitals health-tourism.com
  4. Pendik Diş Kliniği | İmplant, Zirkonyum, Ortodonti | DentARF İstanbul dentarf.com
  5. Dental Check-Ups in Istanbul from $75 dent-health.com
  6. Uzm. Dt. Yunus Emre Aşçı - Yorumları incele ve randevu al doktortakvimi.com
  7. Sancaktepe Diş Kliniği | Yenidiş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ... yenidis.com
  8. Istanbul Aesthetic Center (Dental) dentaldepartures.com
  9. Dental Tomografi ve Panoramik Röntgen iyitem.com
  10. Kadıköy Diş Hekimi dentince.com
Claude (Anthropic API, web search)Not namedclaude-opus-5-5 · 17 Oct 2026 · 326 words

Named instead: DigiDENTA, Denttom, Hekimoğlu, Radyoemar

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul Avrupa Yakası'nda dental tomografi (CBCT / 3D volümetrik tomografi) çeken ve adresini doğrulayabildiğim merkezler şunlar:

Sadece diş görüntülemesi yapan merkezler

  • DigiDENTA (Levent, Beşiktaş): Panoramik, sefalometri ve TME gibi çekimlerin yanında dental tomografi de yapıyor. Adres: Nispetiye cad. No: 40/B Gürel Apt. Kat:1 D:9 1. Levent - Beşiktaş / İstanbul Tel: 0212 269 2510
  • Denttom (Bakırköy): 3D volümetrik tomografi, 3D sefalometrik planlama ve dijital implantoloji hizmeti veriyor. Adres: Fişekhane Caddesi Türkçü Sokak No:6 Daire:1 Bakırköy - İstanbul Tel: 0212-571-51-20

Dental tomografi de çeken genel görüntüleme merkezleri

  • Hekimoğlu Görüntüleme (Fındıkzade, Fatih): Merkezde i-CAT 3 boyutlu dental volumetrik tomografi cihazı kullanılıyor. Panoramik ve sefalometrik röntgen de çekiliyor.
  • Radyoemar (Ataköy, Bakırköy): 3D dental volumetrik tomografi ve dijital panoramik röntgen çekiyor. Adres: Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. A Blok No: 20K/41 34158 Bakırköy / İstanbul, Telefon: 0212 476 74 76. Çalışma saatleri: Hafta İçi: 08:00 - 20:00 Cumartesi: 08:00 - 20:00 Pazar: Kapalı
  • İyitem Görüntüleme Merkezi: KAVO firmasının üç boyutlu cone beam volumetrik 3D diş tomografi cihazı kullanılıyor. Hangi semtte olduğunu kaynaklarda bulamadım. Gitmeden önce Avrupa Yakası'nda olup olmadığını teyit edin.

Tomografi cihazı olan diş klinikleri ve hastaneler

  • Avicenna Hastanesi (Esenler): Hastanenin verdiği fiyat: Dental Volumetrik Tomografi Fiyatı: 1000 TL. Bu sayfa birkaç ay önce yayımlandığı için fiyat değişmiş olabilir.
  • DentSO (Göktürk, Eyüpsultan): 3D çene ve diş tomografisi çekiyor. Adres: Göktürk M. Mahallesi Göktürk Cad. No:44/A 34077 Göktürk / İstanbul
  • Dentallaid (Mecidiyeköy, Şişli): Dental volumetrik tomografi hizmeti veriyor. Adres: Kat:2 Şişli/Mecidiyeköy İstanbul (Büyükdere Cad. No:89 Kent Apt.). Bu sayfa birkaç yıllık, hizmet hâlâ veriliyor mu teyit edin.

Fiyat hakkında: Bir klinik 2026 için Bakırköy diş tomografisi fiyatları 1.300 TL'den başlamaktadır (KDV dahil değildir) diyor. Fiyat; çekilecek bölgeye (tek çene, çift çene ya da 20'lik bölgesel), cihaza ve rapor isteyip istemediğinize göre değişiyor.

Öneri: Diş hekiminizin sevk ettiği çekim türünü (bölgesel, tek/çift çene, FOV) bilerek arayın. Aynı gün çekim yapılıp yapılmadığını, güncel fiyatı ve görüntülerin CD/dijital olarak verilip verilmediğini sorun.

Cited sources (9 pages, 9 sites)
  1. Digidenta - Dental Goruntuleme Merkezi digidenta.net
  2. Görüntüleme Merkezi denttom.com
  3. Hekimoğlu Fındıkzade Görüntüleme Merkezi hekimoglugoruntuleme.com
  4. 3D Dental Volumetrik Tomografi radyoemar.net
  5. Dental Tomografi ve Panoramik Röntgen iyitem.com
  6. Dental Volumetrik Tomografi Fiyatı Esenler avicennahastane.com
  7. 3D Jaw and Dental Tomography in Turkey - DentSO dentso.com.tr
  8. Dental Volumetrik Bilgisayarlı Tomografi - İstanbul Diş - Dentallaid dentallaid.com.tr
  9. Bakırköy Diş Tomografisi Fiyatları Ne Kadar? (2026 TDB Bakırköy Diş Tomografisi Ücreti) - AvrupaDiş Diş Hastanesi ve Diş Kliniği avrupadis.com
Also retrieved, not cited (11 pages)
  1. En İyi 10 Görüntüleme Merkezleri - Yeni Çağrı Gazetesi - Güncel Haberler, Son Dakika ve Özel Röportajlar yenicagri.com
  2. Diş Tomografisi (CBCT) dentmax.com.tr
  3. İstanbul Görüntüleme-MR, BT, Ultrason ve Radyoloji Hizmetleri istanbulgoruntuleme.com.tr
  4. İyitem Görüntüleme Merkezi iyitem.com
  5. Avicenna Diş - 24 Saat Açık Dişçi - Esenler/İstanbul avicennadispoliklinigi.com
  6. IDEX İstanbul apps.apple.com
  7. Dental Görüntüleme Merkezi - Dental Agency dentalagency.com.tr
  8. Diş Tomografisi Fiyatları 2026 - Hekimoğlu Görüntüleme hekimoglugoruntuleme.com
  9. Bakırköy Ortodonti Tedavi Merkezi ortonorm.com
  10. Radyo Emar radyoemar.net
  11. Bir Türk Diş Hekimliği Fakültesinde Çocuk Hastalarda Konik Işınlı Bilgisayarlı Tomografi Kullanımı cu.academia.edu
Grok (xAI API, search)Namedgrok-4.7 · 17 Oct 2026 · 361 words

Also named: HSM Radyoloji (Ataköy), Echomar, Denttom, Citydent

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul Avrupa Yakası’nda dental tomografi (CBCT / konik ışınlı bilgisayarlı tomografi / diş tomografisi) çeken başlıca merkezler şunlardır. Liste örnek niteliğindedir; tüm merkezleri kapsamayabilir.

Görüntüleme merkezleri (genelde dışarıdan yönlendirmeyle çekim yaparlar)

  • HSM Radyoloji (Ataköy / Avrupa Yakası şubesi)
    Ataköy Towers, Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. A Blok No: 20K/41, Bakırköy.
    Tel: 0212 476 74 76 / 444 1 800. Diş tomografisi hizmeti veriyor.

  • Ataköy Görüntüleme Merkezi
    Selenium Retro 9, Ataköy 7-8-9-10. Kısım, Çoban Çeşme E-5 Yan Yol No:16-1/A İç Kapı No:20, Bakırköy.
    Tel: 0212 660 04 04. Dental tomografi cihazı bulunuyor.

  • Echomar Şişli
    19 Mayıs Cad. No:4, 34360 Şişli (Nova Baran Plaza).
    Tel: 0212 233 11 11. Diş tomografisi (CBCT) çekimi yapıyor.

  • Denttom Dental Görüntüleme Merkezi
    Fişekhane Cad. Türkçü Sokak No:6 Kat:1 Daire:1 (Avşar Sineması üstü), Bakırköy.
    Tel: 0212 571 51 20. Diş tomografisi ve panoramik röntgen odaklı merkez.

Kendi bünyesinde CBCT bulunan diş klinikleri / merkezler

  • Citydent İstanbul — Cumhuriyet Cad. No:32 Kat:1, Taksim-Şişli. Tel: 0212 238 46 72. Klinik içi CBCT mevcut.
  • Mosdent — Bahçelievler Mah. Naci Kasım Sokak No:2/3, Bahçelievler. Tel: 0212 506 00 00. 3D CBCT tomografi yapıyor.
  • Clinique Dent Beauté — Maslak Mah. Bilim Sok. Sun Plaza Kat:1 No:5, Sarıyer. Tel: 0530 555 55 70.
  • TSHEALTH Clinic — Vali Konağı Cad. No:79, Nişantaşı, Şişli. Tel: 0212 561 23 22. Orthophos S 3D ve geniş alanlı CBCT cihazları kullanıyor.
  • Kaş Tıp Merkezi — Üsküp (Evren) Cad. No:48, Güneşli (Bağcılar). Tel: 0212 550 37 21. Volümetrik (dental) tomografi hizmeti var.

Ayrıca İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi (Fatih / Çapa bölgesi) Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi biriminde de ileri görüntüleme (CBCT dahil) imkânı bulunmaktadır. Medipol gibi üniversite hastanelerinin Avrupa Yakası şubelerinde de diş hekimliği radyolojisi hizmeti verilebilmektedir.

Önemli notlar:

  • Çekim öncesi genellikle diş hekiminizden yazılı istem (sevk) istenir.
  • Sonuçların CD veya dijital dosya (DICOM) olarak verilip verilmediğini ve güncel ücreti mutlaka telefonla teyit edin; fiyatlar merkeze ve çekim hacmine göre değişir.
  • Birçok özel diş kliniği yalnızca kendi hastalarına çekim yapar; dışarıdan gelenlere hizmet verip vermediklerini önceden sorun.
  • Bilgiler web siteleri ve açık kaynaklardan derlenmiştir; randevu almadan önce güncelliğini kontrol etmeniz önerilir.
Cited sources (84 pages, 50 sites)

xAI returns every page its search used, so Grok’s source lists are long.

  1. dentbeaute.com/tr/dis-tomografisi
  2. citydentistanbul.com/dental-xray-cbct-scan-istanbul
  3. hsmradyoloji.com
  4. doktorsitesi.com/tedaviler-hizmetler/dental-tomografi/istanbul
  5. dentbeaute.com/dental-tomography
  6. tumisyeri.com/citydent-0212-238-46-72
  7. drhilalselamet.com/3-boyutlu-dis-tomografisi-cbct-nedir
  8. strdent.com/istanbul-avrupa-yakasinda-en-iyi-dis-doktorlari-devlet-hastaneleri
  9. echomar.com/bt-bilgisayarli-tomografi
  10. echomar.com
  11. tumisyeri.com/citydent-dental-clinic-dentist-istanbul-0212-238-46-72
  12. docplayer.biz.tr/19261304-Dis-hekimliginde-konik-isinli-bilgisayarli-tomografi-cbct.html
  13. facebook.com/reel/2248288875669740
  14. atakoygoruntuleme.com.tr/en/bilgisayarli-tomografi-en
  15. citydent.com.tr/dental-tomografi-cbct
  16. facebook.com/hsmradyoloji
  17. avrupadis.com/en
  18. instagram.com/reel/DKuO99gof8Z
  19. citydent.com.tr/iletisim
  20. directmap.ist/istanbul/89085
  21. dentmax.com.tr/en/treatments/dental-cbct-istanbul-681a37b6c771b
  22. hsmradyoloji.com/iletisim/embed
  23. byistanbuladsp.com.tr/tr/hizmetler/agiz-dis-ve-cene-radyolojisi
  24. doktorsitesi.com/hastaliklar/dental-tomografi/istanbul/bahcelievler
  25. populardent.com/dental-radyoloji/dental-volumetrik-tomografi
  26. echomar.com/en/about-us
  27. istanbulgoruntuleme.com.tr/post/dental-tomografi-a%C4%9F%C4%B1z-ve-di%C5%9F-sa%C4%9Fl%C…
  28. kastipmerkezi.com.tr/tani-unitelerimiz/radyoloji/dental-tomografi
  29. youtube.com/watch
  30. echomar.com/en/dental-tomography
  31. echomar.com/dis-tomografisi
  32. citydentistanbul.com/contact
  33. cdn.istanbul.edu.tr/FileHandler2.ashx
  34. echomar.com/echomar-goruntuleme-merkezi
  35. habereguven.com/en-iyi-10-emar-merkezleri
  36. modeldis.com.tr/detay/Dijital-Dis-Rontgeni-Dental-Radyoloji-
  37. google.com/maps/place/Citydent+Istanbul+Dental+Clinic/@41.0415754,28.9844458,17z/data=!…
  38. citydentistanbul.com/dental-xray-cbct-scan-istanbul
  39. google.com/maps/place/Citydent+Istanbul+Dental+Clinic/data=!4m7!3m6!1s0x14cab76e3cbfdea…
  40. theratravel.co.uk/blog/how-to-check-a-clinic-in-turkey
  41. tshealthgroup.com/goruntuleme-teknolojimiz-istanbul.html
  42. hsmradyoloji.com/iletisim
  43. reuters.com/press-releases/omer-istanbul-dental-clinic-europes-largest-complex-2026-10-15
  44. yeniyuzyil.edu.tr/fakulteler/dis-hekimligi-fakultesi-1/akademik-kadro
  45. whatclinic.com/dentists/turkey/istanbul-province/istanbul/sisli/dental-ct
  46. metedis.com/bahcelievlerde-dis-tomografisi
  47. yenicagri.com/en-iyi-10-goruntuleme-merkezleri
  48. sengelclinics.com/dental-radyoloji
  49. mdpi.com/2379-139X/10/8/92
  50. zavis.ai/directory/istanbul/radiology-imaging/hsm-radyoloji-ileri-goruntuleme-ve-tan-me…
  51. avrupadis.com/en
  52. trakyadent.com.tr/tedavilerimiz/dental-tomografi
  53. hsmradyoloji.com/hakkimizda
  54. hekimara.com//hsm-radyoloji-ileri-goruntuleme-ve-tani-merkezi
  55. tr.cybo.com/TR-biz/hsm-radyoloji-ileri-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCleme-ve-tan%C4%B1
  56. physicamedica.com/article/S1120-1797(21)00251-9/abstract
  57. echomar.com/echomar-sisli
  58. whatclinic.com/cardiology/turkey/istanbul-province/istanbul/bakirkoy/hsm-radiology-euro…
  59. avrupadis.com/sisli-dis-tomografisi-fiyatlari
  60. doktorsitesi.com/hastaliklar/dental-tomografi/istanbul/beyoglu
  61. aratsana.com/firma/atakoy-goruntuleme-fr15
  62. mosdent.com.tr/tedaviler/restoratif/dental-radyoloji
  63. doktorsitesi.com/hastaliklar/cbct-konik-isinli-bilgisayarli-tomografi/istanbul
  64. citydent.com.tr/hakkimizda
  65. tr.linkedin.com/company/atak%C3%B6y-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCleme
  66. atakoygoruntuleme.com.tr/dijital-rontgen-2
  67. echomar.com/category/hizmetlerimiz
  68. cdn.istanbul.edu.tr/FileHandler2.ashx
  69. atakoygoruntuleme.com.tr/dental-tomografi-2
  70. whatclinic.com/dentists/turkey/istanbul-province/istanbul/bakirkoy/dental-ct
  71. us-uk.bookimed.com/clinics/country=turkey/city=istanbul/procedure=cone-beam-ct-scan
  72. whatclinic.com/dentists/turkey/istanbul-province/istanbul/zeytinburnu/dental-ct
  73. sayinortodonti.com/dental-radyoloji-panoramik-mi-cbct-mi-hangi-durumda-hangisi
  74. citydent.com.tr/iletisim
  75. maps.google.com
  76. citydentistanbul.com/en-US/contact
  77. citydentistanbul.com/de-DE/kontakt
  78. tercihim.istanbul.edu.tr/index.php/dishekimligi-fakultesi
  79. atakoygoruntuleme.com.tr/en/home-page
  80. koyuturkclinic.com/dental-tomografi-nedir
  81. doktortakvimi.com/klinikler/istanbul-universitesi-dis-hekimligi-fakultesi
  82. redentklinik.com/avrupa-yakasi-dis-klinikleri
  83. echomar.com/en
  84. placera.com.tr/dis-radyolojisi/15677771266539931918

↑ Back to the questions

P09 · “Bakırköy’de meme ultrasonu yaptırabileceğim özel merkezler hangileri?”

Which private centres in Bakırköy can do a breast ultrasound?

Google organic top 20Not in the top 2017 Oct 2026

Top 10 organic results

  1. Renkli Ultrason, Bakırköy - İstanbul doktorsitesi.com
  2. Meme muayenesi, Bakırköy - İstanbul doktorsitesi.com
  3. Bakırköy Renkli Ultrason Görüntüleme Merkezi | Istanbul facebook.com
  4. Bakırköy, İstanbul Meme Kanseri Uygulayan Doktorlar/ ... doktorsitesi.com
  5. Meme Toparlama, Bakırköy - İstanbul doktorsitesi.com
  6. 0507 759 46 19 Mail: [email protected] #florya # ... facebook.com
  7. Meme ultrasonu, Üsküdar - İstanbul doktorsitesi.com
  8. Meme dokusu eksikliği, Bakırköy - İstanbul doktorsitesi.com
  9. İğne-Tel Yöntemi ile Meme İşaretleme, Bakırköy - İstanbul doktorsitesi.com
  10. Bakırköy, İstanbul İleri düzey ultrason Tedavisi Doktorları doktorsitesi.com
Google AI OverviewNo AI Overview shown17 Oct 2026
Google AI Mode (via DataForSEO)Not named17 Oct 2026 · 151 words

Named instead: HSM Radyoloji, Acıbadem Bakırköy, Memorial İncirli, Uzmanlar Tıp Merkezi

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy ve yakın çevresinde meme ultrasonu (ve gerekirse mamografi/meme MR'ı) yaptırabileceğiniz, alanında bilinen özel hastane, tıp merkezi ve özel görüntüleme merkezleri:

  • Özel Görüntüleme ve Tanı Merkezleri:
    • HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi : Ataköy Towers'ta (Bakırköy sınırları içerisinde) yer alan, alanında deneyimli uzman kadrosuyla ultrason ve detaylı radyolojik incelemeler konusunda sıkça tercih edilen merkezlerdendir.[1]
  • Özel Hastaneler ve Tıp Merkezleri:
    • Acıbadem Bakırköy Hastanesi : Bölgedeki tam donanımlı, ileri teşhis ve görüntüleme olanakları sunan özel hastanelerden biridir. Radyoloji bölümünde meme ultrasonu hizmeti verilmektedir.
    • Memorial İncirli Hastanesi : İncirli/Bakırköy lokasyonunda hizmet veren, güçlü radyoloji altyapısına sahip bir diğer kapsamlı özel hastane alternatifidir.
    • Uzmanlar Tıp Merkezi : Bakırköy merkezde (Cevizlik Mahallesi) yer alan, daha erişilebilir fiyatlı tıp merkezi arayanlar için radyoloji birimi bulunan lokal bir seçenektir.[1]

Randevu almadan önce fiyat bilgisi ve SGK anlaşma durumunu teyit etmek isterseniz, hangi merkez veya hastane seçeneği üzerinden ilerlemek istediğinizi belirtebilir misiniz?

Cited sources (2 pages, 1 sites)
  1. Uzmanlar Tıp Merkezi google.com
  2. HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi google.com
ChatGPT (via DataForSEO)Not namedgpt-6 · 17 Oct 2026 · 349 words

Named instead: Bakırköy Renkli Ultrason, Spektromar, HSM Radyoloji, Radyoemar

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy’de meme ultrasonu yaptırabileceğiniz özel görüntüleme merkezlerini araştırdım. Meme ultrasonunu açıkça hizmetleri arasında belirten merkezleri ve randevu almadan önce teyit etmeniz gereken alternatifleri aşağıda sıraladım.

Bakırköy’de önerilen özel merkezler

1. Bakırköy Renkli Ultrason ve Doppler

(Meme USG doğrulandı)

Zeytinlik Mah., Fişekhane Cad., Sporcu Sok. No:1, Kat:2

Meme ultrasonu ve meme biyopsisi alanında çalışan radyoloji uzmanı Uzm. Dr. Ahsen Bakan’ın kliniği. bakirkoyrenkliultrason.com drahsenbakan.com

Telefon: 0553 889 33 03

Resmî web sitesi


2. Spektromar

(Meme USG doğrulandı)

Fişekhane Cad. No:60A-1, Bakırköy

Meme ultrasonu, genel ultrason ve dijital mamografi hizmetlerini listeliyor. spektromar.com.tr www.radyoemar.net www.doktortakvimi.com www.radyoemar.net

Telefon: 0212 570 72 85

Resmî web sitesi


3. HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi

Ataköy Towers, Çobançeşme E-5 Yan Yol, A Blok, Bakırköy

Ultrason, dijital mamografi ve ileri görüntüleme hizmetleri sunuyor. Meme ultrasonu için randevu ve cihaz uygunluğunu telefonla teyit edin. spektromar.com.tr www.radyoemar.net www.doktortakvimi.com www.radyoemar.net

Telefon: 0212 476 74 76


4. Radyoemar Görüntüleme Merkezi

(Meme USG doğrulandı)

Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah., Çobançeşme E-5 Yan Yol Cad., A Blok No:20K/41

Resmî hizmet listesinde meme ultrasonu ve dijital mamografi bulunuyor. spektromar.com.tr www.radyoemar.net www.doktortakvimi.com www.radyoemar.net

Telefon: 0212 476 74 76

Resmî web sitesi


5. Acıbadem Bakırköy Hastanesi

Zeytinlik Mah., Halit Ziya Uşaklıgil Cad. No:1

Özel hastane alternatifi. Radyoloji ve meme sağlığı hizmetleri açısından meme ultrasonu randevusunu hastaneden teyit edebilirsiniz.

Telefon: 444 55 44

Resmî web sitesi

Randevu almadan önce ne sormalısınız?

  • Meme ultrasonu ücreti ne kadar?
  • Tetkiki doğrudan meme radyolojisiyle ilgilenen bir radyolog mu yapıyor?
  • Rapor aynı gün veriliyor mu?
  • Özel sağlık sigortası geçerli mi?
  • Daha önce çekilmiş mamografi veya ultrason görüntülerini yanınızda getirmeniz gerekiyor mu?

Benim ilk bakacağım iki seçenek: Meme ultrasonunu açıkça belirten Bakırköy Renkli Ultrason ve Spektromar. İkisinden de ücret ve en erken randevu bilgisini alarak karşılaştırabilirsiniz.

İsterseniz bir sonraki adımda bu merkezlerin meme ultrasonu fiyatlarını ve en uygun fiyatlı seçenekleri araştırmaya odaklanabilirim.

Cited sources (10 pages, 6 sites)
  1. Uzm. Dr. Ahsen Bakan – Radyoloji Uzmanı bakirkoyrenkliultrason.com
  2. İletişim ve Randevu drahsenbakan.com
  3. Resmî web sitesi drahsenbakan.com
  4. Ultrason spektromar.com.tr
  5. Hizmetlerimiz | Radyoemar radyoemar.net
  6. Bakırköy Meme Ultrasonu Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktortakvimi.com
  7. Ultrasonografi | Radyoemar radyoemar.net
  8. Resmî web sitesi spektromar.com.tr
  9. Resmî web sitesi radyoemar.net
  10. Resmî web sitesi acibadem.com.tr
Also retrieved, not cited (10 pages)
  1. Bakırköy Meme Ultrasonu Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktortakvimi.com
  2. Bakırköy, İstanbul Meme ultrasonu Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar | Doktorsitesi doktorsitesi.com
  3. Bakırköy, İstanbul Obstetrik ve meme incelemesi Tedavisi Doktorları - Uzmanları | Doktorsitesi doktorsitesi.com
  4. Bakırköy, İstanbul Ultrasonografi (USG) Tedavisi Doktorları - Uzmanları | Doktorsitesi doktorsitesi.com
  5. Bakırköy, İstanbul Meme Radyolojisi (Tomosentez) Tedavisi Doktorları - Uzmanları | Doktorsitesi doktorsitesi.com
  6. İstanbul Meme ultrasonu Uygulayan Doktorlar - Uzmanlar | Doktorsitesi doktorsitesi.com
  7. Hizmetlerimiz | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  8. Uzm. Dr. Ahsen Bakan – Radyoloji Uzmanı | Bakırköy bakirkoyrenkliultrason.com
  9. İletişim ve Randevu | Bakırköy Renkli Ultrason drahsenbakan.com
  10. YÖNETİM KURULU turkrad.org.tr
Gemini (via DataForSEO)Not named3.5 Flash-Lite · 17 Oct 2026 · 258 words

Named instead: HSM Radyoloji, Emar Park, Bakırköy Renkli Ultrason, Spektromar / Sonomed

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy ve çevresinde meme ultrasonu (meme USG) çektirebileceğiniz, alanında uzmanlaşmış özel görüntüleme merkezleri, tıp merkezleri ve hastaneler bulunmaktadır.drahsenbakan.com Bölgedeki öne çıkan özel alternatifler şunlardır:

1. Özel Görüntüleme ve Tanı Merkezleri (Doğrudan ultrason/radyoloji merkezleri)

  • HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi (Ataköy Towers):www.doktortakvimi.com Ataköy Kısımlarında yer alan merkez, ileri teknoloji cihazlar ve uzman kadro ile meme ultrasonu dahil pek çok radyolojik tetkik hizmeti sunar.drahsenbakan.com
  • Emar Park Görüntüleme Merkezi (Zuhuratbaba / İncirli):www.emarpark.com Uzun yıllardır Bakırköy'de hizmet veren köklü merkezlerden biridir; ultrasonografi ve renkli Doppler incelemeleri yapılmaktadır.drahsenbakan.com
  • Bakırköy Renkli Ultrason Görüntüleme Merkezi (Zeytinlik Mah.):www.bulurum.com Fişekhane Caddesi üzerinde sadece ultrasonografi ve görüntüleme alanında hizmet veren merkezler arasında yer alır.
  • Spektromar / Sonomed Görüntüleme: Zeytinlik Mahallesi'nde bulunan, gelişmiş cihaz parkuruna sahip tanı merkezlerinden biridir.
  • Bilson Görüntüleme Merkezi (Zuhuratbaba Mah.):www.bulurum.com Yücetarla Caddesi üzerinde hizmet veren diğer bir özel tanı merkezidir.
  • Özel Radyoloji Muayenehaneleri:www.doktortakvimi.com Örneğin Uzm.www.doktortakvimi.com Dr.drahsenbakan.com Ahsen Bakan gibi alanında uzman radyologların Bakırköy'deki özel kliniklerinde de kişiye özel, ayrıntılı meme ve Doppler ultrason hizmetleri bizzat uzman hekim tarafından yapılabilmektedir.drahsenbakan.com

2. Özel Hastaneler ve Tıp Merkezleri

Bakırköy merkez ve mahallelerinde (Ataköy, Yeşilyurt, Florya vb.) yer alan özel hastanelerin ve tıp merkezlerinin Radyoloji bölümlerinde de meme ultrasonu çekilmektedir. Bu kurumların bir kısmında işlem sonrasında genel cerrahi veya kadın hastalıkları uzmanlarıyla koordineli ilerleme imkânı da bulabilirsiniz. (Gitmeden önce hastanelerin randevu merkezlerinden meme ultrasonunun kadın radyolog tarafından yapılıp yapılmadığını özel olarak talep edebilirsiniz.)

Küçük Bir İpucu: Randevu almadan önce merkezin SGK anlaşmasının olup olmadığını, işlemin fiyatını ve özellikle meme ultrasonunu gerçekleştirecek olan doktorun branşını (uzman radyolog) teyit etmeniz faydalı olacaktır.drahsenbakan.com

Cited sources (9 pages, 4 sites)
  1. Uzm. Dr. Ahsen Bakan: Bakırköy Renkli Ultrason ve Doppler drahsenbakan.com
  2. Bakırköy Meme Ultrasonu Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktortakvimi.com
  3. Uzm. Dr. Ahsen Bakan: Bakırköy Renkli Ultrason ve Doppler drahsenbakan.com
  4. Emar Park emarpark.com
  5. Uzm. Dr. Ahsen Bakan: Bakırköy Renkli Ultrason ve Doppler drahsenbakan.com
  6. İstanbul Bakırköy MR - Emar - Görüntüleme Merkezi - Bulurum.com bulurum.com
  7. İstanbul Bakırköy MR - Emar - Görüntüleme Merkezi - Bulurum.com bulurum.com
  8. Bakırköy Meme Ultrasonu Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktortakvimi.com
  9. Bakırköy Meme Ultrasonu Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktortakvimi.com
Also retrieved, not cited (4 pages)
  1. Emar Park emarpark.com
  2. Ultrasonografi | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  3. Hizmetlerimiz | Radyoemar | Bakırköy, İstanbul radyoemar.net
  4. Meme Ultrasonu Bakırköy ultrasonfiyati.com
Perplexity (API, web search)Not namedsonar-pro · 17 Oct 2026 · 190 words

Named instead: Bakırköy İleri Ultrason (Dr. Ahsen Bakan), HSM Radyoloji, Acıbadem Bakırköy, Özel Elit İstanbul

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy’de meme ultrasonu için değerlendirebileceğiniz özel merkezler:

  • Bakırköy İleri Ultrason ve Doppler Görüntüleme Merkezi – Uzm. Dr. Ahsen Bakan
    Zeytinlik Mah., Fişekhane Cad., Sporcu Sok. No: 1, Kat: 2, Bakırköy. Meme ultrasonu uzman radyolog tarafından yapılıyor; randevu telefonu: 0553 889 33 03.[1]

  • HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi – Avrupa Yakası Şubesi
    Ataköy 7-8-9-10. Kısım, Çobançeşme E-5 Yan Yol Cad., A Blok No: 20K/41, Bakırköy. İletişim: 0212 476 74 76 veya 444 1 800.[2]

  • Acıbadem Bakırköy Hastanesi
    Acıbadem’in meme tarama hizmetleri kapsamında meme ultrasonografisi bulunuyor. Randevu ve cihaz uygunluğunu hastaneden teyit etmeniz gerekir.[3]

  • Özel Elit İstanbul Tıp Merkezi
    Florya Caddesi, yan sokak, No: 1, Şenlikköy/Bakırköy. Merkezde meme ultrasonu hizmeti bulunup bulunmadığını ve işlemi radyoloji uzmanının yapıp yapmadığını önceden sormanız önerilir.[4]

  • Bakırköy Renkli Ultrason Görüntüleme Merkezi
    Fişekhane Caddesi, Sporcu Sokak, İpek Apartmanı No: 1, Daire: 2, Bakırköy. Uzm. Dr. Ersen Alp Özbalcı ve Uzm. Dr. Ayşe Ahsen Bakan bu merkezle listeleniyor.[5]

Randevu alırken özellikle “meme ultrasonu, gerekirse mamografi ile birlikte değerlendirme ve radyoloji uzmanı raporu” istediğinizi belirtin. Ücret, SGK/özel sigorta geçerliliği ve aynı gün rapor verilip verilmediğini de telefonda teyit edin; özel merkezlerde fiyatlar değişebiliyor.[2]

Cited sources (10 pages, 7 sites)
  1. İstanbul Ultrasonografi (USG) Tedavisi Doktorları - Uzmanları | Doktorsitesi doktorsitesi.com
  2. bakırköy belediyesinin desteği ile erken teşhis ... bakirkoy.bel.tr
  3. İstanbul Meme ultrasonu Uygulayan Doktorlar - Uzmanlar doktorsitesi.com
  4. Bakırköy Renkli Ultrason ve Doppler | Uzm. Dr. Ahsen Bakan drahsenbakan.com
  5. Bakırköy, İstanbul Ultrasonografi (USG) Tedavisi Doktorları doktorsitesi.com
  6. Bakırköy Evde Ultrason | Zena Sağlık zenasaglik.com.tr
  7. Bakırköy Evde Sağlık Hizmetleri – Zena Sağlık – 7/24 – Zena Sağlık zenasaglik.com.tr
  8. Acıbadem Meme Tarama Paketleri acibadem.com.tr
  9. Meme Ultrasonu Fiyatları 2026 hsmradyoloji.com
  10. İstanbul Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü | Özel Kuruluşlar aile.gov.tr
Claude (Anthropic API, web search)Not namedclaude-opus-5-5 · 17 Oct 2026 · 321 words

Named instead: Bakırköy Renkli Ultrason, HSM Radyoloji / Radyoemar, Özel Elit İstanbul

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy'de meme ultrasonu yapan bazı özel merkezler şunlar:

1. Bakırköy Renkli Ultrason Görüntüleme Merkezi

  • Sadece ultrason ve Doppler incelemesi yapan bir merkez. Özel ultrason merkezi olarak sadece ultrason ve Doppler incelemelerini yapıyorlar. Sundukları tetkikler arasında meme ultrasonografisi de var.
  • Doktorlar: Uzm. Dr. Ersen Alp Özbalcı ve Uzm. Dr. Ayşe Ahsen Bakan (radyolog). Dr. Bakan'ın sitesine göre tiroid, meme, gebelik, varis ve tüm Doppler incelemelerini Uzm. Dr. Ahsen Bakan kendisi yapıyor.
  • Randevu: Merkez beklemeden randevu ve aynı gün sonuç verdiğini, her doktorun günde en fazla 20 hasta kabul ettiğini söylüyor.
  • Adres: Zeytinlik Mh. Fişekhane Cd. Sporcu Sk. No:1 Kat 2 Bakırköy
  • Telefon: 0553 889 33 03, 0 (212) 466 33 03 / 02 (WhatsApp hattı da var)
  • Çalışma saatleri: Pazar hariç her gün 09:00 - 18:00

2. HSM Radyoloji / Radyoemar Görüntüleme Merkezi (Ataköy)

  • MR, tomografi, ultrason, biyopsi ve dijital mamografi gibi geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor. Mamografi de gerekirse aynı yerde yaptırabilirsiniz.
  • Adres: Ataköy Towers, Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. A Blok No: 20K/41 Bakırköy
  • Telefon: 444 1 800, +90 212 476 7 476
  • Radyoemar da aynı adreste ve benzer telefonla görünüyor, yani büyük ihtimalle aynı merkez ya da bağlantılı kuruluşlar. Radyoemar'ın verdiği saatler: Hafta içi ve cumartesi 08:00 - 20:00, pazar kapalı
  • Sonuç süresi: Sitelerine göre sonuç genellikle aynı gün, en geç 1-2 iş günü içinde çıkıyor.

3. Özel Elit İstanbul Tıp Merkezi

  • Op. Dr. Nur Tüzüner (Kadın Hastalıkları ve Doğum) bu merkezde meme ultrasonu yapan uzmanlar arasında gösteriliyor. Adres: Florya cd., yan sk., no:1 Şenlikköy/ Bakırköy

İpuçları:

  • Hazırlık: Tüm batın ultrasonunda genellikle aç gelmeniz gerekirken meme ultrasonunda gerekmiyor.
  • Meme ultrasonunu kadın doğumcular da yapabiliyor, ama mümkünse bir radyoloğa yaptırmanızı öneririm.
  • Bölgedeki büyük özel hastanelerin radyoloji bölümleri de bir seçenek. Bunları ayrıca araştırmadım.
  • Ücret, SGK ya da özel sigorta anlaşması ve randevu durumu değişebilir. Gitmeden önce merkezi arayıp sormanız iyi olur.
Cited sources (7 pages, 6 sites)
  1. Beklemeden Randevu bakirkoyrenkliultrason.com
  2. Bakırköy Görüntüleme Merkezi - Anasayfa bakirkoygoruntulememerkezi.com
  3. Bakırköy Renkli Ultrason ve Doppler drahsenbakan.com
  4. İletişim bakirkoyrenkliultrason.com
  5. Meme Ultrasonu Fiyatları 2026 hsmradyoloji.com
  6. Ultrasonografi radyoemar.net
  7. Bakırköy, İstanbul Meme ultrasonu Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktorsitesi.com
Also retrieved, not cited (3 pages)
  1. Bakırköy Renkli Ultrason Görüntüleme in Istanbul, Turkey whatclinic.com
  2. Bakırköy, İstanbul Radyoloji Doktorları - Yorumları Oku & Randevu Al doktorsitesi.com
  3. Meme ultrasonu Uygulayan Doktorlar - Uzmanlar doktorsitesi.com
Grok (xAI API, search)Namedgrok-4.7 · 17 Oct 2026 · 247 words

Also named: Bakırköy Renkli Ultrason, HSM Radyoloji, Radyotom & Radyomar, Medicana Ataköy

Answer, as returned (Turkish)

Bakırköy’de meme ultrasonu (meme USG) yaptırabileceğiniz başlıca özel merkezler ve hastaneler şunlar:

Ultrason / Görüntüleme Odaklı Merkezler

  • Bakırköy Renkli Ultrason Görüntüleme Merkezi
    Meme ultrasonografisi ve meme renkli Doppler USG hizmeti açıkça sunuluyor.
    Adres: Zeytinlik Mah. Fişekhane Cad. Sporcu Sok. No:1 Kat:2, Bakırköy
    Tel: 0212 466 33 03 / 0553 889 33 03
    Web: bakirkoyrenkliultrason.com

  • Ataköy Görüntüleme
    Meme USG dahil ultrasonografi hizmeti veriyor.
    Adres: Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yan Yol Cad. No:16-1/A İç Kapı No:20 (Selenium Retro 9), Bakırköy
    Tel: 0212 660 04 04
    Web: atakoygoruntuleme.com.tr

  • HSM Radyoloji İleri Görüntüleme ve Tanı Merkezi
    Ultrasonografi hizmetleri arasında yüzeysel organ incelemeleri yer alıyor.
    Adres: Ataköy Towers, Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. A Blok No:20K/41, Bakırköy
    Tel: 0212 476 74 76
    Web: hsmradyoloji.com

  • Radyotom & Radyomar Görüntüleme Merkezi (Bakırköy şubesi)
    Bakırköy şubesinde ultrasonografi (meme dahil) yapılıyor; mamografi de mevcut.
    Adres: Yücetarla Cad. No:41, Zuhuratbaba, Bakırköy
    Tel: 0212 570 62 12
    Web: radyotom.com.tr

Özel Hastaneler

  • Medicana Ataköy Hastanesi
    Ultrasonografi ve 4D meme ultrasonografisi hizmetleri bulunuyor.
    Adres: Ataköy 2-5-6. Kısım, Rauf Orbay Cad. No:2/1Z, Bakırköy
    Web: medicana.com.tr/atakoy

  • Acıbadem Bakırköy Hastanesi
    Radyoloji birimi ve meme sağlığı hizmetleri mevcut.
    Adres: Halit Ziya Uşaklıgil Cad. No:1, Bakırköy
    Web: acibadem.com.tr

Bilgiler kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; randevu, fiyat ve güncel hizmet durumu için merkezleri doğrudan aramanız iyi olur. Meme ultrasonu genellikle radyoloji uzmanı tarafından yapılır ve yaşınıza, şikayetinize veya tarama durumunuza göre mamografi ile birlikte değerlendirilmesi gerekebilir. Hangi incelemenin size uygun olduğuna doktorunuz karar vermelidir.

Cited sources (76 pages, 41 sites)

xAI returns every page its search used, so Grok’s source lists are long.

  1. tiktok.com/discover/atak%C3%B6y-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCleme
  2. bakirkoyrenkliultrason.com/category/saglik-rehberi/meme-kanseri
  3. hastane.com.tr/hastane/radyotom-radyomar-levent.html
  4. haber7.com/saglik/haber/3605822-meme-kanseri-taramasinda-yeni-teknoloji-abus-ile-daha-n…
  5. hsmradyoloji.com/hakkimizda
  6. aratsana.com/firma/radyotom-138t
  7. zavis.ai/directory/istanbul/radiology-imaging/atakoy-goruntuleme-istanbul-009d9c5f
  8. magdergi.com/roportajlar/medicana-international-ankara-hastanesi-meme-sagliginda-radyol…
  9. placera.com.tr/dis-radyolojisi/3461878974686168241
  10. bakirkoyrenkliultrason.com/biyopsi-ucretleri
  11. bakirkoyrenkliultrason.com/services/meme-renkli-doppler-ultrasonografi-rdus
  12. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/meme-ultrasonu/bakirkoy
  13. doktorsitesi.com/hastaliklar/obstetrik-ve-meme-incelemesi/istanbul/bakirkoy
  14. radyotom.com.tr
  15. yakinsube.com/sube/istanbul/bakirkoy/tipmerkezleri-ve-klinikler/radyotom-radyomar-1
  16. aratsana.com/firma/bakirkoy-renkli-ultrason-dr-ahsen-bakan-3fge
  17. bakirkoyrenkliultrason.com/category/als
  18. iknow-dl.service.hihonor.com/ctkbfm/servlet/download/downloadServlet/H4sIAAAAAAAAAE1R20…
  19. sporlife.net/uzm.dr._ridvan_zeybek/videolar/149959/%C4%B0stanbul
  20. medipol.com.tr/kurumsal/haberler/medyada-medipol/meme-kanserinde-yeni-donem
  21. hekimara.com//bakirkoy-renkli-ultrason-gorunteleme-merkezi
  22. hekimara.com//radyotom-radyomar-goruntuleme-merkezi-bakirkoy
  23. doktorsitesi.com/tedaviler-hizmetler/meme-ultrasonu/istanbul/bakirkoy
  24. medicana.com.tr/atakoy
  25. atakoygoruntuleme.com.tr/usg-ultrasonografi
  26. randevual.com/merkezler/istanbul-bakirkoy-_485.aspx
  27. tgh.com.tr/tr/blog/radyoloji/meme-kanseri-x153
  28. hipokratist.com/bakirkoy-renkli-ultrason-goruntuleme
  29. doktoruzman.com/poliklinik/radyoloji/istanbul/bakirkoy
  30. bakirkoyrenkliultrason.com
  31. apollohospitals.com/tr/diagnostics-investigations/breast-ultrasound
  32. istanbulhotelmassageservice.com/massage-bakirkoy-istanbul
  33. facebook.com/AtakoyGoruntulemeComTr
  34. sporlife.net/uzm.dr._ridvan_zeybek/randevu/149959/%C4%B0stanbul
  35. alo118.com/fr/radyotom-radyomar-radyotom-saglik-hizmetleri-a-s-istanbul-bakirkoy/inform…
  36. hsmradyoloji.com
  37. doktorsitesi.com/hastaneler/meme-kanseri/istanbul/bakirkoy
  38. doktortakvimi.com/radyoloji/bakirkoy/bakirkoy4
  39. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/4-boyutlu-ultrason/bakirkoy
  40. drahsenbakan.com
  41. radyoemar.net/ultrasonografi
  42. whatclinic.com/doctors/turkey/istanbul-province/istanbul/bakirkoy/ultrasound
  43. aratsana.com/firma/hsm-radyoloji-ileri-goruntuleme-ve-tani-merkezi-63d6
  44. facebook.com/hsmradyoloji
  45. sporlife.net/uzm.dr._ridvan_zeybek/soru-cevap/149959/%C4%B0stanbul
  46. acibadem.com.tr/hastane/bakirkoy-hastanesi
  47. doktorsitesi.com/hastaliklar/meme-ultrasonu/istanbul/bakirkoy
  48. arzuozsoy.com/meme-radyolojisi
  49. instagram.com/reel/DLr2Yh8oxID
  50. hekimara.com//acibadem-bakirkoy-hastanesi
  51. doktorsitesi.com/hastane/medicana-atakoy-hastanesi-1
  52. findhealthclinics.com/TR/Bak%C4%B1rk%C3%B6y/108460178107723/Atak%C3%B6y-G%C3%B6r%C3%BCn…
  53. atakoygoruntuleme.com.tr/ultrasonografi
  54. aratsana.com/firma/dr-ridvan-zeybek-radyoloji-uzmanlar-3etp
  55. kariyer.net/firma-profil/radyotom-radyomar-4031-28914
  56. placera.com.tr/dis-radyolojisi/7228662606408224363
  57. bakirkoyrenkliultrason.com/services/meme-biyopsisi
  58. aratsana.com/firma/atakoy-goruntuleme-fr15
  59. doktorsitesi.com/hastane/medicana-atakoy-hastanesi-6
  60. tumisyeri.com/hsm-radyoloji-ileri-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCleme-ve-tan%C4%B1-0212-476-74-76
  61. tr.linkedin.com/company/atak%C3%B6y-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCleme
  62. doktorsitesi.com/hastaliklar/detayli-ultrason/istanbul/bakirkoy
  63. atakoygoruntuleme.com.tr/en/home-page
  64. bakirkoyrenkliultrason.com/services/meme-ultrasonografisi-ultrasonu-usg
  65. doktortakvimi.com/radyoloji/bakirkoy
  66. turkradyolojiseminerleri.org/tr/makaleler/memede-inflamasyonun-radyolojik-bulgulari/trs…
  67. hsmradyoloji.com/iletisim
  68. doktortakvimi.com/klinikler/radyotom-radyomar-goruntuleme-merkezi-bakirkoy
  69. iletisimadresleri.com/radyo-k-1078775
  70. mediglobus.com/clinic/medicana-atakoy-hospital
  71. hsmradyoloji.com/category/ultrason
  72. hsmradyoloji.com/iletisim/embed
  73. hipokratist.com/radyotom-radyomar
  74. academichospital.com.tr/tr/saglik-rehberi/meme-ultrasonu-nedir-meme-usg-ile-hangi-hasta…
  75. sporlife.net/uzm.dr._ridvan_zeybek/iletisim/149959/%C4%B0stanbul
  76. doktorsitesi.com/hastane/medicana-atakoy-hastanesi-1/girisimsel-radyoloji

↑ Back to the questions

P10 · “İstanbul’da mamografi ve meme ultrasonu için iyi bir görüntüleme merkezi önerir misin?”

Can you recommend a good imaging centre in Istanbul for a mammogram and breast ultrasound?

Google organic top 20Not in the top 2017 Oct 2026

Top 10 organic results

  1. Radyoloji – Halkalı Kent Hastanesi | 0 212 471 20 00 halkalikenthastanesi.com.tr
  2. Meme Cerrahisi medicalpark.com.tr
  3. Mamografi Uygulayan Doktorlar - Uzmanlar doktorsitesi.com
  4. Meme Ultrasonu Için Hangi Bölümden Randevu Alınır instagram.com
  5. Meme ultrasonu, Esenyurt - İstanbul doktorsitesi.com
  6. Dijital Mamografi Fiyatları ve En İyi Klinikler medibul.com
  7. En İyi 10 Görüntüleme Merkezi: Doğru Teşhis İçin ... haberler.com
  8. Check up, sağlık sorunu olmayan bir kişinin yaş, kalıtsal ... instagram.com
  9. Kanser Taramaları - Ümraniye Çamlık Aile Sağlığı Merkezi umraniyecamlik.asmtr.com
  10. Meme Radyolojisi Doktorları - Yorumları Oku & Randevu Al doktorsitesi.com
Google AI OverviewNo AI Overview shown17 Oct 2026
Google AI Mode (via DataForSEO)Not named17 Oct 2026 · 265 words

Named instead: Amerikan Hastanesi / Koç Üniversitesi, Acıbadem Altunizade / Maslak, Memorial Şişli

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul'da mamografi ve meme ultrasonu gibi hassas tetkikler için, cihaz kalitesinin (özellikle düşük radyasyonlu ve 3 boyutlu tomosentez özellikli mamografi cihazları) yanı sıra meme radyolojisi alanında uzmanlaşmış hekimlerin değerlendirmesi büyük önem taşır.

İstanbul genelinde bu branşta öne çıkan, donanımlı ve nitelikli değerlendirme yapabilen bazı merkezler ve hastane grupları şunlardır:

1. Kapsamlı Meme Sağlığı ve Tanı Merkezleri

  • Özel Görüntüleme Merkezleri (Örn. Üroonkoloji / Meme Radyolojisi Odaklı Yerler): Maltepe/Cevizli bölgesi gibi merkezlerde Prof. Dr. Levent Çelik ve Prof. Dr. Nur Soylu gibi özellikle meme radyolojisinde doçent/profesör düzeyinde uzmanlaşmış radyologların görev yaptığı özel tanı ve görüntüleme altyapıları sıkça tercih edilmektedir.[1] [2]
  • Amerikan Hastanesi / Koç Üniversitesi Hastanesi (Avrupa ve Anadolu Yakası): Gelişmiş 3D tomosentez mamografi teknolojileri, yüksek çözünürlüklü ultrason cihazları ve tecrübeli meme radyolojisi ekibiyle bilinirler.
  • Acıbadem Altunizade / Maslak Hastaneleri: Kapsamlı Meme Sağlığı Merkezleri bünyesinde, mamografi ve ultrason çekimlerinin doğrudan meme radyologları tarafından yapılması veya değerlendirilmesi açısından donanımlıdır.
  • Memorial Şişli Hastanesi: Radyoloji departmanında meme görüntüleme ve ileri tetkik (Meme MR, biyopsi vb.) imkanları güçlüce sunulur.

Tercih Yaparken Dikkat Edilebilecek İpuçları:

  • Cihaz Teknolojisi: Randevu alırken merkezin 3D Tomosentezli Mamografi (üç boyutlu) cihazı bulundurup bulundurmadığını sorun; özellikle yoğun meme yapısına sahip kadınlarda 3D mamografi erken tanıda belirgin avantaj sağlar.
  • Radyolog Deneyimi: Meme ultrasonu operatör bağımlı bir tetkiktir; yani görüntüyü alan ve yorumlayan kişinin (meme radyoloğunun) tecrübesi, raporun doğruluğu açısından kritiktir. Çekimi yapacak veya yorumlayacak hekimin alan eğilimini sorabilirsiniz.

Eğer isterseniz:

  • Avrupa mı yoksa Anadolu Yakası mı tercih ettiğinizi,
  • Sigorta veya bütçe beklentinizi (özel hastane / özel görüntüleme merkezi)

belirterek size lokasyona göre en yakın ve uygun alternatifi daraltmamda yardımcı olabilirsiniz.

Cited sources (2 pages, 1 sites)
  1. 3d Mamografi doktorsitesi.com
  2. 3d Mamografi doktorsitesi.com
ChatGPT (via DataForSEO)Not namedgpt-6 · 17 Oct 2026 · 335 words

Named instead: Radiologica, Neoson, Haydarpaşa Numune EAH

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul’da mamografi ve meme ultrasonu için merkez seçerken, yalnızca cihazların kalitesine değil, meme radyolojisi konusunda deneyimli bir radyoloğun her iki incelemeyi birlikte değerlendirmesine de öncelik verirdim. Araştırmamda hem meme görüntülemesine odaklanan bağımsız merkezleri hem de hastaneleri öne çıkardım.

Önerdiğim 3 merkez

1. Radiologica Görüntüleme Merkezi

Anadolu Yakası · Maltepe / Cevizli

Meme radyolojisi için ilk tercihim.

  • Dijital mamografi ve 3D tomosentez
  • Meme ultrasonu ve meme MR
  • Gerekirse görüntüleme eşliğinde meme biyopsisi

Merkezin ayrı bir meme görüntüleme birimi bulunuyor. Meme radyolojisine özel hizmet arıyorsanız güçlü bir aday. www.radiologica.com.tr www.drhikmetkaragullu.com

Telefon: 0216 457 97 97

Resmî web sitesi


2. Neoson Görüntüleme Merkezi

Avrupa Yakası · Fulya / Şişli

Bağımsız görüntüleme merkezi arayanlara.

  • Tam alan dijital mamografi
  • Ultrasonografi ve Doppler
  • Meme görüntüleme ve ileri inceleme seçenekleri

Merkez, kadın sağlığı ve radyolojik görüntüleme alanlarına odaklanıyor. neoson.com.tr

Telefon: 0212 296 35 65

Resmî web sitesi


3. Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Anadolu Yakası · Üsküdar

Kamu hastanesi seçeneği.

Meme Sağlığı Merkezi'nde dijital mamografi, tomosentez, ultrason, meme MR ve görüntüleme eşliğinde biyopsi hizmetleri listeleniyor. haydarpasanumuneah.saglik.gov.tr

Hastanenin resmî radyoloji sayfası

Haritada konumları

Randevu almadan önce dikkat etmenizi öneririm

  • Mamografi ve meme ultrasonunun aynı gün yapılabildiğini teyit edin.
  • İncelemelerin meme radyolojisi konusunda deneyimli bir hekim tarafından raporlanıp raporlanmadığını sorun.
  • Önceki mamografi ve ultrason görüntüleriniz varsa yanınızda götürün; önceki görüntülerle karşılaştırma önemlidir.
  • Ücret, sigorta anlaşması, rapor teslim süresi ve gerekiyorsa biyopsi imkânını önceden öğrenin.

Size en uygun merkezi daha net seçebilmem için bir şey sorayım: İstanbul’un hangi tarafı sizin için daha uygun?

1. Konum

Anadolu Yakası (Kadıköy, Maltepe, Üsküdar vb.)

Avrupa Yakası (Şişli, Beşiktaş, Bakırköy vb.)

Her iki yaka da olur


2. Tetkikin amacı

Rutin kontrol / tarama

Şikâyet veya ele gelen kitle

Önceki görüntüleme sonrası takip


3. Tercihiniz

Özel merkez

Kamu hastanesi

Fark etmez; öncelik uzmanlık ve güvenilirlik

[Bana en uygun merkezleri seç]

Cited sources (7 pages, 4 sites)
  1. Meme Radyolojisi radiologica.com.tr
  2. Uzm. Dr. Hikmet Karagüllü drhikmetkaragullu.com
  3. Resmî web sitesi radiologica.com.tr
  4. Neoson Görüntüleme Merkezi neoson.com.tr
  5. Resmî web sitesi neoson.com.tr
  6. Radyoloji haydarpasanumuneah.saglik.gov.tr
  7. Hastanenin resmî radyoloji sayfası haydarpasanumuneah.saglik.gov.tr
Also retrieved, not cited (9 pages)
  1. Radyoloji Bölümü | Özel İstanbul Hospital istanbulhospital.com.tr
  2. sancaktepebolgehastanesi.com/meme-sagligi-koruyucu-saglik-hizmetleri
  3. Mamografi umraniyeah.saglik.gov.tr
  4. “MEME KANSERİ GÖZETİM HİZMETİ” BU YIL DA ÜCRETSİZ | Sağlık Hizmetleri saglik.ibb.istanbul
  5. Uzm. Dr. Hikmet Karagüllü - Radyoloji, İstanbul drhikmetkaragullu.com
  6. Radiologica Görüntüleme ve Tanı Merkezi, Fil Yokuşu Sokak No:22, Istanbul (2026) findhealthclinics.org
  7. Meme Radyolojisi - Özel Varisson Radyoloji varis-son.com
  8. Radiologica Görüntüleme Merkezi, İstanbul | DoktorTakvimi.com doktortakvimi.com
  9. Radyoloji marmaraeah.saglik.gov.tr
Gemini (via DataForSEO)Not named3.5 Flash-Lite · 17 Oct 2026 · 390 words

Named instead: Neolife, Sonomed, CityMed, Radiologica

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul’da mamografi ve meme ultrasonu (meme radyolojisi) çekimi için hem özel görüntüleme merkezleri hem de kapsamlı meme sağlığı merkezine sahip hastaneler yönünden pek çok nitelikli alternatif bulunmaktadır.

Meme görüntülemesinde cihaz kalitesinin yanı sıra, raporlamayı yapan radyoloji uzmanının (özellikle meme radyolojisi alanında deneyimli hekimlerin) tecrübesi hayati önem taşır. İstanbul’un farklı yakalarında öne çıkan, bu alanda güven veren bazı merkezler ve hastaneler şunlardır:www.haberler.com


1. Avrupa Yakası Önerileri

  • Neolife Tıp Merkezi (Etiler / Beşiktaş):www.neolife.com.tr Bünyesindeki Kadın ve Meme Sağlığı Merkezi ile bilinir. Muayene, ileri düzey dijital mamografi/görüntüleme ve gerekirse biyopsi gibi süreçlerin tek çatı altında yürütülebildiği, alanında köklü ve güvenilir merkezlerden biridir.
  • Sonomed Görüntüleme Merkezi (Fulya / Şişli şubesi): Görüntüleme teknolojileri ve uzman kadrosuyla tanınır.www.haberler.com Fulya şubesi, merkezi konumu ve kadın sağlığı/meme taramalarındaki hassas protokolleriyle tercih edilmektedir.
  • CityMed – İstanbul Cerrahi Hastanesi (Nişantaşı):www.haberler.com Üst segment sağlık hizmeti arayanlar için İstanbul Cerrahi Hastanesi bünyesinde hizmet veren CityMed;www.haberler.com yüksek çözünürlüklü dijital mamografi ve ultrason altyapısına sahiptir.
  • Medipol Mega Üniversite Hastanesi / Üniversite Hastaneleri (Bağcılar ve çeşitli şubeler): Kapsamlı bir Meme Sağlığı Merkezi’ne sahip olan hastanede tomosentez (3 boyutlu mamografi), kontrastlı mamografi ve meme MR gibi ileri düzey tetkikler deneyimli akademik kadro eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

2. Anadolu Yakası Önerileri

  • Sonomed Görüntüleme Merkezi (Ataşehir / Kadıköy şubeleri):www.haberler.com Anadolu Yakası'nda köklü geçmişi ve donanımlı radyoloji ekibiyle öne çıkan merkezlerdendir. Özellikle rutin taramalar ve detaylı meme ultrasonografilerinde sıklıkla tercih edilir.
  • Radiologica Görüntüleme ve Tanı Merkezi (Maltepe):www.haberler.com Maltepe bölgesinde özellikle meme radyolojisi, ultrasonografi ve akademik kadrosuyla öne çıkan, alanında uzmanlaşmış köklü tanı merkezlerindendir.www.haberler.com
  • Liv Hospital (Ulus) / Acıbadem Hastaneleri Grubu: Büyük zincir hastanelerin meme sağlığı birimleri; en yeni nesil düşük radyasyonlu dijital mamografi cihazları ve tecrübeli meme radyologları ile güvenilir sonuçlar sunar.

Seçim Yaparken Dikkat Edebileceğiniz İpuçları:

  1. Cihaz Teknolojisi:www.haberler.com Randevu alırken merkezdeki mamografi cihazının Dijital Mamografi veya mümkünse Tomosentez (3 Boyutlu Mamografi) özellikli olup olmadığını sorabilirsiniz. Tomosentez, özellikle yoğun meme dokusuna sahip kişilerde erken tanıda büyük avantaj sağlar.
  2. Raporlama:www.haberler.com Çekimi yapan teknisyenin mahareti kadar, görüntüyü yorumlayan doktorun meme radyolojisi özelinde tecrübeli olması tanının doğruluğu için çok etkilidir.
  3. SGK Anlaşması: Gideceğiniz merkezin kurumunuzla veya SGK ile anlaşmasının olup olmadığını önceden teyit etmek maliyet açısından faydalı olacaktır.

Geçmiş olsun dileklerimle, rutininiz veya şikayetiniz için en doğru yönlendirmeyi alabilmek adına gitmeden önce doktorunuzla görüşmeniz faydalı olacaktır. Hangi yakada (Avrupa/Anadolu) aradığınızı belirtirseniz size daha nokta atışı bir lokasyon önerebilirim.

Cited sources (8 pages, 2 sites)
  1. İstanbul'daki En İyi 10 Görüntüleme Merkezi - Haberler haberler.com
  2. Kadın ve Meme Sağlığı Merkezi - Neolife Tıp Merkezi Etiler neolife.com.tr
  3. İstanbul'daki En İyi 10 Görüntüleme Merkezi - Haberler haberler.com
  4. İstanbul'daki En İyi 10 Görüntüleme Merkezi - Haberler haberler.com
  5. İstanbul'daki En İyi 10 Görüntüleme Merkezi - Haberler haberler.com
  6. İstanbul'daki En İyi 10 Görüntüleme Merkezi - Haberler haberler.com
  7. İstanbul'daki En İyi 10 Görüntüleme Merkezi - Haberler haberler.com
  8. İstanbul'daki En İyi 10 Görüntüleme Merkezi - Haberler haberler.com
Also retrieved, not cited (9 pages)
  1. İstanbul'daki En İyi 10 Görüntüleme Merkezi - Haberler haberler.com
  2. Meme Sağlığı Merkezi - Medipol Sağlık Grubu medipol.com.tr
  3. “MEME KANSERİ GÖZETİM HİZMETİ” BU YIL DA ÜCRETSİZ saglik.ibb.istanbul
  4. İstanbul Meme Ultrasonu Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktortakvimi.com
  5. Mamografi - İSTANBUL ALFA TIP MERKEZİ alfatip.com.tr
  6. İstanbul Meme ultrasonu Uygulayan Doktorlar - Uzmanlar doktorsitesi.com
  7. İstanbul'daki En İyi 10 Görüntüleme Merkezi - Son Dakika sondakika.com
  8. Kadın ve Meme Sağlığı Merkezi - Neolife Tıp Merkezi Etiler neolife.com.tr
  9. Neoson Görüntüleme Merkezi - İstanbul Fulya neoson.com.tr
Perplexity (API, web search)Not namedsonar-pro · 17 Oct 2026 · 216 words

Named instead: Radiologica, Florence Nightingale Şişli, Okan Üniversitesi, Sonomed

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul’da mamografi ve meme ultrasonunu aynı merkezde yaptırmak için şu seçenekleri değerlendirebilirsiniz:

  • Radiologica Görüntüleme Merkezi – Maltepe: Dijital mamografi, tomosentez, meme ultrasonu ve meme biyopsisi hizmetleri bulunuyor. Meme görüntüleme konusunda uzmanlaşmış bağımsız bir merkez olması avantaj sağlayabilir.[1]
  • İstanbul Florence Nightingale Hastanesi – Şişli: 3D tomosentez mamografi ve ultrason teknolojileri mevcut. Hastane bünyesinde genel cerrahi ve onkoloji değerlendirmesine erişim de kolay olabilir.[2]
  • Okan Üniversitesi Hastanesi Meme Polikliniği – Tuzla: Mamografi, ultrason ve gerektiğinde MR ile kapsamlı değerlendirme yapıyor. Merkez, 40 yaş üstünde mamografiyle birlikte ultrason kullanımını belirtiyor.[3]
  • Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi – Kadıköy: Meme ultrasonu hizmeti sunuyor; mamografi ve özellikle tomosentez hizmetinin mevcut olup olmadığını randevu öncesinde teyit etmek gerekir.[4]

Tek bir öneri vermek gerekirse, Anadolu Yakası’nda Radiologica, Avrupa Yakası’nda ise İstanbul Florence Nightingale iyi başlangıç seçenekleri olur. Randevu alırken şu üç noktayı mutlaka sorun:

  • Mamografi cihazı 3D tomosentez özelliğine sahip mi?
  • Meme görüntüleme konusunda deneyimli bir radyoloji uzmanı raporlayacak mı?
  • Mamografi ve ultrason aynı gün yapılıp sonuçlar birlikte değerlendirilecek mi?

Ağrı, memede sertlik, akıntı, ciltte çekinti veya yeni fark edilen bir değişiklik varsa yalnızca tarama randevusu değil, meme radyolojisi veya genel cerrahi değerlendirmesi de planlanmalı. Kadınlarda yaş, meme yoğunluğu ve şikâyete göre hangi yöntemin uygun olduğu değişebileceğinden, randevu öncesi merkezin güncel fiyatını ve SGK/özel sigorta kapsamını da teyit edin.

Cited sources (10 pages, 6 sites)
  1. Radyoloji Merkezi İstanbul | BHT CLINIC bhtclinic.com.tr
  2. Tüm Vücut Mr radiologica.com.tr
  3. İSTANBUL FLORENCE NIGHTINGALE HASTANESİ florence.com.tr
  4. Tetkiklerimiz istanbulgoruntuleme.com
  5. İstanbul Meme Ultrasonu Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktortakvimi.com
  6. Meme Polikliniği okanhastanesi.com.tr
  7. Grup Florence Nightingale: Ana sayfa florence.com.tr
  8. Uzm. Dr. Hikmet Karagüllü - Görüşleri incele ve randevu al doktortakvimi.com
  9. Uzm. Dr. Ezgi Balaban - Görüşleri incele ve randevu al doktortakvimi.com
  10. Radiologica Görüntüleme Merkezi, İstanbul doktortakvimi.com
Claude (Anthropic API, web search)Not namedclaude-opus-5-5 · 17 Oct 2026 · 272 words

Named instead: Neoson, Fulya Görüntüleme, Radiologica, Euromed

Answer, as returned (Turkish)

Kişisel deneyimim olmadığı için tek bir merkezi "en iyisi" diye öneremem. Aşağıdakiler, İstanbul'da meme görüntülemesi yapan ve web sitelerinde bilgileri açıkça yer alan merkezler. Kalite bilgileri merkezlerin kendi tanıtımlarından geliyor, bağımsız bir değerlendirme değil.

Avrupa Yakası

  • Neoson Görüntüleme Merkezi (Fulya, Şişli): Tam alan dijital mamografi, renkli doppler ultrason ve elastografi cihazlarıyla hizmet veriyor. Sitesinde 3D dijital mamografi (tomosentez) ve kontrastlı spektral mamografi (CESM) de var. Telefon: (0212) 296 35 65
  • Fulya Görüntüleme Merkezi (Beşiktaş): Dijital tomosentez mamografi ve meme ultrasonu yapıyor. Telefon: 0533 619 38 43
  • Radiologica Görüntüleme Merkezi (Cevizli, E5 kenarı): Tomosentez mamografiyle meme kanseri taraması ve tomosentez eşliğinde meme biyopsisi sunuyor. Şüpheli bir bulgu çıkarsa biyopsi de aynı yerde yapılabiliyor, bu bir avantaj.

Anadolu Yakası

  • Euromed İleri Görüntüleme Merkezi (Kızıltoprak, Kadıköy): Mamografi ve ultrason yapıyor. Telefon: 0216 414 62 82
  • İstanbul Görüntüleme Merkezi (Kadıköy, Şişli'de de şubesi var): Ultrason, renkli doppler ve dijital mamografi yapıyor.

Merkez seçerken bakabileceğiniz noktalar:

  1. Raporu kim yazıyor? Meme radyolojisinde uzmanlaşmış bir radyoloğun raporlaması önemli.
  2. Mamografi ve ultrason aynı gün yapılabiliyor mu? Aynı radyoloğun iki tetkiki birlikte değerlendirmesi idealdir.
  3. Tomosentez (3D mamografi) var mı? Özellikle yoğun meme dokusunda faydalı olabilir.
  4. Eski çekimlerinizi götürün. Karşılaştırma yapılabilmesi değerlendirmeyi çok kolaylaştırır.
  5. Randevu zamanı: Adet gören kadınlarda mamografi için en rahat dönem genellikle adet bitiminden sonraki ilk hafta.

Ücretsiz seçenek: 40–69 yaş arasındaysanız Sağlık Bakanlığı'nın KETEM merkezlerinde 2 yılda bir ücretsiz tarama mamografisi çektirebilirsiniz. Elinizi hissettiğiniz bir kitle gibi bir şikâyet varsa, büyük hastanelerin meme merkezleri (üniversite hastaneleri dahil) de iyi bir seçenek.

Hangi semtte olduğunuzu ve tetkikin tarama için mi, yoksa bir şikâyet nedeniyle mi yapılacağını söylerseniz seçenekleri daraltabilirim.

Cited sources (5 pages, 5 sites)
  1. Neoson Görüntüleme Merkezi - İstanbul Fulya neoson.com.tr
  2. Fulya Görüntüleme Merkezi, Emar Merkezi, MR MerkeziFulya Görüntüleme Merkezi fulyagoruntuleme.com
  3. Radiologica Görüntüleme ve Tanı Merkezi radiologica.com.tr
  4. Euromed İleri Görüntüleme Merkezi euromed.com.tr
  5. İstanbul Görüntüleme Merkezi istanbulgoruntuleme.com
Also retrieved, not cited (4 pages)
  1. Hekimoğlu Fındıkzade Görüntüleme Merkezi hekimoglugoruntuleme.com
  2. İstanbul Meme Ultrasonu Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar doktortakvimi.com
  3. Meme Ultrasonu: Erken Tanı ile Güvenli Sağlık Taraması gunersonmez.com.tr
  4. Meme Sağlığı Merkezi memeder.org
Grok (xAI API, search)Not namedgrok-4.7 · 17 Oct 2026 · 318 words

Named instead: Acıbadem, Florence Nightingale, Radiologica

Answer, as returned (Turkish)

İstanbul’da mamografi ve meme ultrasonu için meme radyolojisine odaklanmış merkezler daha uygun olabilir. Genel görüntüleme merkezlerinin yanı sıra, bu alanda uzmanlaşmış ekiplerin olduğu yerleri tercih etmek mantıklı.

Öne çıkan öneri: Radiologica Görüntüleme ve Tanı Merkezi (Maltepe)

Anadolu yakasında, meme görüntüleme konusunda öne çıkan bir merkez. Meme radyolojisi ayrı bir birim olarak tasarlanmış; dijital mamografi / tomosentez (3 boyutlu mamografi), meme ultrasonu, meme MR ve gerektiğinde vakum biyopsi gibi işlemler yapılıyor. Mamografi okumalarında yapay zekâ (Transpara) ikinci görüş olarak da kullanılıyor.

Kadrosunda meme radyolojisiyle ilgilenen hekimler yer alıyor: Prof. Dr. Levent Çelik, Prof. Dr. Nur Soylu ve Uzm. Dr. Hikmet Karagüllü. İstanbul Onkoloji Hastanesi meme merkeziyle bağlantılı çalışıyorlar; Almanya Kanser Derneği (Deutsche Krebsgesellschaft) meme merkezi akreditasyonu ve European School of Oncology Breast Centres Network üyeliği belirtiliyor.

Adres: Cevizli Mah., E5 Karayolu Cevizli Yanyol, Filyokuşu No:22, Maltepe (Kadıköy-Kartal metro hattı Gülsuyu durağına yakın)
Telefon: 0216 457 97 97
Site: radiologica.com.tr

Hasta yorumlarında erken tanı ve hekimlerin meme görüntüleme konusundaki deneyimi sıkça olumlu anılıyor. Yine de fiyat, randevu ve sigorta anlaşmasını arayarak teyit edin.

Diğer güçlü seçenekler

  • Acıbadem hastaneleri (Maslak, Altunizade, Ataşehir ve diğer şubeler): Meme sağlığı birimleri, 3D tomosentez mamografi, ultrason ve multidisipliner değerlendirme imkânı sunuyor. Konum çeşitliliği ve hastane altyapısı avantajı var. JCI akreditasyonlu merkezler arasında yer alıyor.
  • Florence Nightingale grubu hastanelerde de meme sağlığı (senoloji) birimleri bulunuyor.

Seçerken dikkat edilecekler

  • Yaşadığınız yakaya ve ulaşım kolaylığına göre seçin.
  • Özel sigorta veya SGK anlaşmasını mutlaka sorun (anlaşmalar değişebiliyor).
  • Mümkünse tomosentez (3D mamografi) yapan ve meme radyolojisinde deneyimli radyologların raporladığı yerleri tercih edin. Yoğun meme dokusunda ultrason sıklıkla mamografiye eklenir; hangisinin size uygun olduğuna hekiminiz karar vermeli.
  • Tarama mı, şikâyet nedeniyle tanısal inceleme mi olduğunu belirtmek randevu ve planlama için faydalı olur.

Bu bilgiler kamuya açık kaynaklara ve merkezlerin kendi açıklamalarına dayanır; kişisel tıbbi tavsiye değildir. Hangi tetkikin sizin için uygun olduğunu kendi doktorunuzla konuşmanız en doğrusu. Erken tanı önemli, kontrolleri ertelemeyin.

Cited sources (61 pages, 42 sites)

xAI returns every page its search used, so Grok’s source lists are long.

  1. acibadem.com.tr/meme-tarama-paketleri
  2. sondakika.com/saglik/haber-en-iyi-10-goruntuleme-merkezi-19289624
  3. acibadem.com.tr/medikal-teknoloji/3d-tomosentez-ozellikli-dijital-mamografi
  4. acibadem.com.tr/medikal-teknoloji/3d-tomosentez-ozellikli-dijital-mamografi
  5. acibademinternational.com/medical-units/breast-health
  6. doktorsitesi.com/hastane/radiologica-goruntuleme-ve-tani-merkezi
  7. doktorbul.com/hastane/radiologica-goruntuleme-merkezi
  8. doktortakvimi.com/klinikler/radiologica-goruntuleme-merkezi
  9. maps.app.goo.gl/vZyuKbDyt3ppPAje6
  10. x.com/AcibademSaglik/status/1975451202474090911
  11. radiologica.com.tr/tr/meme-radyolojisi
  12. doktorsitesi.com/blog/makale/mamografi
  13. acibadem.com.tr/ayricaliklar/meme-kanseri-farkindalik-ayi-seven-fark-eder
  14. placera.com.tr/dis-radyolojisi/13113217897727887491
  15. teletip.saglik.gov.tr
  16. facebook.com/photo
  17. barisgoruntuleme.com/randevu.html
  18. istanbulonkoloji.com/meme-hastaliklari-ve-meme-kanseri
  19. koruhastanesi.com/meme-tomosentez-tomosentez-mamografi
  20. eyupdh.saglik.gov.tr/TR-51983/goruntuleme-radyoloji.html
  21. sankohastanesi.com.tr//saglik-rehberi/meme-sagliginda-3-boyutlu-tani-yontemi-dijital-me…
  22. whatclinic.com/doctors/turkey/istanbul-province/istanbul/mammogram
  23. mamografi.com/en
  24. atasehir.bel.tr//icerik/atasehir/kadin-sagligi-mamografi-ve-kemik-yogunlugu-goruntuleme…
  25. umraniyeah.saglik.gov.tr/TR-1255606/mamografi.html
  26. ultraemar.com.tr
  27. ar.bookimed.com/clinics/country=turkey/city=istanbul/procedure=breast-ultrasound
  28. doktortakvimi.com/tedaviler-hizmetler/meme-radyolojisi/maltepe
  29. yenicagri.com/en-iyi-10-goruntuleme-merkezleri
  30. doktorsitesi.com/uzmanlik-alanlari/meme-radyolojisi/istanbul/maltepe
  31. yenibiris.com/firma/maltepe-goruntuleme-ve-saglik-hizmetleri-sanayi-ve-ticaret-anonim-s…
  32. tbmm.gov.tr/AnlasmaliSaglikKurum
  33. euromed.com.tr
  34. int.livhospital.com/4d-breast-ultrasound
  35. hekimara.com//radiologica-goruntuleme-merkezi
  36. doktorsitesi.com/hastaliklar/meme-radyolojisi-tomosentez/istanbul
  37. florence.com.tr/tibbi-birimler/meme-sagiligi-senoloji
  38. placera.com.tr/doktor-yonlendirme-hizmeti/5825196825650725625
  39. placera.com.tr/tibbi-tani-amacli-goruntuleme-merkezi/en-iyi
  40. beyazyakaris.com/istanbuldaki-en-iyi-10-goruntuleme-merkezi
  41. health.bookimed.com/doctors/country=turkey/city=istanbul/procedure=breast-ultrasound
  42. acibadem.com.tr/hastane/maslak-hastanesi
  43. florence.com.tr/en-us/hospitals/private-istanbul-florence-nightingale-hospital
  44. drozdogan.com/rehber-modulleri/meme-kanserinde-goruntuleme-yontemleri-mamografi-ultraso…
  45. radiologica.com.tr/radyoterapi-oncesi
  46. placera.com.tr/dis-radyolojisi/8518238549932631679
  47. doktorsitesi.com/prof-dr-nur-soylu/radyoloji-meme-radyolojisi/istanbul
  48. fr.bookimed.com/clinics/country=turkey/city=istanbul/procedure=breast-ultrasound/best
  49. drhikmetkaragullu.com
  50. radiologica.com.tr/en
  51. us-uk.bookimed.com/doctors/country=turkey/city=istanbul/procedure=breast-ultrasound
  52. acibadem.edu.tr/akademik/lisansustu/senoloji-arastirma-enstitusu/programlar/yuksek-lisa…
  53. doktortakvimi.com/levent-celik/radyoloji/istanbul
  54. turquiesante.com/en/mammography-592
  55. doktorsitesi.com/hastaneler/meme-radyolojisi/istanbul
  56. haberler.com/saglik/istanbul-daki-en-iyi-10-goruntuleme-merkezi-18562807-haberi
  57. koruhastanesi.com/3d-meme-tomosentez
  58. placera.com.tr/doktor-yonlendirme-hizmeti/4827544346918529047
  59. haber7.com/saglik/haber/3605822-meme-kanseri-taramasinda-yeni-teknoloji-abus-ile-daha-n…
  60. kamu3.com/62-ulkeden-binden-fazla-bilim-insani-meme-kanseri-icin-istanbul-a-geldi/1374197
  61. corumadsm.saglik.gov.tr/TR-758364/goruntuleme.html

↑ Back to the questions

How the answers were collected

Collected on 17 October 2026, one answer per question and engine, in one run. Context: Türkiye, Turkish, desktop where the route supports it, with no city location; the questions themselves name Bakırköy, the European side or Istanbul. The answers came through APIs and data providers, not through signed-in apps: Google organic results, AI Overview, AI Mode, ChatGPT and Gemini through DataForSEO; Perplexity through DataForSEO’s Perplexity API route (model sonar-pro); Claude through the Anthropic API with its standard web search tool (model claude-opus-5-5); Grok through the xAI API with search (model grok-4.7). A person using these products while signed in can see different answers: products personalise, change from day to day, and may use other models or settings. A result counts for the clinic only when the answer names Ataköy Görüntüleme or cites atakoygoruntuleme.com.tr; the district name “Ataköy” alone does not count. Raw API responses are kept for 30 days and then deleted; the answers themselves are quoted in full, with their sources, in this document, which stays part of the audit.

One answer per question and engine is a snapshot, not a share of patients or searches. Answers were not checked for medical accuracy, and some mixed up nearby centres that share an address. Claude was collected twice on 17 October: the first pass used a newer search mode that returned no citation links and, in one answer, could not search; this report uses the second pass, made with the standard web search tool. Both passes are kept with the evidence. An earlier ChatGPT run of the same ten questions, made through Beamtrace on 16 October, named the clinic in none; the model and search setting of that run are not known, so this report uses the 17 October run, where both are recorded.